Лепка, трески или както там му викате...

  • 3 992
  • 28
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Исках да попитам дали има нужда от отстряването на това неприятно нещо?
Вчера се опитах, като предварително намазах главичката с бебешко олио и после разресвах - нищо, пробвах да го чопля с нокти - става, но на нея не и е много приятно, даже я боли.
Кажете как се справяте вие и изобщо дали да си правя труда или да оставя нещата такива каквито са?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 052
На мен ми казаха да не ги чопля - не знам защо, ама не се махали насилствено. Аз го мажа с бебешко олои преди къпане (т.е. преди миене на косата, че не я миа всеки ден), гледам да поседи час, ама съм малко несериозна, все забравям и като се сетиа - то вече е късно  ooooh!
Мишо още има такива корички, но доста по-малко от преди. Май (почти) всички бебета имат, сами си отшумяват, не са приятни за външен вид, но не са страшни

# 2
  • Мнения: 532
Имахме за кратко.Мажех ги със зехтин 2 часа преди къпане и после задължително миех главата всяка вечер.За една седмица изчезнаха.Но след консулт с педито.

# 3
  • Мнения: 46 477
Ние със сехтин, само веднъж мазахме и повече не са се появявали. Половин час преди къпане, хубаво намазахме главичката и след това изресахме с гребече. Беба нищо не усети  Grinning

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дъщеря ми имаше и бяха много упорити по4ти месец ги мажех със зехтин. Насиселствено казват, 4е не е хубаво да се махат, аз със гребен я раз4есвах по-4есто.

# 5
  • Мнения: 8 458
И ние си имаме такава придобивка.Но още не съм се решила да мажа със зехтин и да стържа.Направо изпитвам ужас от това да я стържа по главичката с гребен.Като гледам обаче че не минава май трябва да го направя.Нали е госпожица-трябва да е хубава! Grinning

# 6
  • Мнения: 311
Синът ми още има остатъци,а е на 2,6г.Малко по малко падат,но и на него не му е приятно да го пипам по главичката.
Ще се оправят нещата споко.

# 7
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Содата за хляб прави чудеса:) Докато къпете детето намокрете главичката след пет минути содата за хляб много лекичко се намазва на главичката и леко се втрива. Трябва да постои така няколко минути. После се отмива от главичката и се мие със сапун или шампоан - там с каквото миете. Като извадите детето от ваничката и леко се подсушава главичкат след което с гребенче се реше. Дори и да няма косичка. Процедурата се прави няколко пъти. И изчезват. Това не означава че след време няма да се появят:) На синът ми му се появяваше до две години и половина. Но след като се направи - няма с месеци така че си струва. Някой казват че няма нужда да се чисти това, но мен лично ме дразнеше и имах чувството че не може да дише кожата от това.Успех.

# 8
  • Мнения: 6 243
Ние си ги имамХме допреди две седмици, защото дългите коси на момата правеха всички опити абсолютно неуспешни. Е, махнах ги. Много им бях насъбрала, та се охарчих за един специален за целта крем на Клоран (7 лв, но останалото се маже по бузите), който ги отлепи гадовете!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
А какво представлява гребенчето ,с което решите? Специално детстко ли е или обикновено за възрастни?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 052
Цитат на: Denat
А какво представлява гребенчето ,с което решите? Специално детстко ли е или обикновено за възрастни?


продават се специални бебешки четки и гребенчета. Ние още се решиме с четка, не знам кога се минава на гребенче, сигурно косичката сама ще покаже.

# 11
  • Мнения: 285
А ние още не сме ползвали гребен, а имаме доста коса, май ще трябва да закупя  Embarassed

# 12
И ние имахме. Ползвах рецепта на моите баби - намазах главичката с мас след къпане. Намазах два пъти и те изчезнаха.

# 13
  • България-София
  • Мнения: 573
И от мойте единия ги имаше до годинка почти - по съвет на лекаря нищо не съм мазала и даже не съм го решила.Сами си изчезнаха.

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз много пъти съм писала как се справихме с проблем-дано и на теб помогне Grinning
Използвах преварен зехтин, намазах й главичката 30 мин преди банята и разресах с гребенче. На сутринта нямаше нищо.  Аз също като теб преди това бях пробвала с бебешко олио и ефектът беше нулев.

Общи условия

Активация на акаунт