Отказва ми кърмата, може ли да е заради плодовото пюре?

  • 361
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
От известно време синът ми се храни с неохота. Чудя се може ли да е заради пюрето?  newsm78 Давам му сутрин около 40гр и следобед също толкова. Захраних с пюре преди 10тина дни, а той се цупи на млякото от около 6-7 дни. Яде примерно 30-40гр и стиска устата и не иска повече, като минат 5 мин пак го пробвам, пак хапва малко и така цял час. Не винаги си изяжда всичко, а преди ядеше с голямо желание, даже мрънкаше за още. ( да уточня, че кърмата я цедя, затова виждам колко изяжда)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Нищо чудно и сладкото пюре да му е харесало повече и кърмата да не му е толкова вкусна.На 4 мес. е рано за захранване според мен.Можеш да изчакаш още 1-2 месеца.Не започвай с плодови,а с зеленчукови пюрета,за да не се зарибява така по сладкото.Млякото е в пъти по-важна храна на тази възраст(всъщност най-важната),нищо няма да загуби като не яде пюре.Още повече,че с високото си съдържание на плодова захар му е доставило повече калории,същевременоо без висока хранителна стойност и му е убило апетита за кърма.

# 2
  • Мнения: 476
Знам, че е малко рано за захранване, но до март ще мога да цедя  кърма, след това няма да имам възможност и за това реших така.Започнах с плодовите пюрета, защото прецених, че зеленчуковите ще го засищат повече и няма да иска да яде мляко, но май и с тях се получи така.
 При всички бебета ли се случва така или само при моето ми е чудно?  newsm78

# 3
  • Мнения: 629
До март има време! Не бързай!
А бебетата бързо свикват на сладкото и после трудно ще го научиш да приема и друга храна.
Ако не е тайна защо мислиш, че след март няма да можеш да цедиш повече кърма? На работа ли тръгваш? Лечение ли ще започваш? Защото ако ходиш на работа сутрин и вечер можеш да цедиш. Има вариант и за адаптирано мляко. На тази крехка възраст за детето дори адаптираното мляко е с по-голяма хранителна стойност от пюретата. Все някой ще се грижи за детето от март месец. И той може да го захрани. Обсъди нещата и с педиатъра.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Ти и сега да захраниш,до годинката основната храна за бебето е млякото.Така че няма как март месец да е минал основно на твърда храна,пак ще трябва да пие мляко на минимум 1-2 хранения.Ако няма да имаш възможност да цедиш,овреме започвайте тренировките с АМ,за да може да го е пропил и да е свикнал с вкуса му до март,а за пюретата го остави един месец да забрави сладкото и започни със зеленчуково или оризова каша.

Общи условия

Активация на акаунт