за вградените фурни и парата

  • 5 679
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Ще се радвам да споделите своя опит.
Страхотно ми изглеждат вградените фурни на нивото на погледа, ОБАЧЕ ми е интересно къде отива парата, като се отвори фурната...
Има ли специални фурни, които по някакъв начин да я втечняват...
Иначе сегашната ми печка е с аспиратор над нея и виждам как като отворя фурната и всичко влиза в аспиратора, а иначе би се "залепило" на тавана.
Не мога да си преценя до колко е удачно, при едно по скоро редовно, отколкото инцидентно готвене в нея.

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Именно заради това си направих фурната под аспиратора. Много ми се искаше да е високо, имах достатъчно пространство в кухнята, но уви. Отказах се.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз и в други тем съм казвала, че каквото и колкото и дълго да пека в моята фурна-пара няма. Въобще никакъв конденз.
По време на цялото готвене се усеща духане точно над вратата. Друго важно нещо е правилният монтаж, който не е никак сложен, но не ми е ясно защо толкова много мебелни фирми не го правят.
А именно-изрязан изцяло шкаф под фурната, разпробито на места и следващото по ред дъно и вентилационна решетка.
Иначе моята фурна е Сименс.

# 3
  • Мнения: 3 219
И от моята не съм виждала да излиза пара, също усещам топлата струя въздух над вратата. След като изключа фурната, известно време продължава да духа понякога, явно се охлажда. Иначе е Аристон.

# 4
  • Мнения: 1 305
Ники, не разбрах точно кое и как се разпробива?  newsm78 Иначе аз си мисля, че монтажа на фурната зависи от самия модел. На упътването на фурната би трябвало да пише как точно да се направи. Аз бях пуснала една тема точно за монтажа на фурната преди време. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235693.0
Моята вече е монтирана, но още не съм я ползвала. Като придобия опит ще споделя как е  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 46 437
От моята излиза съвсем малко, не мисля, че може да направи нещо. Сега аспираторът е над нея, но скоро ще я местим в дясно и ще се разминават, но той е достатъчно силен, за да си я дръпне.

# 6
  • Мнения: 133
При моята фурна, по време на готвене, струята въздух е студена. Обачеее, когато се наложи да отворя вратата, по време на готвене и непосредствено след него Flutter - дърпам и бягам, защото такава горещина излиза, че ......
Понякога си мечтая да е малко по-нависоко, за да не ме удря парата в лицето, ама да си го има и абсорбатора, де  Crazy

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
При моята фурна, по време на готвене, струята въздух е студена. Обачеее, когато се наложи да отворя вратата, по време на готвене и непосредствено след него Flutter - дърпам и бягам, защото такава горещина излиза, че ......
Понякога си мечтая да е малко по-нависоко, за да не ме удря парата в лицето, ама да си го има и абсорбатора, де  Crazy
Точно това имах и аз впредвид. Повреме на готвене като се отвори и е ужас. Ако не е абсорбатора над нея си представям какво ще е в кухнята.

# 8
  • Мнения: 367
При моята фурна, по време на готвене, струята въздух е студена. Обачеее, когато се наложи да отворя вратата, по време на готвене и непосредствено след него Flutter - дърпам и бягам, защото такава горещина излиза, че ......
Понякога си мечтая да е малко по-нависоко, за да не ме удря парата в лицето, ама да си го има и абсорбатора, де  Crazy
И моята фурна е така,когато я отварям пускам аспиратора,и той улавя каквото може Tired

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники, не разбрах точно кое и как се разпробива?  newsm78 Иначе аз си мисля, че монтажа на фурната зависи от самия модел. На упътването на фурната би трябвало да пише как точно да се направи.

Сега ще се опитам да обясня, виждам, че съм го написала доста неясно.
Зад фурната-няма гръб на шкафа. Под фурната-дъното на шкафа е изрязано, оставени са по краищата отвсякаде по 5 см. за да има на какво да стъпи фурната, но по средата реално е една огромна дупка. Следващото по ред дъно е разпробито -отворите са с диаметър 5 см., при мен са 4 отвора, възможно най-навътре в шкафа, близо до задната стена. Под това второ разпробито дъно, на лицето на кухнята е монтирана вентилационната решетка.

Това за пръв път ни беше казано и изпълнено по този начин от една пловдивска фирма-Диалог. Те правиха две кухни на моя роднина, и въпреки сравнително ниския клас фурни, които тя си поръча, конденз, пара и други такива екстри-няма.
Моята кухня я правиха Платан, още в процеса на поръчване си казах изискванията за монтаж на фурната. Проектантката се учуди, че съм толкова "светната" и ме увери, че и за нея това е най-добрия начин за избягване на конденза.
След мен още една приятелка си поръча кухня-ескествен материал с дърворезба-е, там вече ако има конденз щеше да е доста неприятно, на нея пак я монтираха по описания начин и също няма пара и конденз, фурната е Бош, сравнително евтин модел.

Предстои ми правене на нова кухня в друго жилище след време. Там фурната в никакъв случай няма да е на нивото на долните шкафове, но не и на нивото на очите. Ползвах фурна, монтирана на нивото на гърдите-много е удобно-хем не се навеждаш, хем е удобно за ръцете и имаш цялостен поглед върху тавата. Ако фурната ми е много високо и не виждам цялата тава винаги ще се притеснявам като я вадя да не я наклоня прекалено и да се изгоря.

# 10
  • Мнения: 133
При моята фурна, по време на готвене, струята въздух е студена. Обачеее, когато се наложи да отворя вратата, по време на готвене и непосредствено след него Flutter - дърпам и бягам, защото такава горещина излиза, че ......
Понякога си мечтая да е малко по-нависоко, за да не ме удря парата в лицето, ама да си го има и абсорбатора, де  Crazy
И моята фурна е така,когато я отварям пускам аспиратора,и той улавя каквото може Tired
Ами май това е варианта. Ако мощността на абсорбатора е изчислена правилно, предвид обема на кухнята - няма да има поразии, независимо дали абсорбатора не е точно над фурната. Поне вече втора година в моята кухня не съм забелязала парата да се набива в стените, ама то зависи и от мазилката.

А за конденз, под печката - за първи път чувам за този проблем  newsm78. При мен определено не се получава конденз.

Общи условия

Активация на акаунт