кантарче при кърмене

  • 3 610
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
къде мога да си купя кантарче за мерене на грамовете на бебе, след като е накърмено.И има ли някакви особености между марките и видовете кантарчета ,които се предлагат  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 12 224
   Аз имам едно на Чико, механично до 12 кг. Но го използвах най-много за мерене веднъж седмично. Това е достатъчно за да си сигурна, че бебчо наддава досатъчно. За мерене преди и след кърмене често се получава, че са по-леки след като са яли например  Whistling. Честото мерене освен да те притеснява още повече и обърква процеса на кърменето, обикновенно не постига друго. Кърми си бебчо на поискване когато е гладен и вярвам че няма да имате проблеми с наддаването Peace

# 2
  • Мнения: 8 242
За да кърмиш успешно, последното което ти трябва е кантарче  Wink

# 3
  • Мнения: 257
 Grinningблагодаря за съветите Grinning..мойто дете е ве4е на 3 годинки и съм я отгледала без такова кантар4е...оба4е  брат ми  сега ще имат бебе и снаха ми си е навила на пръста да си купи  задължително такъв кантар...а тя нещо като си навие -няма отърване...така 4е , ако някой може да ми каже къде се продават пове4е марки и има избор на кантар4ета, моля да ми сподели... Laughing

# 4
  • Средната земя
  • Мнения: 371
За мен кантарчето беше много важно, успокоява или пък те насочва, разбира се ако не се вманиячаваш. Особено зимата, не се налагаше да ходим на консултации, защото си я мерихме в къщи. Вярно, че се роди недоносена и при нас теглото беше изключително важен фактор, но ще си го запазя живот и здраве за второ. Нашият кантар е на Tefal и го взехме от Техномаркет за 170 лв.
Успех   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 593
За да кърмиш успешно, последното което ти трябва е кантарче  Wink

То си е до човек. Аз докато не си купих кантарче, треперех при всеки рев на малкия, че го  недохранвам.

по въпроса: Има на Тефал, Laica, Beuer в Технополис. Аз съм ползвала механичното на Чико (не става за мерене преди/след ядене - твърде големи отклонения), на Тефал (моето явно беше дефектно - бебето "отслабваше" след ядене) и на Beuer. Това последното е най-удачно, макар, че е зор, когато бебето много рита.
Познавам майки ползващи и трите вида и все са доволни.

# 6
  • Мнения: 629
Най-доброто, което можеш да направиш е да покажеш на снаха ти форума и разни теми, в които са обсъждани кантарчетата. Съгласна съм, че на някои майки кантарчето маже и да им е било от полза. Все пак хората са различни ОБАЧЕ... на много-много-много повече майки именно кантарчето им е съсипало кърменето, душевния мир и ги е пращало в аптеката за АМ. Човечеството е оцеляло милиони години без тази съмнителна придобивка.
Първо бебето не изсуква всеки път едно и също количество.
Второ непрекъснатото треперене дали ще се постигнат желаните грамове допълнително блокира и лактацията и кърменето.
Трето много бебета по време на кърменето си пълнят и памперсите - така че ако ще си мери бебето по-добре да е с пелените и дрехите. Иначе то ще се изпишка и изака едно хубаво и снаха ти като го сложи голо ще изпадне в потрес, че е свалило след кърменето вместо да е качило.
Ти си я познаваш най-добре и ако ще се купува такова кантарче във всеки един магазин за черна и бяла техника ще намерите. Вземете електронно, а не механично, че грамовете иначе няма как да ги хванете.
Но пак бих те посъветвала: покажи й мненията на майките относно кантарчетата, натърти на факта че досега всички сме оцелявали без тях и че по-добър индикатор от натежалия памперс няма  Laughing Ако все пак си е такава натура и предпочита да си следи поговори с брат си да гледа да не се стига до вманиачаване защото тогава вече вероятността да се стигне до адаптето и да се похабят излишни нерви и страшно голяма. Не че децата не пораствата и от АМ, но ако има желание да кърми не е нужно сама да си усложнява живота, и без това началото е достатъчно трудно.
Леко бременеене, успешно раждане и дай Боже и безпроблемно кърмене!  Hug

# 7
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И аз много се притеснявах и исках да си купя кантарче..
В болницата последният ден ми бяха дали шише с АМ за беб ...очевидно не наддаваше....
Обаче аз не си и помислих да му дам АМ.
След една седмица, на контролен преглед беше констатирано, че е наддал 270 гр !!! sohappy Grinning
Положителна мисъл и мотивация вместо кантарче - това препоръчвам аз  smile3521

# 8
  • Мнения: 573
Ако можеш да я разубедиш ще и направиш голяма услуга, а и ще и спестиш пари. Ако не наддава детето ще си проличи и без кантар.

Цитат
Особено зимата, не се налагаше да ходим на консултации, защото си я мерихме в къщи.


На консултации не се ходи само да се теглят и мерят бебетата. Има и много други неща.  Wink

# 9
  • Мнения: 1 593
мацки, момичето пита откъде да купи (на което аз отговорих) а вие в един глас започнахте да пеете против меренето.

разберете, че има хора, които са спокойни само с кантарче...  Peace
аЗ, както много други мами, тълкувах ревът на детето като рев от глад и бях убедена, че нямам достатъчно кърма. но вместо да си купя АМ, за да дохранвам, си купих кантар и установих, не само че имам кърма, а и че детето ми яде като невидяло.
оттогава съм уверена в себе си и не се шашкам изобщо

# 10
  • Мнения: X
Ние си взехме електронна везна Momert, унгарска. Ползвахме я активно през първите 3 месеца. Доволна съм от нея. Купихме я от един бебешки магазин, а ето сега я намирам в 2 онлайн магазина: тук и тук.

# 11
  • Мнения: 1 114
Купихме Тефал от Технополис. Ползвахме го 6 месеца и се развали. Но може би просто лош късмет.

# 12
  • Мнения: 415
Верно е че  има хора, които са спокойни само с кантарче, но може да има и обратния ефект както при мене - едно грешно мерене и въобще нито ми дойде на акъла да го повторим, нито нищо - решихме че е умрял от глад, аз се панирах, намаля ми кърмата, дадохме му адапте и само нерви.
На другия ден излезе че е качил 400гр за един ден! и свеки веднага заключи че е бил обезводнен, а той в момента в който го мерихме се изпишка върху крака ми, та може и затова нещо да не е показало точно.

# 13
  • Мнения: 8 242
Специално за електронните кантари дават много големи разлики, дори и в последователни тегления.. Например като ходим на консултация (там са с тефал) - теглят го (стои мирен) .. след малко го вдигам и пак го слагам - айде 50 гр. отгоре.. 3ти път го вдигам и го слагам - 80 гр. по-малко..
Е това за едно новородено може направо да те побърка  Crazy

# 14
  • Мнения: 1 593
Специално за електронните кантари дават много големи разлики, дори и в последователни тегления.. Например като ходим на консултация (там са с тефал) - теглят го (стои мирен) .. след малко го вдигам и пак го слагам - айде 50 гр. отгоре.. 3ти път го вдигам и го слагам - 80 гр. по-малко..
Е това за едно новородено може направо да те побърка  Crazy

Точно такъв проблем имахме и ние с нашия Тефал от Техномаркет-а. Набързо го върнахме  Laughing
Странното е, че другите две мадами от отчетните имат въпросния Тефал и им мери без проблеми  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт