Отзиви за мебелна къща "Явор"-Пазарджик

  • 54 832
  • 229
  •   1
Отговори
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Става въпрос за мебелна къща Явор в Пазарджик. Някой има ли впечатления-ходихме специално дотам да гледаме и си харесахме спалня(даже 3 но се спряхме на една ). Имат доста добри модели, изработката изглежда качествена и не са много скъпи. Едни приятели си взеха страхотна маса за трапезарията оттам+6 стола с естествена кожа и са много доволни. За доставка до София са им взели само 50лв. 
П.П. Четох само едно негативно мнение за тях в темата за черния списък и то беше не точно за Явор и за Варна.
Така, че момочета вие сте...

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ааа да ето и линк, за който се интересува
http://shop.yavor-bg.com/index.php?catid=75

# 2
  • Мнения: 157
Почти цялото ни обзавеждане е от там.Стоките им не са скъпи а и качеството им е добро.За превоз взимат пари само за нафта а не тарифа на километър.

# 3
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Бях си харесала едни диван  от тях. Гледах го в сайта им. Писах им и се оказа , че не всичко в сайта им го има . Така че , който е решил да си купува нещо, най-добре е там на място.
Между другото, не бяха много учтиви. Naughty

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Почти цялото ни обзавеждане е от там.Стоките им не са скъпи а и качеството им е добро.За превоз взимат пари само за нафта а не тарифа на километър.
Супер, мерси много за мнението    bouquet - то и ние ги гледахме уж качествени ми се виждат, ама  знам ли за пръв път ще правя такава голяма покупка и се притеснявам да не ми излезе евтиното скъпо  Blush Имат доста добри попадения при мебелите, особено дневна и спалня  Peace
Харесахме и портманто дори, което ще ни е последната покупка по принцип  hahaha
А Шерил спалня имате ли оттам? От колко време ги имате мебелите? (извинявай за нахалството  Blush , но моите приятели с масата и столовете са на 6мес  и за сега е ОК, ама по-дълго ползване ще ми е от полза  Blush )

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Бях си харесала едни диван  от тях. Гледах го в сайта им. Писах им и се оказа , че не всичко в сайта им го има . Така че , който е решил да си купува нещо, най-добре е там на място.
Между другото, не бяха много учтиви. Naughty
АМи да де то затова ние на място ходихме там, имаше и неща които ги нямаше на сайта.  Thinking Любезността ми е най-малкия проблем те нека са коректни и продават качествени мебели, пък другото не ме вълнува  Wink

# 6
  • Мнения: 157
Секцията и леглата на децата са от около 6-7 години.Нито един път не ни се е налагало да поправяме вратички или каквото и да било.При ремонт сме ги изнасяли и внасяли на модули и не са трепнали.Спалнята и гардероба са от скоро и пак  от там си ги купих защото са изпитана марка.Каква е гаранцията , че ще дадеш луди пари за мебели и ще са качествени?Цените са им абсолютно приемливи и има голям избор.

# 7
  • Мнения: 6 315
Аз купих обзавеждане за стаята на сина ми от тази фирма + някои допълнителни неща и съм доволна и от качеството и от обслужването. За транспорт не съм плащала - транспортът бе безплатен при пазаруване онлайн. Някои неща наистина ги няма (бюрото, което взех го нямаше), но направиха поръчка веднага щом се чухме и потвърдих че го искам. За две седмици ми го доставиха. Срокът за изпълнение при поръчка на нещо, което в момента го няма в наличност е 1 месец (за моето бюро срокът бе толкова, защото е полско) но всичко стана двойно по-бързо Simple Smile.

# 8
  • България-София
  • Мнения: 573
Темата и мен ме вълнува. Харесах детска стая от модулите "Индиана" на Black Red White. Пратих запитване за цени и транспорт и ми отговориха веднага. За транспорта казаха безплатно до София. Това, което ме притеснява е, че не съм ги виждала наживо и незнам този ламинат как ще седи. От друга страна свеки има холна секция на същата фирма и е доволна, като изключим ходенето и по мъките докато я получи. Беше я поръчала от магазин в София /на Сливница до Раковска/ и  чака 3 м.... скандали, работи.... затова ако ще взимам - само от Пазарджик.

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Темата и мен ме вълнува. Харесах детска стая от модулите "Индиана" на Black Red White. Пратих запитване за цени и транспорт и ми отговориха веднага. За транспорта казаха безплатно до София. Това, което ме притеснява е, че не съм ги виждала наживо и незнам този ламинат как ще седи. От друга страна свеки има холна секция на същата фирма и е доволна, като изключим ходенето и по мъките докато я получи. Беше я поръчала от магазин в София /на Сливница до Раковска/ и  чака 3 м.... скандали, работи.... затова ако ще взимам - само от Пазарджик.
Ние затова ходихме дотам- на нас ни казаха транспорта се плаща до София, но само бензина дето ще изгорят(т.е. около 50тина лв), ако е и безплатно ехееее отивам да поръчвам  Mr. Green
В магазина в Пазарджик има неща, които ги няма на сайта - ние си харесахме спалня, което на сайта я няма - двойно легло, 4крилен гардероб, скрин и 2бр нощни шкафчета за около 2000лв, и материала е МДФ, има доста избор абе доволна съм от видяното. Срок за изпълнение е 1 месец, ама календарен не работни дни Flutter

# 10
  • Мнения: 8 999
Абсолютно същите модели се продават и в Арон, и в Айко. Не трябвало да се разкарваш до Пазарджик. А доколкото помня много момичета се оплакха от мебелите от Арон. Знам ли...

# 11
  • Мнения: 213
Имаме маса за трапезария и портманто от там. Ползвам ги от 6 месеца. Засега съм доволна.

# 12
  • Мнения: 1 040
Повечето ни мебели,дори пералнята и печката са ни оттам.От години пазаруваме от тях.Доволна съм.Не знаех,че продават и онлайн,може ли линк?

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Повечето ни мебели,дори пералнята и печката са ни оттам.От години пазаруваме от тях.Доволна съм.Не знаех,че продават и онлайн,може ли линк?
Може  Mr. Green
http://shop.yavor-bg.com/

# 14
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Абсолютно същите модели се продават и в Арон, и в Айко. Не трябвало да се разкарваш до Пазарджик. А доколкото помня много момичета се оплакха от мебелите от Арон. Знам ли...
Не е точно така, в Пазарджик има доста модели мебели, не само полски ами и български и чешки. Асортиментът е доста по-различен от арон, за айко незнам не съм ходила. Доволна съм от разходката, хората са много отзивчиви, цените са по-ниски, доставката е на разумна цена(включва мъкнене до апартамента и монтаж),поръчката е в рамките на 1 месец, не мисля че е било излишно  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 228
Присъединявам се към доволните от "Явор". Имам секция и холна маса от там. Единствения проблем, който съм имала е, че на масата и липсваха крепежните елементи в комплекта. Обадих се, хората се извиниха и на следващия ден ни ги изпратиха по куриер.

# 17
  • Мнения: 8 999
Абсолютно същите модели се продават и в Арон, и в Айко. Не трябвало да се разкарваш до Пазарджик. А доколкото помня много момичета се оплакха от мебелите от Арон. Знам ли...
Не е точно така, в Пазарджик има доста модели мебели, не само полски ами и български и чешки. Асортиментът е доста по-различен от арон, за айко незнам не съм ходила. Доволна съм от разходката, хората са много отзивчиви, цените са по-ниски, доставката е на разумна цена(включва мъкнене до апартамента и монтаж),поръчката е в рамките на 1 месец, не мисля че е било излишно  Wink

Е, поне в сайта за онлайн поръчки са еднакви. А защо в този сайт не намирам българските?

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
baibibi, незнам защо и какво, само казвам какво видях. Български мебели имаше и от мдф и от чам от велинград(леееко грозни, но всеки си има вкус). Абе магазина е доста голям, ние си харесахме спалня, която я няма в онлайн каталога, така че сме на далавера с разходката дотам  Flutter
Има и електроуреди - повечето не струват (разни неизвестни за мен марки), но пък имаше хладилници и фризери снайге, които нямат намиране по техномаркетите и технополисите  Wink Бтв точно с/у мебелната къща Явор в Пазарджик е и технополиса(който хич не е фраш като в София), така че ако ви е на път може да и напазарувате комплексно  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 8 999
Камамбер , не се заяждам, само изразявам гнева си, че не са качили в сайта си всички продукти, които предлагат. Щеше да е много по-удобно за клиентите им. Полските мебели можем да видим и в софийските магазини, но може би има модели, които ги няма тук. А Пазарджик не ми е ежедневна дестинация. Ако някой се сети да щракне българските модели, няма да е зле да покаже!

