кашлица - компреси

  • 116 991
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Причината, поради която споделям за тези компреси е, че съм абсолютно сигурна, че те ще помогнат на някое детенце в нужда, измъчвано от кашлица. Ефектът от тях е страхотен и моментален. Диагнозата на дъщеря ми беше "Остър ларингит и трахеит". Веднага я сложиха на инхалации и й предписаха антибиотик. Един час  след инхалацията трябваше да намалее кашлицата. Нищо подобно не се случи, за съжаление обаче,може би пропускаше по някоя секунда да не кашля,ама не съм сигурна  Simple Smile . Кашлицата беше лаеща и направо свирепа. Да се чуди човек как е възможно такива звуци да излизат от едно тригодишно организъмче. 8 часа след инхалацията детето продължаваше да агонизира и пристъпих към компресите  – това я спаси! Не само тази нощ, но и следващата и по следващата. За пръв път виждах как нито инхалации действат,нито антибиотиците. Сутрин беше търпимо, но вечер ставаше ужас и тогава действаха само и единствено компресите. За първия компрес научих от една моя роднина, вече пенсионирана лекарка(него използвах първата вечер), а за втория – от сестра ми, която го знае от баба ни (използвах го следващите 2 вечери). Живко, здравко, веселко за народната медицина! Пък дано не ви се налага да ги ползвате!

Компрес 1 - Памучен парцал,от стара памучна фланелка или кърпичка, се отрязва по формата на гърдите,без сърцето да се обхваща- този парцал се потапя в ракия и добре се изцежда; отгоре се маже с течен мед- истински, от пазара взет или от специализиран магазин ( добре е да кажете,че е за болно дете,за да не ви дадат някакъв боклук ); залепя се върху гърдичките на детето,отгоре вестник, а  отгоре върху всичко това  - вълнен  шал.Слага се при лягане и се маха чак сутринта, като стане детето. Ако се е изцапало бельото или пижамката,  много лесно пада медът- само  накиснете дрешките  и той се разтваря.
Компрес 2 - Aмбалажна хартия се надупчва все едно с вилица; навсякъде да има малки дупчици; пак орязана по формата на гърдичките, без да се обхваща сърцето. Намазва се с мед; лепи се  върху гърдите на детето;отгоре се  слагаш по-тесен потник – отново се слага преди лягане и се маха сутринта.

# 1
  • Мнения: 353
И аз съм за компресите. Точно с тези лекувам големият си син. И още един използвам: Напоявам  памук слагам го на една кърпа дълга като шал и връзвам вратлето през нощта. Така го излекувах и с мед на гърдите и тнт.

Но моят въпрос е какъв компрес мога да слагам на 6 мес. бебе. Сега той пък кашли, само с леко зачервено гърло е.
Страх ме е да му слагам ракия на вратлето, а зная, че ще му мине от това. Може ли? newsm78

# 2
  • Мнения: 129
Правила съм компреси с мед когато сина ми беше на две години -веднага се покри с червени пъпки. Когато стана по-голям -4 годишен пак му сложих мед и пак се изрина веднага така че вече се отказах.
Компреси с ракия си правя аз на гърлото, но педиатърката ми каза, че за дете не стават- през гърлото минават големи артерии и е опасно да се загрява много.

# 3
  • Мнения: 353
На мен точно лекар ми каза да слагам компрес с ракия на големия и ефект има, а от меда няма проблеми.
Но вече не зная, на кой лекар да вярвам. Но за бебо ме е страх още .................... newsm78

# 4
  • Мнения: 36
  Ако проблемът е в гърлото при малко дете - само с вода се напоява кърпата и след това се изстисква, без ракия; сменя се, когато намокрената и добре изстискана кърпичка вече е суха, което е приблизително след 2 часа. А за меда - да има такива редки  случаи на обриване и това е алергия към цветовете , от които е извлечен медът. Не го използвайте, ако видите,че детето ви е алергично; това се забелязва веднага след първото ползване. Да не се и прекалява с компресите. 3-4 дни да се ползват. Но за 6-месечно бебе - напълно ще се въздържа; не знам дали за токова мъниченце са подходящи,каквито и да е било компреси. Ще е добре да се консултирате при професионалисти.

# 5
  • Мнения: 16
Ние си правим само компрес с ракия,с мед не дава пищи ,но до сега като че ли не съм видяла особен резултат от тези компреси вече 10 дни сме с кашлица суха  и леко зачервено гърло.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нина благодаря за инфото. Много ценни съвети!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Момичета, много внимавайте с ракията. Това си е алкохол и някаква част от него преминава през кожата. Има случаи на починали деца от алкохолно натравяне, вследствие на натриване на кожата с ракия. Внимавайте!

# 8
  • Мнения: 36
  Компресът с вода е само при желание за отнемане на температура от гърлото. А за загреваещ компрес за гърло при кашлица, при който може да не се ползва ракия знам за следния:
  Двоен кат памук, поръсен с разтвор :  70 % етилов спирт ( спирт за разтриване още се води) и вода; разтворът - в съотношение 50:50; отгоре найлонче ( примерно от найлонова торбичка отрязано), отгоре памучна кърпичка и най-отгоре вълнен шал; аз лично го връзвам зад вратлето с ластик за коса шала, тъй като безопасните игли ми се струват доста опасни. Чувала съм, че не е добре да се ползват загряващи компреси при висока температура, примерно над 38 градуса.

# 9
  • Мнения: 3 929
А тези компреси могат ли да се правят, ако детето има Т, дори и само 37 - 37,5?

# 10
  • Мнения: 1 984
при ларингит - компрес - никога.... също и никога миришещи/ревулзивни/ средства.

# 11
  • Мнения: 36
       Памучен парцал,от стара памучна фланелка или кърпичка, се отрязва по формата на гърдите,без сърцето да се обхваща- този парцал се потапя в ракия и добре се изцежда; отгоре се маже с течен мед- истински; отгоре вълнен шал - това поне при детето ми,което особено често се мъчи от кашлица на залпове, до зачервяване, изплезен език, докато кашля и едва остава време да си поеме въздух,  ДЕЙСТВА страхотно и съм много, ама много благодарна, че разбрах за този компрес, тъй като доста ми писна детето през 10 дни да е на антибиотици. Веднага на следващия ден кашлицата почти е изчезнала. Ако се налага - се слага и на следващата вечер, в зависимост от състоянието. Тази вечер съм го правила отново. Между 8 и 11 часа вечерта не спираше да кашля, главичката й бе мокра от непрекъснатия напън, възглавницата също -  от  кашлицата. Сложих компреса в 11 часа вечерта, тази сутрин за огромно мое и на детето облекчение - все едно е нямало никакъв екшън вечерта, положението е съвсем спокойно; нека пият лекарствата, които са им предписани паралелно - още по-сериозен резултат. До 3 години не е боледувало; откакто тръгна на детска се съсипа; сега е на 3 и половина; тази рецепта я знам от лекарка, питала съм и други доктори разбира се, изказвали са одобрение. Питайте и вие. Но колкото хора,толкова и мнения - това е ясно. При нас това е вариантът, ако е и за други хора спасителен- чудесно! Ако не - търсете подходящият за вас! Успех! И Живко, Здравко, Веселко!

# 12
  • Мнения: 38
не разбрах - от страната на меда ли слагаш на тялото?

# 13
  • Мнения: 38
моето бебе има ужасна кашлица а е само на 3 м. мисля утре да направя компрес сас синапено семе даже в русия ги продаваха специално за компреси като чаени пакети с филтър,мама ми е правила като малка и помага много,но з амалко бебе трябва да е с кърпа понеже щипе и загрява

# 14
здравейте,на всички мами със сходен проблем-кашлицата.моето дете е на 1 год.и 7 мес.от 5 дена кашляме.кашлицата е суха и детето много се мъчи.пием антибиотик,сироп за кашлица но ефект никакъв.днес вече стана много зле кашля непрекъснато.реших да пробвам бабини рецепти.направих му комрес с ракия на гърлото.като стана от сън вече е по добре.довечера пак ще направя и дано утре да сме без кашлица.
ще изпробвам и компреса с мед на гърдите.дано да ни помогне

Общи условия

Активация на акаунт