Да давам ли от нашата храна?

  • 1 313
  • 19
  •   1
Отговори
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте.Имам следния проблем SadСпоред майка ми не храня детето си правилно.Постоянно ми казва:"защо не даваш-кисело мляко,мед или от това което готвиш за вас."Няколко пъти и отказвам да даде на Камелия нещо от това което е сложила на масата за нас ooooh!Казва че ще я направя злояда и т.н. ooooh!Кажете ми какво да и кажа за да спре с искането си да дава на детето от нашите храни newsm78
Според мен и това което съм чела Ками е малка за кис. мляко,мед,шоколад и др.Какво да и дам като обяснение за да спре да ми натяква "Ама ти защо не даваш на детето мед,като аз така съм те отгледала с биберона натопена в него?"

Кажете ми аз ли греша или найстина ще направя детето злоядо newsm78 newsm78
Нещата които яде сега са:АМ-Фризовом,месни и зеленчукови пюрета,плодове,каши,сирене.Давах и попара и грис с АМ,но тя не ги хареса Tired и не я насилвам.

Аз ли бъркам някаде newsm78 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 678
Според мен сте още малки.Аз започнах да й давам от нашата храна след 1г и 2м,но аз никога не пържа,а задушавам,не слагам много подправки,защото имам проблеми със стомаха,и т. н.От 8 -я месец започнах да й готвя подобна на нашата храна,без подправки и на малко по едри частици,Анджела дъвчеше и е много ящно дете.
Никога не съм имала проблеми с близките си относно храната която давам.

# 2
  • Мнения: 285
Ох, аман от "компетентни" съвети......какъв мед, какъв шоколад на 8-месечно бебе??? Twisted Evil? Гледай си детето, както според теб е правилно.....зял живот после ще има да нагъва от вашата храна. Нама такова нещо, че ще го направиш злоядо..... за алергии в наши дни не е ли чувала майка ти?

# 3
  • Мнения: 8 242
Изобщо не бъркаш!
Време да яде "каквото и вие" има до края на живота си .. Нека всичко да става повтепенно.. Ама закъде бързат тия баби  ooooh!
Мед, шоколад.. Уф....
От нашата храна започнах да давам на Тони наскоро, и то не винаги от всичко все още..
Можеш да пробваш с някои по-безобидни храни - варено картофче, морковче, малко сирене (щом си го въвела..).. И пак да е с вас на масата  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
И според мен не бъркаш.
Сина ми още не яде от нашата храна, той и не проявява интерес, де. Понякога му давам коричка хляб, вчера се опитах да му дам малко кекс-не го хареса.
Не бързам, засега ще си караме на храните, които са специално сготвени за него.


Колкото до съветите на майка ти, направо не знам какво да кажа. Моята майка, отгледала мен и двамата ми братя съвсем сама, без баби, от първия ден щом се прибрахме вкъщи и видя колко добре се справяме с бебо ни каза, че нямаме нужда от съвети и никога не ни е натрапвала такива. За всяка троха ме пита дали може да му се дава, ако кажа не, не настоява.

# 5
  • Мнения: 4 784
Едва я удържах майка ми, а за свекърва ми да не говоря - слушах ги, слушах ги тия приказки и на моменти много се изнервях. Чак сега започнах да му давам от нашата храна, но само когато готвя без подправки - ориз с картофки примерно. По-сложни манджи не давам, а и той няма да ги иска. Че е злояд, злояд е, ама и защо да го тъпча и насилвам с по-тежки храни. С това натякване не знам кога ще се преборим...просто имай търпение, а и не е нужно детето ти да обича всичко.

# 6
  • Мнения: 2 960
никакви такива ,мед ,шоколади и храна за възрастни до годинка и кусур...кисело мляко също още не....от разни други неща може да му даваш само да опитва ,но да яде от вашата храна Naughty Кажи на майка си ,че вече децата не се гледат като преди ,дето бабите казваха"Топни му мама биберончето в мед да му е сладко на детето #Crazy

# 7
  • Мнения: 508
Не бъркаш никъде,споко.За кис. мляко аз мисля да давам за следобедна закуска като станем на вашата възраст,но шоколад,мед и други в никакъв случай не давай.Казвай им аз така съм решила и толкова.И аз съм на твоя хал,но казвам детето си е мое и аз решавам.Майка ми ме е кърмела 10мес. ,но още на три ми топяла залчета от тяхната манджа,да не казвам,че всеки ден ми е давала прясно изцеден сок от моркови по 200мл. и се гордее- а аз съм с  доказана алергия от моркови,бобови и мед,която ми се прояви в пубертета.Брат ми е кърмен 1 год.,но е хранен по същата технология и има гастрид,който му откриха в пубертета.Обаче като й кажа,че това е от начина на захранване невярва и се смее.Просто нямам думи............

# 8
  • Мнения: 1 217
Нито свекърва ми,нито майка ми ми дават съвети относно храненето на Калоян.
За което съм им благодарна.
Кисело мляко яде от 1 месец и много му харесва.
Даже има междинно хранене само с кисело мляко.
Шоколад и мед не мисля да давам скоро,особено шоколад.
В интерес на истината,Калоян от 7-ми месец проявява интерес към нашата храна и аз давам да опитва.
След 10 дена почваме детска кухня.

# 9
  • Мнения: 1 586
Не бъркаш,не слушай "компетентните" а само себе си .Аз все още не му давам всичко от нашата храна - само някой неща от време на време.Изчакай поне след годинката според мен! Peace

# 10
  • Мнения: 71
чукай на дърво че не сте злояди- при нас на 6 месеца иска да яде само от нашата храна,особено когато се храним. моят съвет е да му даваш на детето това ,което според теб може да яде-сирене ,кашкавал, картоф от средата, ако е добре сварен.ако обаче не проявява интерес, ги остави да си приказват и си се радвай на детенце Hug

# 11
  • Мнения: 5 940
Можеш да даваш продуктите от вашата храна, които са подходящи за възрастта на детето. Нищо не пречи добре сварени зеленчуци, месо без подправки , малко сиренце, плодове да хапне детето. Естествено в подходящия вид, за да не се задави. Има много майки, които даже точно по този начин захранват. Съществуват и теории, че това е правилният начин, а не даването на пюрета. Не одобрявам тази крайност, не харесвам обаче и другата, особено, когато детето само си иска да хапне от храната на мама и тати. То не е толкова малко, не е необходимо всичко да е стерилно, можеш да смачкаш и с пръсти и да дадеш.

# 12
  • Мнения: 4 621
Изобщо не бъркаш!
Време да яде "каквото и вие" има до края на живота си .. Нека всичко да става повтепенно.. Ама закъде бързат тия баби  ooooh!
Мед, шоколад.. Уф....
Можеш да пробваш с някои по-безобидни храни - варено картофче, морковче, малко сирене (щом си го въвела..).. И пак да е с вас на масата  Peace
Peace
Яна започна да хапва от нашата храна след 1г и 4 -5 месеца Peace

# 13
  • Мнения: 1 483
Можеш да даваш продуктите от вашата храна, които са подходящи за възрастта на детето. Нищо не пречи добре сварени зеленчуци, месо без подправки , малко сиренце, плодове да хапне детето. Естествено в подходящия вид, за да не се задави. Има много майки, които даже точно по този начин захранват. Съществуват и теории, че това е правилният начин, а не даването на пюрета. Не одобрявам тази крайност, не харесвам обаче и другата, особено, когато детето само си иска да хапне от храната на мама и тати. То не е толкова малко, не е необходимо всичко да е стерилно, можеш да смачкаш и с пръсти и да дадеш.
newsm10

# 14
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Благодаря ви момичета за съветите PeaceЩе продължа да не давам мед,шоколад и др. но няма да я насилвам и да яде неща които не иска NaughtyВчера направих попарка и грис и и предложих.....но неиска и не мисля да я тъпча щом сама отказва NaughtyЩе се опитам да не обръщам внимание като ми дават "съвети" как да я храня Crazy SickАааа,забравих да кажа,че на мен на 1-2 месеца са ми дали натопено залче хляб в ЛЮТА картофена манджа и аз съм го изяла #Crazy Sick и разбирасе ми дават това за пример ooooh! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт