Коледна пита "Роза"

  • 75 860
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 812
Ето какво омесих днес в машината за хляб. Рецептата е на свекърва ми и по принцип се меси на ръка, но реших да направя експеримент и ето какво се получи:






Рецепта за пита "Роза"

2 ч.ч. прясно мляко
4 яйца (единия жълтък оставям за намазване)
1 ч. л. сол
1 с. л. захар
2 - 3 с. л. олио
20 гр. жива мая (половин пакетче)
Брашно - около 700 гр. (да се оформи топка, и да не "маже" под бъркалките)

Месих на програма за месене и втасване, като не шупнах предварително маята, а я натроших върху брашното. Оставих да втасва около 40  мин. на топло в машината. След това премесих тестото на ръка и  разделих на 3 топки, всяка от които разточих на кръг. Най - долната кора намазах с мазнина (олио, може масло или свинска мас) и върху нея сложих и другите кори, които също намазах. Нарязах на 12 триъгълника, завих на руло и наредих в тава, като 2 от рулата сложих по средата. След като втаса на топличко намазах с жълтък, поръсих със сусам и пекох на 150 градуса на вентилатор. Това е. Да ви е сладко     chef

Ето я втасала, преди печенето:


Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 12:55 от Lebeduna

# 1
  • Мнения: 28
Изглежда превъзходно! HugСкоро ще се пробва  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 770
Прекрасна е .Ще се пробва по празниците  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 496
Ще стане ли без машина? Някой пробвал ли е?Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 5 001
Ще стане ли без машина? Някой пробвал ли е?Rolling Eyes
Как няма да стане...ще стане супер, само трябва месене...

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ще стане ли без машина? Някой пробвал ли е?Rolling Eyes

 
Рецептата е на свекърва ми и по принцип се меси на ръка, но реших да направя експеримент и ето какво се получи:

  Lebeduna , браво на теб, машината ти и свекърва ти Simple Smile, питката изглежда страхотна!

# 6
  • Мнения: 14
страхотна е
а колко време се пече?

# 7
  • Мнения: 4 496
Мисълта ми беше дали има разлика в резултата от тесто, месено на ръка, и  тесто от машина. Дали стават еднакви питката на снахата и свекървата.  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 438
Мисълта ми беше дали има разлика в резултата от тесто, месено на ръка, и  тесто от машина. Дали стават еднакви питката на снахата и свекървата.  Laughing
Не мисля, че има разлика Wink

# 9
  • Мнения: 5 001
Мисълта ми беше дали има разлика в резултата от тесто, месено на ръка, и  тесто от машина. Дали стават еднакви питката на снахата и свекървата.  Laughing
И аз мисля,че няма да има разлика стига да се омеси добре тестото на ръка.Едно време не е имали такива глезотийки като машината за месене и прочие...и какво неща само са се правили...ммммм.Просто ще трябва повече време и следене  при месенето(да не стане сбито) за да не стане хубаво тесто.А имаме ли хубаво,въздушно тесто...от там нататък е лесно.................

# 10
  • Мнения: 812
Няма никаква разлика от измесената на ръка и тази в машината. На свекърва ми винаги такава се получава, че и по - хубава. Но си иска месенето. То и в месенето си има тънкости, защото аз по празници винаги я правя, но не ми се получава така. Embarassed А за печенето не съм засичала време. Когато взе да се позачервява я изпробвах за готовност с клечка за зъби. Ако по клечката няма залепнало тесто значи е готова.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Страхотно изглежда!  Peace
Колко е диаметъра на тавата, в която печеш  Blush?

# 12
  • Мнения: 423
Поздравления  smile3501, Lebeduna ! Записах си рецептата по празниците ще взема да я пробвам!

# 13
  • Мнения: 812
Tedulina  Тавичката е малка - диаметър 30 см.

# 14
  • Мнения: 1 283




Тази питка я направих снощи,почти същата рецепта като на Лебедуна.  bouquet
Обичам и ми доставя удоволствие, като видя готовия продукт и радостта в очите на близките ми.

Общи условия

Активация на акаунт