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Камамбер , не се заяждам, само изразявам гнева си, че не са качили в сайта си всички продукти, които предлагат. Щеше да е много по-удобно за клиентите им. Полските мебели можем да видим и в софийските магазини, но може би има модели, които ги няма тук. А Пазарджик не ми е ежедневна дестинация. Ако някой се сети да щракне българските модели, няма да е зле да покаже!
И на мен, но ми се случва да минавам оттам, а и е близко до София  Wink
Другия път като ходя ще нащракам, ако се сетя да взема фотото  Blush
Бтв предлагат и осветителни тела и обзавеждане за баня  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 8 999
А какво е Бтв?

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Бтв=btw=by the way, демек между другото  Wink

# 23
  • Мнения: 8 999
Бтв=btw=by the way, демек между другото  Wink

Ха-ха-ха-ха!!! Аз пък помислих, че е някоя нова мебелна къща!

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 626

Ха-ха-ха-ха!!! Аз пък помислих, че е някоя нова мебелна къща!
hahaha

# 25
  • Мнения: 463
Хайде и аз в списъка на доволните - поръчах през сайта им; доставката беше безплатна; качеството е много по-добро отколкото ми изглеждаше на снимката; имаха в наличност и го докараха при първия възможен курс до София /демек след 4 дни/. С 2 ръце съм за тях - много коректни бяха с мен!!!

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Хайде и аз в списъка на доволните - поръчах през сайта им; доставката беше безплатна; качеството е много по-добро отколкото ми изглеждаше на снимката; имаха в наличност и го докараха при първия възможен курс до София /демек след 4 дни/. С 2 ръце съм за тях - много коректни бяха с мен!!!
Мммм безплатна доставка, на мен ми казаха, че доствката е на цената на бензина, т.е. около 40-50лв Thinking Ама аз мисля да поръчам на място, че това, което харесах го няма на сайта ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 040
Наистина в сайта има много малко неща newsm78...а на нас ни взимат км-левче.На 17км сме-17лв Simple Smile,ама нормално де, иначе няма как Peace

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Наистина в сайта има много малко неща newsm78...а на нас ни взимат км-левче.На 17км сме-17лв Simple Smile,ама нормално де, иначе няма как Peace
Хм, лошо ние сме на 100км  ooooh! Нищо де и 100лв за транспорт се ядва, въпроса е наистина да са качествени, иначе цените ми харесват и мебелите изглеждат супер  Thinking

# 29
  • Мнения: 1 040
Преди 3 години си взехме страхотна кожена холова гарнитура,сега пак пазарувахме от тях-маса и столове за кухнята,гардероби за децата,бюро за комп,комбинирана пералня със сушилня Индезит, комбинирана печка Зануси (готварска, на ток и газ),цените на тези неща с 40-50лв по евтини от техномаркета,а  мебелите са страхотни ( при това на абсолютно провинциални цени Mr. Green).Така,че действай Peace

# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Така и ще направя, само да ми сложат паркета и да боядисаме , че нещо се замотахме с тези майстори, а и чакаме прословутия акт15  ooooh!

# 31
  • Мнения: 5 539
Холското ми обзавеждане и кухенските столове са купувани от "Явор" от магазина им в Бургас. Всъщност ги поръчахме, проектираха ги по наш вкус, изработиха ги и след месец-два ги доставиха. Цехът май е в Трявна или Троян Rolling Eyes или нещо подобно.
Всичко е такова, каквото си го представях, материалът е бук, цвета го избрахме по каталог.
Имахме дребни проблеми с 1-2 панти и с някои от дръжките на скриновете.
А столовете са супер, няма по-удобни просто Peace
Само че не виждам мебели като нашите на този сайт newsm78

# 32
  • на село
  • Мнения: 74
Става въпрос за мебелна къща Явор в Пазарджик. Някой има ли впечатления-ходихме специално дотам да гледаме и си харесахме спалня(даже 3 но се спряхме на една ). Имат доста добри модели, изработката изглежда качествена и не са много скъпи. Едни приятели си взеха страхотна маса за трапезарията оттам+6 стола с естествена кожа и са много доволни. За доставка до София са им взели само 50лв. 
П.П. Четох само едно негативно мнение за тях в темата за черния списък и то беше не точно за Явор и за Варна.
Така, че момочета вие сте...
Аз също ходих до Пазарджик,но нищо не си харесахме от там,става въпрос за спалня и обзавеждане за хола,и най накрая се спряхме на мебели Олимпия-ако те интересува ето сайта им:www.olimpia.bg,и също така разгледай в гугъла мебели Лабиринт,има доста хубави мебели може нещо да ти хареса.

