Частична мола-Как щях да загубя дъщеря си поради лекарска немарливост

  • 4 536
  • 16
  •   1
Отговори
От град Бургас сме.Дъщеря ми забременя това бе радостно събитие за нас.Но след това започна една тежка бременност с много повръщане и отпадналост.Водихме я на различни гинеколози и ни обясняваха ,че всичко е нормално бебето се развива добре и това е от самата бременност така ще е до 3-я месец .Взе да слабее само повръщаше и взе да вдига температура .Заведохме я при най-добрият специалист д-р Лазарова.Обясни ,че всичко е нормално бебето отговаря на месеците си даже връзката на майката с бебето е толкова голяма ,че въпреки свалянето на килограмите й  и непрекъснатото повръщане то расте.Температурата била от настинка .Било нормално за бременността.Да но след седмица нещата започнаха да се влошават беше свалила 12 килограма за тези три месеца от бременността взе да и става още по лошо все повече и повече да повръща.Реши да отиде в град Варна беше чувала добри отзиви за Специализираната болница по акушерство и гинекология"Майчин дом".Приема я д-р Георгиева и вижда ,че бебето е мъртво от 6 седмици.Веднага пристъпват към оперативна интервенция след направените изследвания тъй като риска е бил голям.Ето и диагнозата:Graviditas m.l.III.:issed abortion.Molla hydatidosa-УЗИ-задържан аборт,мъртъв плод,неотговарящ на срока на бременността,частична мола.Благодарна сам на целия екип на болницата и най-вече на д-р Георгиева благодарение на тях дъщеря ми е добре и живее втори живот.Още веднъж им благодаря. Задам си въпросите:Защо Б-ските лекари не разбраха за частичната молла,толкова ли е трудно да се открие,защо при частни прегледи не издават документи за самите прегледи и много други???Няма осъдени лекари за некомпетентност и небрежност.Затова реших да пиша да има гластност.  Дано никой не прижевее това.           

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 11:26 от daria1967

# 1
  • Мнения: 7 718
Съжалявам, Дария, Cry.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 260
Дария, това което сте преживели е ужасно, но Бургаските лекари (като изкючима 2-3ма) са под всякаква критика. А тази Лазарова  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire тя е ... нали не е позволено да се псува? Когато трябваше да ми се потвърди миседа тя ме прегледа и каза " О как добре се е развивало, ама е умряло. Аборт! Ставай , следващата да влиза" И това с един тон сякаш съм в бакалията и ми казва, че хляба е свършил.
А когато попитах кога ше ми се направи аборта, нейния колега ми каза " Е толкова си чакала, ще изчакаш и още малко" Само да спомена, че носих мъртав плод 2 седмици.
Когато си поисках листа, за да разпиша,че искам да изляза от болницата (бях решила да правя аборт при д-р Михайлов) същия колега ми каза : Ако излезиш от тук, ще умреш МА !!!!!!
Ако имах пистолет той щеше да умре ....

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ужасно съжалявам, Дария Cry И за съжаление знам какво е усещането за безсилие и безпомощност, когато ти се наложи да опреш до тукашните гинеколози Confused Искрено се надявам, че един ден ще успеем да променим нещата. Дано дъщеря ти се възстанови бързо Praynig

# 4
  • Мнения: 740
Дария, правилно постъпваш, че даваш гласност на този случай. Стискам палци дъщеричката ти бързо да се възстанови.
Крематопка, съжалявам и за твоите преживявания.  Hug

# 5
  • Мнения: 3 294
Дария   за съжаление и аз съм на същото мнение за бургаските лекари , но по темата радвам се че дъщеря ти се оправя
kpematopka    Hug
 

# 6
  • Мнения: 7 718
Дария, нали следите ЧХГ?

# 7
  • Мнения: 14
.Заведохме я при най-добрият специалист д-р Лазарова.       
Така по принцип се въздържам от коментар и личното ми мнение си е мое, НО това , че Лазарова /тази мръсна свиня некадърна / е най-добрия лекар!! #Crazy
Не се заблуждавайте, че в Бургас има дори ЕДИН добър лекар - такъв просто не СЪЩЕСТВУВА все още за съжаление. Дай боже и на нас такива компетентни лекари като тези от Варненското АГ, а и като много други гинеколози в страната. И дано за наше добро Бог ни чуе по-скоро. Praynig
Връщам се ,изпълнена с гняв, пак към онази, която не заслужава да носи титлата доктор и се обръщам към всички, който искат да запазят здравето си да не ходят при нея. Тя е надута некадърница, която освен да осакатява, да се подиграва и да обижда не умее нищо друго. Да жалко е наистина и че така наречените й колеги я прикриват иначе досега щеше да бъде осъдена поне от мен!

