Иска ми се да споделя това с вас, защото може и някой друг да изпадне в моето положение.
Тази сутрин дъщеря ми си играеше с празно шишенце от разтворими таблетки Вит. С. Седеше до мен и го разглеждаше. Пред очите ми, за миг  налапа капачката от вътрешната страна и много ловко проби едно картонено капаче, след което някакви подобни на захар гранулки се изсипаха в устата и. Лошо ми стана! Дори не бях забелязала, че има такова нещо в опаковката. Логично - против влага. Но опасно ли е за малко дете? Стори ми се,че не погълна много, все пак веднага го извадих от устата и, но не можех да съм сигурна, че нищо не е попаднало в стомахчето и. И да - не би трябвало да е токсично, защото все пак е сложено в лекарство, но когато никой не ти го потвърждава, не можеш да си спокоен. Говорих последователно с двама лекари, с приятелката ми, когато работи в болница и чрез нея - с токсиколог и неонатолог, с компанията -вносител, с аптекар. Всеки казваше, че не би трябвало да има проблем, но ...Но... Накрая пробих с телефонно настояване в Пирогов - и ...НЕ СА ОПАСНИ. Не казвам да ги дадете за следобедна закуска утре  Laughing,  но все пак - за да не изживявате моето притеснение, реших да споделя този горчивичък опит.  Тези едногодишни хлапета са същински ужас - ангело-дяволоподобни! Hug