Отговори
# 1
# 2
# 3
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Чудесна идея! Няма що!  Sick
Като си представя колко семейства има в по-затънтени райони на БГ, където жената е основно домакиня...
И какво се получава? Той бачка и парите са си само негови, а тя гледа ОБЩИТЕ им деца. Не може ли обратното? Той да гледа децата? Или да й плаща заплата на нея като на детегледачка.
Този закон е за държава с висок стандарт!

# 4
  • София
  • Мнения: 462
Министрите са решили да се развеждат... от далече си връзват гащите   Simple Smile

# 5
  • Мнения: 515
Чудесна идея! Няма що!  Sick
Като си представя колко семейства има в по-затънтени райони на БГ, където жената е основно домакиня...
И какво се получава? Той бачка и парите са си само негови, а тя гледа ОБЩИТЕ им деца. Не може ли обратното? Той да гледа децата? Или да й плаща заплата на нея като на детегледачка.
Този закон е за държава с висок стандарт!


На същото мнение съм  Peace

# 6
  • Мнения: 1 172
Крайно време беше да има  някаква промяна.

Нямам нужните знания, за  да оценя до колко е добре обмислен. Но ми звучи нормално да заживеем като нормални хора - без роднини да се дебнат кой на кого какво искал да отнеме след развода.

# 7
  • Мнения: 9 865
Всичко звучи много добре. За всекиго по нещо, може да си уредиш брака/съжитеството по най-добрия за теб и партньора начин. Аз съм за, не съм от хората, които гледат на брака като на сделка, но бих се радвала да имам право на избор!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 781
Чудесна идея! Няма що!  Sick
Като си представя колко семейства има в по-затънтени райони на БГ, където жената е основно домакиня...
И какво се получава? Той бачка и парите са си само негови, а тя гледа ОБЩИТЕ им деца. Не може ли обратното? Той да гледа децата? Или да й плаща заплата на нея като на детегледачка.
Този закон е за държава с висок стандарт!


Съгласна съм. В повечето случаи ощетената от тези промени ще е жената. Малко ли им е това, че издръжките, които се плащат от бащите след развода, са смешни като суми и абсолютно неадекватни, и жената трябва със зъби и нокти да се бори, за да осигури сама приличен живот на децата, ако бащата реши да абдикира, та измислиха и това сега.

# 9
  • Мнения: 9 865
Прочетохте статията нали?
Пише, че може да уредиш нещата И по стария начин, но за тези неща партньорите трябва да се споразумеят (вкл. и в заварено положение), ако не могат да го направят, какво по дяволите...

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Крайно време беше да има  някаква промяна.

Нямам нужните знания, за  да оценя до колко е добре обмислен. Но ми звучи нормално да заживеем като нормални хора - без роднини да се дебнат кой на кого какво искал да отнеме след развода.
"Нормални хора" - радвай се, че си от малкото, които могат и сами да се справят! За щастие и аз съм от тях, а колко не са? И колко жени ще бъдат принудени да търпят какво ли не, само защото биха останали голи като пушки, с по 1-2 деца на ръце  Cry

# 11
  • Мнения: 46 434
Не мога да повярвам, че това ще го приемат  newsm78 абсурдно е.

# 12
  • Мнения: 22 343
При тези промени в семейният кодекс тогава за чий у..й му трябва на някой да създава семейство.
Нали моите пари са си мои, на мъжа парите са си негови. А децата на кого са?
И сега има жени, които се молят на мъжете си да им дадат пари да купят хляб и месо,че да го нахранят същият този. От тук нататък за какво ще трябва да се молят?

По старият СК, ако детето няма навършени 18г то може да живее в семейното жилище заедно с майка си. Е, при положение, че няма да има такова нещо като семейно жилище това дете на улицата ли ще живее, ако майката няма собствен дом?

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 22:03 от Mirama

# 13
  • Мнения: 1 172

"Нормални хора" - радвай се, че си от малкото, които могат и сами да се справят! За щастие и аз съм от тях, а колко не са? И колко жени ще бъдат принудени да търпят какво ли не, само защото биха останали голи като пушки, с по 1-2 деца на ръце  Cry

И сега много жени търпят какво ли не, само защото биха останали без средства.
И сега много жени са подложени на физ. и псих. тормоз, за да се съгласят да продадат общото семейно имущество. Аз поне знам за 2 такива случая.
Не виждам разлика в това отношение. 

# 14
  • Мнения: 46 434
*SV*, разликата е, че сега, ако не се разберат по мирен начин, при едно дело имуществото ще бъде разделено на 2 и няма да имат думата те, а съда.

Общи условия

Активация на акаунт