Два леко глупави въпроса

  • 705
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Здравейте, имам два малко глуповатички въпроса, моля да ме извините предварително:

До каква възраст децата биват приемани в ясла?
Подвъпрос: знам че има и детски градини, в които приемат деца под двегодишна възраст - съдейки по вашия опит, вие за или против сте записването в такива и защо?

Вторият ми въпрос е: до каква възраст децата използват специалните столчета за хранене?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
На ясла - до  навършване на 3 год.;

Под двегодишна възраст  само в частна детска градина!

В детско столче - зависи от размерите на детето и от ситуацията! Моят син седи на стол за гоелми с възглавничка под дупето от около 1г. и малко, т.е. от преди да навърши 2 г.

# 2
  • Мнения: 4 390
Мисля, че до 2.5 г.
Цитат
знам че има и детски градини, в които приемат деца под двегодишна възраст
Да не бъркаш нещо? За първи път чувам.
Приемат се деца под 3 годишна възраст.
Столче за хранене дъщеря ми все още използва. Почти 5 годишна е.

# 3
  • Мнения: 46 484
Мисля, че приемат от 1 до 3 г. в яслата. Като изключение и с допълнителни уговорки знам и за 10-11 месечни бебета.
Аз държах да си я гледам вкъщи поне до 3 г. и все още смятам, че това е правилния начин моето дете.

Такова столче никога не сме ползвали, въпреки, че имаме, в началото я хранех в кошницата за кола, след това на обикновен стол.

# 4
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Деца под 3 години се приемат в детските градини, ако в същата градина е по-голямо братче или сестриче на детето.

# 5
  • Мнения: 589
Цитат
знам че има и детски градини, в които приемат деца под двегодишна възраст
Да не бъркаш нещо? За първи път чувам.

Явно да. Сигурно е ставало дума за частни ДГ, както е писала по-горе Gena.

Благодаря ви много   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 255
Вторият ми въпрос е: до каква възраст децата използват специалните столчета за хранене?
Още си го ползва /3 г 5 м/ Peace

# 7
  • Мнения: 90
При нас приемат на ясла и деца под двегодишна възраст и яслата не е частна. Всичко е до политика за детското заведение. Повечето не искат да приемат по-малки дечица, защото са по-трудни за обгрижване. Все пак има такива и където приемат. В нашата ясла има две деца на по 1.7 месеца. Най-малки са в групата, но са много самостоятелни за възрастта си. Големи сладури са Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 39 741
Зарита става дума за деца под две години в детска градина. И аз не съм чувала за такова нещо.

Има ясли, в които приемат и под една годинка, но се въждържат. Обикновено възрастта е от 1 до 3, след това в градина. В някой градини веднага след навършване на 3г местят децата от яслата в 1ва група в детската градина.

Дияна я записах на ясла на 2.8г. Мислех, че ще я запишат направо в градината, но я оставиха една година в яслата. Поне върви с наборите си, макар, че в групата им има и доста по-малки деца.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Приемат и под 3 години в градина, стига детето да си е с набора и психически да е способно да се справи и има някои хигиенни навици (ползване на тоалетна и миене на ръце)

Моите са ползвали столче само 1-2 години и задължително седяха на една маса с нас После започнаха да седят на нормални столове , защото така искаха

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Приемат и под 3 години в градина, стига детето да си е с набора и психически да е способно да се справи и има някои хигиенни навици (ползване на тоалетна и миене на ръце)

за градините и аз така знам

тук при нас приема е септември и юни
Моят син ще навърши 3 г. през октомври,но мисля да го дам още през юни  Peace

# 11
  • Мнения: 46 484
Зарита става дума за деца под две години в детска градина ...

Чак сега схванах  doh  Laughing

В градината на София има такива деца, групите са по набори, нейната е съставена от деца набор 2004 г., като тръгнаха септември доста от децата не бяха навършили 3 г., защото са родени през октомври, ноември и декември. В някои градове знам, че детето си ходи на ясла, докато не му мине рождения ден, но не мисля, че е удачен вариант, защото го местят по средата на учебната година и то попада в колектив, който вече е оформен и може да не успее да се приспособи.

Общи условия

Активация на акаунт