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Мерси, tzvetelina72, ще разгледам   bouquet

# 34
  • Мнения: 282
Някакви отзиви за кухните им?
Интересува ме продават ли готови кухненски модули или трябва специално да поръчвам.
На сайта им има някои неща, но са на двойна цена от това, което съм виждала по магазините, а и не всички видове модули имат.
Понеже съм от Пловдив, май е по-разумно да се разходя до Пазарджик.

# 35
Някакви отзиви за кухните им?
Интересува ме продават ли готови кухненски модули или трябва специално да поръчвам.
На сайта им има някои неща, но са на двойна цена от това, което съм виждала по магазините, а и не всички видове модули имат.
Понеже съм от Пловдив, май е по-разумно да се разходя до Пазарджик.
Разгледай това:www.interior46.com,има ги в РУМ-Тракия.

# 36
  • Мнения: 3 830
Миии, в Явора има някои доста хубави неща като дизайн, но материалите им са най-обикновени, евтини.

Срещат се и добри неща като качество и дизайн. newsm26

# 37
  • Мнения: 3 830
Някакви отзиви за кухните им?
Интересува ме продават ли готови кухненски модули или трябва специално да поръчвам.
На сайта им има някои неща, но са на двойна цена от това, което съм виждала по магазините, а и не всички видове модули имат.
Понеже съм от Пловдив, май е по-разумно да се разходя до Пазарджик.

Магазинът им се намира точно вляво като идваш по пътя Пловдив-Пазарджик.
Разгледах наскоро новите им предложения и има някои много стилни неща Peace

# 38
  • Мнения: 76
mersi za sait-a.no tezi ceni s dds-a li sa ili ne?
ako nqkoi znae da pi6e.mersi.

# 39
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Да с ДДС са. Това са окончателните цени.

# 40
  • Мнения: 76
laura b.mnogo ti blogodarq.o6te utre 6te namerq magazin v1v varna.

# 41
  • Мнения: 282
Някой може ли да ми каже дали в Пазарджик работят в събота и неделя.
Ако се цитира и приблизително работно време, ще ми бъде от полза.

# 42
  • Мнения: 165
Мебелна къща Явор
гр. Пазарджик
бул. "Ст. Стамболов" № 4

 034/ 44 48 02

Обади се и попитай!  Peace

# 43
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Някой може ли да ми каже дали в Пазарджик работят в събота и неделя.
Ако се цитира и приблизително работно време, ще ми бъде от полза.
Работят и събота и неделя сутрин от 8ч (май беше), вечер до 8ч (здраво бачкат там даам  ooooh! )

# 44
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Да, работят непрекъснато, всеки ден до 20 часа. Peace

# 45
  • Мнения: 1 040
Това си взехме от Явор скоро:

Другите неща-като ги снимам Wink

# 46
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аууу, МИСТИКА, страхотна маса, много ми хареса  Peace
Абе, хубави работи имат хората, няма какво да се лъжем, мен главно качеството ме вълнуваше повече, ама май клоня към тях и ще поживеем ще видим колко са качествени  Thinking

# 47
  • Мнения: 463
И на мен масата и столовете много ми харесват - моля те дай някаква информация за тях  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 040
Масата е 250лв,а столовете по 55 някъде...но всичко беше на промоция Peace
Взехме на промоция и ЛСД,Хюндай за 1800лв (43 инчов)

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 383
laura b.mnogo ti blogodarq.o6te utre 6te namerq magazin v1v varna.

Магазинът им във Варна е след Метро и още не е отворен - говорим за официален магазин на Явор. Иначе имат разни представители, които раздават каталози.
Бях харесала обзавеждане за детска стая от тях, но нямаха модул в моя цвят. За тях ми казаха, че са китайски.

# 50
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
laura b.mnogo ti blogodarq.o6te utre 6te namerq magazin v1v varna.

Магазинът им във Варна е след Метро и още не е отворен - говорим за официален магазин на Явор. Иначе имат разни представители, които раздават каталози.
Бях харесала обзавеждане за детска стая от тях, но нямаха модул в моя цвят. За тях ми казаха, че са китайски.
Мдам, имат и мебели произведени в китай. Обаче има и българси и полски и чешки също. Абе най-добре на място да се види и да се пита, щото сайта не е много подробен, а и няма всички стоки.  ooooh!

# 51
  • DE
  • Мнения: 967
Аз съм от доволните. Взех си това:


Поръчах по интернет. Казаха, че ще ги доставят след 30 дена, но ми ги докараха след 7. newsm78
Абсолютно безплатен е транспорта, ако е поръчано по сайта им.
Гледала съм техни мебели в Бургас - по-скъпи са, отколкото директно от тях!
Специално тези, които съм поръчала са полски!

# 52
  • Мнения: 712
Аз познавам шефа на фирмата, който ми е клиент. Впечатленията ми са прекрасни. Знам, че част от асортимента им е внос - Китай, Полша и Чехия. Аз съм си харесала модулчета в цвят венге за хола на марката Black Red White, но тъй като те самите скоро отвориха магазин на Сливница, не знам дали да ги взема от Явор. Имам каталозите им за 2007 и виждам разкошни неща, а цените са доста добри.

# 53
  • Мнения: 2 336
От Явора-а съм доволна Estellia много правилно е обяснила местоположението, а другият магазин  се намира на автогарата но е по-малък. А що се отнася до транспортът в рамките на града е безплатно, а извън града имат някаква тарифа, но каква е не знам.

# 54
  • Мнения: 1 043
Попринцип явор са дистрибутори за цялата страна на полски и китайски мебели  , има ги във всеки град , ние също работим с тях - има неща който мога да похваля и такива който не са за хвалене - кухните им падат кантовете примерно за нула време , имат много рекламации - надраскани или повредени при превоз а не заменят или не приемат такива - остават си за сметка или на фирмата която работи с тях или за сметка на клиента , говоря от позицията и на двете страни - тъй като съм си купувала и от техният магазин неща който не ги предлагат на партнъорите си а само за тях си зареждат / за техните магазини / Купих си стъклена масичка на която при свалянето от превоза и падна едното стъкло / не я бяха опаковали и не ни преупредиха че стъклото е подвъжно / и като се оплаках казаха че нямали какво да направят - наша била вината ,
това нищо ами мъжа ми работи с тях и има толкова неща който купува за негова сметка след като има рекламация от клиент / той е наш клиент но все пак стоката я взимаме от тях и директно я караме на адрес  Crossing Arms ,


иначе гарнитурите нищо че са китайски - доста са сполучливи - на добра цена и с добри материали

.... мога да давам съвети за голяма част от продукцията им но тя е толков амного че надали ще седне някой да чете всичко 

# 55
  • Мнения: 2 336
на кои кухни падат кантовете тези които са 500лв. че то самата цена си го показва ако си вземеш от сносните кухни дали ще им падне канта newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 82
И аз да споделя прясна инфо за "Явор"-ските мебели. Взехме си бюро от тях, поръчах го online, доставката беше безплатна(както е за вс online поръчки), мн бяха учтиви хората, с които комуникирах, аз оценявам това изключително много Simple Smile. Забавиха се малко с доставката, защото го нямаше в наличност- около 20-на дни.
Единственото, което ме озадачи е, че мебелите уж са български, а на кашоните имаше етикети Хонг Конг  newsm78
Иначе бюрото си е супер, ето това е Simple Smile
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=17 … subcat=&show=

# 57
  • Мнения: 3 830
И аз да споделя прясна инфо за "Явор"-ските мебели. Взехме си бюро от тях, поръчах го online, доставката беше безплатна(както е за вс online поръчки), мн бяха учтиви хората, с които комуникирах, аз оценявам това изключително много Simple Smile. Забавиха се малко с доставката, защото го нямаше в наличност- около 20-на дни.
Единственото, което ме озадачи е, че мебелите уж са български, а на кашоните имаше етикети Хонг Конг  newsm78
Иначе бюрото си е супер, ето това е Simple Smile
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=17 … subcat=&show=

Много е хубаво бюрото и никак не е скъпо! Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 82
Много е хубаво бюрото и никак не е скъпо! Peace
Миси  Hug, и аз мн си го харесвам, а и доста време избирах.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 437
е4ето , те са написали, че са българската марка http://www.yavor-bg.com/index.php?menu=about, но че внасят от къде ли не  Laughing

И аз съм си харесала холната секция от там. Тя конкретно е внос от Полша. Само чакам момента да си я купим. Simple Smile

# 60
  • Мнения: 605

Точно същото си харесах и аз вчера  Simple Smile И един стол също  Simple Smile
Само да питам дали знаеш има ли опция овала на бюрото да е отляво, а не отдясно?
Честита придобивка!

# 61
  • Мнения: 5 282

Имаме няколко придобивки от Явор-Пазарджик.

Спалня (българско производство) - направена по поръчка. Не съм доволна - скрина го върнахме веднага за замяна, по-късно видях че и врата на гардероба се отваря заедно с чекмеджето под нея  Mr. Green, леглото направиха по-малко от поръчания размер.

Секция за детската стая (полско производство) -  красив боклук, започна да се разпада.

Бюро за компютър (китайско ще е) - направо за изхвърляне.

Два прекрасни фотьойла (по някаква щастлива случайност много качествени, май бяха италиански).

# 62
  • София
  • Мнения: 82
Точно същото си харесах и аз вчера  Simple Smile И един стол също  Simple Smile
Само да питам дали знаеш има ли опция овала на бюрото да е отляво, а не отдясно?
Честита придобивка!
Мерси, Raffaello Simple Smile
Нямаше никаква възможност за промяна- казаха ми, че така ги внасят, готови комплектовани- клиента избира само цвета. Аз исках да се замени шкафчето с това на едно друго бюро, но ми отказаха. Ако все пак си решила да го вземаш, питай за всеки случай, може да се окаже че имат 2 варианта- с овал отляво или отдясно. Иначе  изобщо няма да съжаляваш- аз на "живо" го харесах още повече- достатъчно е голямо и самите плоскости са дебели, не са тънки като обикновените бюра, които гледахме по разни мебелни магазини, за които ме убеждаваха "Но това си е стандарт, моля ви се...."  #Cussing out
Не си спомням дали го пишеше в сайта, но клиента си ги сглобява. По тази причина чекмедженцата още чакат да се освободи малко време на силната ръка вкъщи  Sunglasses.
Надявам се, че дадох изчерпателна инфо. Ако се сетиш още нещо- питай. А довечера като се прибера, може да кача някоя друга снимка  Hug

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 626

Имаме няколко придобивки от Явор-Пазарджик.

Спалня (българско производство) - направена по поръчка. Не съм доволна - скрина го върнахме веднага за замяна, по-късно видях че и врата на гардероба се отваря заедно с чекмеджето под нея  Mr. Green, леглото направиха по-малко от поръчания размер.

Секция за детската стая (полско производство) -  красив боклук, започна да се разпада.

Бюро за компютър (китайско ще е) - направо за изхвърляне.

Два прекрасни фотьойла (по някаква щастлива случайност много качествени, май бяха италиански).
Лелееее, много зле работата, това е първото толкова негативно мнение за тази фирма ooooh! Ние като ходихме в магазина в Пазарджик бяха супер любезни и казаха това може, това не, доставката до София е толкова пари. Макар че това няма общо с качеството на стоката де  Tired

# 64
  • Мнения: 5 282
Въпреки всичко, бяхме се засили да купим някаква мъничка секция за хола . Секции бяха основно полско производство, ужасно качество. Иначе отдалече изглеждаха симпатични.
Не по темата, но бях харесала там една пералня на Филипс, с интересен дизайн. Отворих вратичката - изненада, документите вътре в барабана "плуваха" във вода. Стана ми жал за тази скъпа машинка и тихо казах на служител за видяното. Погледна през мен, каза че сигурно така е дошла от производител и изобщо не се помръдна от мястото.  Поне да беше извадил документация, да се изсуши  Mr. Green.

# 65
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Въпреки всичко, бяхме се засили да купим някаква мъничка секция за хола . Секции бяха основно полско производство, ужасно качество. Иначе отдалече изглеждаха симпатични.
Не по темата, но бях харесала там една пералня на Филипс, с интересен дизайн. Отворих вратичката - изненада, документите вътре в барабана "плуваха" във вода. Стана ми жал за тази скъпа машинка и тихо казах на служител за видяното. Погледна през мен, каза че сигурно така е дошла от производител и изобщо не се помръдна от мястото.  Поне да беше извадил документация, да се изсуши  Mr. Green.
Там техниката е кофти и са некви измислени марки, дето дори не съм ги чувала. Тук там има нещо по-прилично, а за Бош, Сименс и къмпани забрави  hahaha

# 66
  • София
  • Мнения: 2 437
Леле, valeria1, така като те чета и ми става жал за вас с всичките тези боклуци, които сте купили

# 67
  • Мнения: 605
Надявам се, че дадох изчерпателна инфо.

Много благодаря, информацията е много полезна! Най-вече се радвам, че на живо изглежда още по-добре.
Моля те само да споделиш при употреба дали върху черния плот остават видими отпечатъци от пръсти. Защото се колебая между това бюро и подобното на него /със същата цена/, което е без овал и светъл плот.

# 68
  • София
  • Мнения: 82
Моля те само да споделиш при употреба дали върху черния плот остават видими отпечатъци от пръсти.
Не остават отпечатъци, повърхността е матирана...май така се нарича. Освен това черно е само отстрани по ръбовете, отгоре е тъмно сиво, нищо че на снимките в сайта не личи. Довечера ще кача снимки Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 82
Ето и снимките на бюрото
http://picasaweb.google.com/y.koseva/Razni

# 70
  • Мнения: 605
E4e, благодаря за снимките!
Добих по-пълна представа за бюрото.

# 71
  • София
  • Мнения: 82
E4e, благодаря за снимките!
Добих по-пълна представа за бюрото.
Моля моля, сега остана да се похвалиш като си го вземеш  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 88
Здравейте и от мен.Тъй като ние живеем все още при маика ми и баща ми, се налага да спим на диван от мебели Явор.И ако ви кажа, че спим на него вече 8 година и дори не е мръднал...А дивана е на повече от 10 години.Просто съм удивена от качеството им.Не знам само дали сегашната стока е с такова качество,но ако е така аз съм двърдо "ЗА" мебели "Явор".За новото ми жилище също съм се насочила към тях, тъй че вашете мнение е от важно значение за мен. newsm10

# 73
  • Мнения: 745
Секцията за детската стая поръчахме от Явор и засега нямам забележки.  Peace

# 74
  • Мнения: 1 427
Жалко,че не попаднах на тази тема миналата седмица - пуснах подобна,тъй като се колебаех дали да си поръчам кухня от там. Вчера си пуснах заявката,обадиха ми се веднага и утре ще ми докарат кухнята,до Варна,напълно безплатно! newsm68 Като я сглобим,ще дам отзиви.

# 75
  • Мнения: 786
Секцията за детската стая поръчахме от Явор и засега нямам забележки.  Peace
Има ли я вашата на сайта им? И аз мисля да поръчвам за малкия оттам. Чудя се между модулната серия Malgoska, но ми се струва за по-големи деца, което от една страна е хубаво, тъй като няма скоро да се сменя.
И ей това легло много ми харесва, струва ми се страшно практично, а и малкия ще го хареса  Heart Eyes http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=27 … subcat=&show= Някакви мнения за него?

# 76
  • Мнения: 1 072
Ееехх, има и хубаво кафене в двора на магазина с детска площадка. Там си пиех кафето преди. Който затръгва за Пз, да ме взема за навигатор. Пари не ща.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 437
Някой поръчвал ли е скоро от сайта? Цените актуализирани ли са?
Защото в други фирми, които продават техни мебели, цените много са скочили.  Rolling Eyes

# 78
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Уф, то какво ли не скочи вече  ooooh! Аз съм харесала оттам модули за дневната, ама да видим кога ще стигнем до тях  Blush Принципно фирмата където поръчахме кухнята и спалнята си актуализираха цените, ама ние подписахме договор преди това и сега си е за тяхна сметка  Blush Та нищо чудно и "Явор" да са се актуализирали  Tired

# 79
  • София
  • Мнения: 2 437
Ама много скочиха цените! Това, което октомври-ноември гледахме по 790лв, сега е 925 (холната секция). Масата 275 сега е 350лв  Confused

И сега, като гледам в сайта им, цените са старите...и дано не са ги повишили  Rolling Eyes

А за протокола, холната гарнитура беше 1200, сега е 1900 (не е от Явор). Ужасно, просто!

# 80
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Да, забелязах такава тенденция и при кухненските уреди  Confused

# 81
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
А магазин във Варна имат ли?  bouquet

# 82
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Anuschka, е като пътува по околовръстното от Добрич към Метро, в дясната част на пътя. Не е на самият път, а по-навътре, трябва да се огледаш.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А магазин във Варна имат ли?  bouquet

Зад Метро. Като пътуваш от Метро, в посока Летище - от ляво има малка пресечка и магазина е в дъното. Вижда се и от главния път.