# 8
  • Мнения: 2 423
Дария съжалявам за приживяното дано това не травмира дъщеричката ти голяма прегръдка Hug

# 9
  • Мнения: 3 246
Дария, много съжалявам Hug, искрено пожелавам на теб и на твоята дъщеря бързичко да успеете да се съвземете от този ужас, това което сте преживели да остане без последствия и скоро да се радвате на една хубава и пълноценна бременност Praynig Praynig Praynig

# 10
Дария съжалявам за преживяното. Sad
 Hug

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Дария съжалявам за случилото се
Дано дъщеря ти бързо се възстанови и преодолее този кошмар.
Сигурна съм че пак ще забременее. Пожелавм и го от сърце  Hug
А за бургаските гинеколози - каквото и да кажа - всичко се свежда до печалбарство смесено с безхаберие и  голяма доза некадърност. Съжалявам за това което написах  Sick, но го казвамот опит. Познатите ми ме упрекваха че ходя до София (както се изразиха само за проследяване на бременността ), но аз си знам защо.
Още веднъж - съжалявам за това което ви се е случило  и пожелавам много сила и късмет на дъщеря ти
  bouquet

# 12
  • Мнения: 340
Здравей Дария,

Аз също преживях частична мола през 2002 година и искам хем да те поуспокоя, хем да те предупредя какво предстои на дъщеря ти.  Първо добрите новини-- след частична мола огромното мнозинство жени се възстановяват-- 90%-- и без проблем забременяват и раждат.  Аз забременях на втория месец след като подновихме опитите, имах напълно безпроблемна бременност и родих здраво бебе 2005 г. 

НО, много е важно в следващите 6 месеца дъщеря ти да си следи нивото на човешкия хормон /извинявам се, но не се сещам съкращението на български, на англ. е HCG/ всеки месец.  Ако нивото не падне до 0 или падне и пак почне да се качва, трябва веднага да се реагира. Прави се повторен кюртаж защото това означава, че молата се е превърнала в трофобластичен тумор и трябва да се изреже този тумор.  Затова следенето е супер важно и е важно да не забременява пак в следващите 6-12 месеца.  Тук става дума за сериозна потенциална заплаха за здравето, а не за психическата й готовност отново да забременее.  Не се плешете, както споменах, в над 90% от случаите трофобластичен тумор не се развива.  При мен не се разви, слава богу.

И накрая, не е съвсем сигурно, че бургаските лекари са били некомпетентни.  Повръщането и отслабването не са признак на мола.  Аз си наддавах както трябва и не повръщах.  Молата също не се вижда на видеозон, а се диагнозира само с хистологично изследване на извадения материал.  Аз ходех на прегледи в клиниката на Харвард, която е една от най-добрите клиники в Щатите, но никой не предположи, че имам мола до 10тата седмица.  Тогава отидох за да видят пулса, не намериха пулс и решиха, че просто имам обикновен мисед и ми направиха кюртаж по мое желание защото трябваше да пътувам по работа.  Откриха молата чак при рутинното хистологично изследване.  Ако абортът беше станал спонтанно, нямаше и да разбера, че съм имала мола.  Тоест, молата сама по себе си не застрашава живота на бременната докато се развива преди спонтанния аборт.  Но важното е, че след като откриха молата, тогава ме наблюдаваха много внимателно цяла година заради опасността от развитие на трофобластичен тумор, който е злокачествен тумор.  Не искам да те плаша, но не мислете, че всичко лошо е минало, а следете всеки месец нивата на хормона.

Пожелавам ви лошото наистина да е зад гърба ви и след година дъщеря ти отново да е бременна и да изкара най-леката и безпроблемна бременност.  Ако имаш въпроси, пиши ми и на лични...

# 13
  • Мнения: 274
Дария, съжалявам за случая (дъщеря ти сигурно ми е набор  Sad ) Нека кажа, че точно заради тези бургаските "лекари" ми отрязаха лява маточна тръба във Варна- Майчин дом. Операцията бе на датата, на която ти пишеш тук - 13.12.2007, т.е. преди 4 дни. Прочети, ако искаш моя случай в Извънматочна бременност или в Много ранна бременност и кървене. Там съм описала всичко. Тези мръсни свине не видяха, че бебето е в тръбата и ме държаха на задържащи лекарства 2 седмици. Освен това 8 седмици бременност все чакаха да пораснел ембриона, а той все не се развивал и матката не набъбвала, а те чакаха ли чакаха :"Ами ще чакаме миличко, то все ще се види".....Такива гадини като Ковачева, Лазарова, Димитров, Кетипов и всички останали от бургаските гинеколози трябва да мрат!!!!! Единствено Д-р Калчева видя извънматочната, а относно Майчин дом Варна - Възхитена съм от тези професионалисти! Препоръчвам на всички от Бургас да ходят там!!! Забравете, че тук има гинеколози! Докато лежах там, почти всички момичета бяха от бургас и повечето от тях бяха взели пари на заем за да отидат в Майчин дом, но казаха, че ще са живи и ще връщат пари, а няма да са осъкатени и травмирани!

# 14
Здравейте днес направихме теста за 5 път .Последните 2 пъти е  отрицателен.Много съм щастлива.Благодаря на всички за подкрепата.Много сте готини всички.
И не забравяйте мечтайте идва Коледа и мечтите се збъдват.

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 22:09 от daria1967

Общи условия

Активация на акаунт