кърмене и зъби

  • 915
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 271
преди време като че ли бях попадала на такава тема,но не мога да я намеря.малката има вече три зъба отдолу, а отгоре за избили 4 зъба.досега почти нямахме проблемс кърменето,почти не ме е хапала.сега обаче имам направо дупка под едното зърно и  е ужасно подуто.няма да казвам колко боли.де факто тя не ме хапе май,а просто по начина,по който захапва забива някой от зъбчетата.мажа с крем,но не помага особено.пробвах да я кърмя с силиконов предпазител,но вече е голяма и не иска да суче от него.дайте ми някакви съвети какво да правя.не мога да се цедя,а през нощта тя суче около 3-4 пъти и едната гърда не й стига.

# 1
  • Мнения: 351
 На моят син му спрях кранчето преди 3м /т.е. на 1г и 6м/.
И той много ме хапеше, но умишлено и се хилеше, като вижда как се превивам Mr. Green.  Лек не успях да открия.  Rolling Eyes . Просто стисках зъби и подавах цицата с надежда, че този път не иска мезе Rolling Eyes Laughing

# 2
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
ще следя темата
имам същия проблем, като ние нямаме зъби още - нито един
сърбят го венците и винаги, като го кърмя от дясната гърда я стиска и сега зърното ми е "разрязано" отгоре - като с резец /ако си спомняте едно време резците с линолеума по рисуване.../ - този разтвор се е отворил и е като кървав

# 3
  • Мнения: 122
леле като чета настръхвам Shocked.И ние се похапваме от време на време,веднъж ми пусна малко кръвчица,но до такива ексцесии не се е стигало.Кураж-дано ни оценят поне след време жертвите Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 867
Не знам каво да те посъветвам newsm78
Честно казано Лора никога не ме е захапвала, освен един два пъти на майтап, но аз и се скарах и тя много добре разбра за какво става въпрос.

Може би става въпрос за неправилно сукане newsm78

# 5
  • Мнения: 6 438
И ние имахме същия проблем.Но щом ме захапеше му се скарвах малко да разбере,че не се прави така и пак му предлагах.Ако пак ме захапе-спирам и след около час пак предлагам.Сега вече преодоляхме и този проблем. Peace Успех! Hug

# 6
# 7
  • Мнения: 19 271
да се разпиша как разреших проблема.наложи се да намаля кърменето от нахапаната гърда.когато кърмех от нея сменях позата ,така че зъбките на малката да не отиват на болното място.не че много помагаше,но болката е по-поносима.мазах и с крем за разранени  зърна.трябва просто човек щом усети ,че е нахапан веднага да вземе мерки,а не да чака да стане рана.сега вече малко й се скарвам като захапе и пуска.

# 8
  • Мнения: 3 926
Всъщност добре е да обясняваш, че те боли. Можеш да помолиш детето да спре и да смените позата или гърдата Grinning Сама си стигнала до правилното решение. Но най-важното е да не оставяте бебоците да се чувстват "господари" на гърдите ви. Обяснявайте как се чувствате, дори да става въпрос за съвсем малки бебета. Те наистина разбират. Друг вариант е, но това само при хапане нарочно, да развалите вакуума с пръст и да не давате да суча поне 15-30 минути.
Успех на всички ви Hug

# 9
  • Мнения: 2 757
При това положение аз бих спряла да кърмя, щом е невъзможно значи не е и природосъобразно. Айде да не се вманячаваме в кърмене

# 10
  • Мнения: 62
Мале, направо страх ме хваща, че и мен това ме чака. Тя от сега като ми захапе гърдата и се извърти да огледа стаята и ми причернява, а като се появят зъби, не ми се мисли Sick

# 11
  • Мнения: 19 271
карай й се малко като прави това.те разбират от по-строгия тон и моята пуска в такива случаи.
а и ми се струва,че с течение на времето се научават да не хапят неволно.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Мен Петър никога не ме е хапал. Има 7 зъба, но винаги си суче много добре. Мисля обаче, че ако покажеш на детето, че ти е неприятно, то ще разбере, тя всъщност вече не е никак малка и ще разбере. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт