Алкална фосфатаза

  • 4 516
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, д-р Слънчева

Синът ми е на  5 години. От една година следим стойностите на AF, които са доста високи. При първото изследване бяха 320, а при всяко следващо се покачваха с приблизително по 100 единици и така стигнаха до 650. Водихме го на ендокринолог, които препоръча диета изключваща мазни и пържени храни, яйца и шоколад. След диетата стойностите бяха около 400.

Когато то бебе имаше алергия към белтъка на кравето мляко и 1 година и 8 месеца беше лишен от много храни богати на калций. Въпросът ми е - дали това има връзка с проблема на този ензим AF

Благодаря в аванс  bouquet

P.S. Разбирам, че може би не  трябва да задавам този въпрос, но ще съм ви благодарна ако ми отговорите. Благодаря Ви

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:00 от fani_73

# 1
  • Мнения: 5 760
Не, не е възможно да е от тези храни. Алкалната фосфатаза се повишава при резлични ситуации и е добре да се консултирате и с гастроентеролог, защото има отношение и към функцията съм черния дроб.[/color]

# 2
Не, не е възможно да е от тези храни. Алкалната фосфатаза се повишава при резлични ситуации и е добре да се консултирате и с гастроентеролог, защото има отношение и към функцията съм черния дроб.[/color]


Много Ви благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт