Моля ,за малко помощ!

  • 1 024
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 221
Проблема е следния, трябва след НГ да замина  на работа в чужбина дългосрочно. Бившия съответно няма деца/ както и никога не е имал/,отказва да помогне. Варианта който обмислям е да плащам на жена , която само сутрин или следобед да бъде при децата, и само да им готви и слага обяд или закуска съответно. Вечер и в събота и неделя с тях ще бъде майка ми.Та питам колко трябва да плащам на тази жена , за една сготвена манджа, децата са на18 и 13год.Тоест няма да им сменя памперсите, но са много разглезени аз върша всичко в къщи сама.

# 1
Много зависи къде живееш, за да се определи нормалното заплащане в случая. Дай малко повече инфо, за да може майките, които ползват подобен род услуги да те посъветват.

# 2
  • София
  • Мнения: 221
Много зависи къде живееш, за да се определи нормалното заплащане в случая. Дай малко повече инфо, за да може майките, които ползват подобен род услуги да те посъветват.
Привет  от София съм.То не се ли готви по един и същи начин в Каспичан и в София.аман от противопоставяне на градовете.

# 3
Доколкото знам една детегледачка в София взима повече пари отколкото същата в друг град. Причините са много, а една от тях е, че в по- малките градове доста по- трудно се намира работа, стандарта на живот е доста по- нисък. Ми то е като да ми кажеш че двустайна квартира в София, струва колкото същата във Каспичан.

# 4
  • Мнения: 1 809
Много зависи къде живееш, за да се определи нормалното заплащане в случая. Дай малко повече инфо, за да може майките, които ползват подобен род услуги да те посъветват.
Привет  от София съм.То не се ли готви по един и същи начин в Каспичан и в София.аман от противопоставяне на градовете.
не се ядосвай сега Simple SmileПрава е anji123.Не знам как е в Сф,но тук в Бс  моя позната взема 300лв с тази разлика,че детето е 3-ти клас и тя му помага да учи и го води на училище,на извън класните занимания,прибира го от училище ..Но в Бургас стандарта е много висок,но заплатите ниски.Предполагам ,че в Сф ще е повече от 300лв.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 11:08 от MALVINA

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Извинявай, но вината си е твоя. Моята 18 годишна дъщеря 4 месеца гледа 3 годишната си сестра, и не ми се е налагало да платя и лев на чужд човек. Как може 18 годишен човек да има нужда от гледач.  newsm78 А какво ще стане като се отдели от теб, ще ходеш да му готвиш, да го переш ли??? Това не го разбирам, ние сме майки, но не и слуги на децата си.

# 6
  • София
  • Мнения: 221
Извинявай, но вината си е твоя. Моята 18 годишна дъщеря 4 месеца гледа 3 годишната си сестра, и не ми се е налагало да платя и лев на чужд човек. Как може 18 годишен човек да има нужда от гледач.  newsm78 А какво ще стане като се отдели от теб, ще ходеш да му готвиш, да го переш ли??? Това не го разбирам, ние сме майки, но не и слуги на децата си.
[/quoteСлучая, е малко по различен и детето макар  и на 18 има нужда от помощ, но това с нищо не затруднява една жена  в домакинството.И вината за това да е така е другаде.....но това е друг въпрос. Аз се учудвам как за една манджа и 4-5 измити чинии, и никакъв друг труд ще се плаща по 300лв.

# 7
  • Мнения: 2 863
Добре де, децата са големи, соред мен излизат в 6 и 12 клас... Ще живеят с баба си, а излиза че на теб ти трябва човек да им слага закуска и обяд ли? Ако е така, аз горещо и най-чистосърдечно те съветвам да ги оставиш да научат къде е хладилника.
Гледай на това като на възможност да пооправиш някой пропуски, а  момента е просто идеален.. слугинята заминава и живота им се показва с цялата си прелест...  Няма да загубят нищо, само могат да научат, щом с тях на практика ще има възрастен(  майка  ти) .... гледачката става напълно излишна....
Сега се сещам да питам - ми ти като си на работа в Сф сега  кой им слага  обяд и закуска??? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 221
Не е така големият ми син, се нуждае от помощ.Не мога да товаря малкия с такава отговорност. Освен това съм ги научила да бъдат изпратени и посрещнати от мен, работното ми време винаги съм го съобразявала с тях.Е  истина е ,че освен нуждата  на голямото дете има и голяма доза разглезване..но

# 9
  • Мнения: 141
Много зависи къде живееш, за да се определи нормалното заплащане в случая. Дай малко повече инфо, за да може майките, които ползват подобен род услуги да те посъветват.
Привет  от София съм.То не се ли готви по един и същи начин в Каспичан и в София.аман от противопоставяне на градовете.
не е редно да си навсякъде толкова груба-искаш помощ,а се държиш с хората като многознайница.Овладей си нервите-не може цял свят да ти е виновен.

# 10
  • Мнения: 911
не е и до нерви и грубо отношение, а до елементарна информираност и съобразителност!
това, което се заплаща на жена за такъв труд в Сф е едно, а това, което се плаща в Каспичан ще е съвсем друго, защото стандарта на живот е различен!!!

никой никого не противопоставя, съвсем резонен е въпроса за кой град се отнася питането, за да можем да ти отговорим адекватно.

а иначе - манджите са най-вероятно еднакви по всички краища на Родината с изключение на подправките  Wink

# 11
  • Мнения: 722
Dmaria, ти нямаше ли и по-малки близнаци?

Общи условия

Активация на акаунт