Останах потресена от излъчения филм по БТВ за децата в село Могилино!Не вярвам да има човек ,който го е гледал, и който е способен да остане безучастен към видяното.Потресена е малко да се каже за това,което изпитах гледайки филма!Престъпление в в днешна демократична България да съществува такъв жесток геноцид и то към деца,напомнящ само за концентрационните лагери на Хитлер по време на войната>Днес,когато всички ние претендираме за хуманност,за толерантност и парадираме с доброто си отношение към животните и апелираме за човешко отношение към бездомните кучета,всъщото време да гледаме деца да умират от глад.Моето мнение(и съм сигурна,че не само моето),че тези деца са станали кожа и кости не от заболяване,а  от системно гладуване и недохранване.Това е в следствие единствено и само на престъпното отношение на персонала работещ в този дом и на това,че храната им ежедневно е била крадена от всички тях с цел лична облага!Мисля,че е време нашето общество да се събуди и да прояви нетърпимост и непримиромст към подобни явления около нас.Само със силно изразена гражданска позиция бихме провокирали подобно нечовешко отношение към най-ценното на една нация-нейните деца!!!Скромното ми мнение,че всички те(персонала)трябва да бъдат осъдени за това престъпно поведение,защото вината е единствено и само тяхна!!!
   Една нация постига успехи и държавата и е силна, само когато изпитва почит към възрастните и благоговее и истински се грижи и обича своите деца!