# 84
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
spinki, VG, супер сте, мерси!   bouquet

# 85
  • Варна
  • Мнения: 10 787
А магазин във Варна имат ли?  bouquet

Зад Метро. Като пътуваш от Метро, в посока Летище - от ляво има малка пресечка и магазина е в дъното. Вижда се и от главния път.

Отвориха ли го вече?  Shocked

# 86
  • Мнения: 282
И аз да споделя впечатления от магазина в Пазарджик, най-после се наканихме  и отидохме в неделя до там.
Интересуваха ме кухните на модули, търсех евтин вариант за временно ползване. Изработката на полските кухни не е кой знае колко качествена, но за 2-3 годишно ползване стават. На външен вид не изглеждат зле. Имат хубав каталог и може да си го вземеш за разглеждане вкъщи. Всичко това до тук ме устройва.
Но...когато стигнахме до конкретни питания, ударихме на камък и съм много разочарована от организацията им на работа.
Първо в магазина са изложени само тези кухни, които се продават като комплекти, модулните - само по картинка в каталога.
Второ, цените са свещено пазена тайна - поисках лист с цените на модулите на определен модел кухня, любезно ми отговориха - ми не можело така, много били размерите, да съм кажела за кое опеделено шкафче се интересувам, тогава ще ми кажели. Поблемът е, че не съм от Пазаджик, ще си направя проекта, но искам да знам цените на различните модули, ако нещо ми е скъпо, ще го махна - все пак кухнята ми трябва само за временно. Посто исках да си изчисля кои шкафчета са ми нужни и да преценя колко струва преди да поръчвам. Да, ама не можело така ... ами и аз не мога да ходя няколко пъти до магазина, за да ми кажат цената на определено шкафче, което искам да махна или да добавя. А в интернет не са си направили труда да качат всички модели шкафчета и съответно цените им.
Та така... не обичам фирми, които губят времето на клиентите си и са толкова пестеливи на информация за цени. 
Поради тези причини се отказах да си купувам модулна кухня от тях.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Когато ние ходихме /миналата година/, ни казаха, че ще го отварят края на януари, евентуално февруари. На практика, нямаше мебели и мостри вътре /доколкото аз успях да видя/ иначе сградата си беше готова. Искали са да го отворят за Коледа и НГ, но не са успели.
За повече, просто не съм се интересувала, защото се спрях на друго решение.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 472
Страхотна новина - "Явор" отварят магазин и във Варна - http://www.yavor-bg.com/index.php?menu=about
 Hug

По телефона ми казаха, че официалното откриване щяло да е до 2 седмици!!!

Харесахме си доста неща от сайта и нямаме търпение да ги видим на живо  Grinning

# 89
  • Мнения: 4 358
Живо се интересувам от темата. Досега ви четох. Притеснява ме само това, че на някой китайски и полски мебели качеството явно не  е така добро като на българските. Вие как разбирате това което сте го харесали какво проидводство е. Аз засега гледам само сайта и не се ориентирам от там. Път скоро към Пазарджик нямам Rolling Eyes.
А и още нещо се сетих - от утре започва Стройко в НДК - дали и те ще учасват newsm78  Дано.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 472
Мебели Явор вече са и във Варна  Hug  Днес разгледахме магазина. Още не е отворен официално, все още сглобяват някои мостри, но може да се разглежда и купува  Grinning

Невероятно красив магазин, страхотна аранжировка на мебелите! Всичко беше невероятно красиво и приятно  Peace 
А и впредвид поносимите цени   Hug

# 91
  • Мнения: 282
Всички полски мебели са добри на външен вид, особено като ги аранжират, но са супер гадни боклуци. Дори не са ПДЧ, ами направо като картон облепен с фолио. Не е възможно да ги объркате- клатушкат се, чекмеджетата им излизат наполовина, дъната им са от тънки, продънват се, подматрачните рамки се чупят,абе гадни отвсякъде. Изтървах един пепелник от стъкло върху една маса и остана дупка. Занимавах се с обзавеждането на ваканционни апартаменти с такива мебели и от опит ви казвам, големи ядове брах. Явор, Арон, все полски боклуци.

# 92
  • Мнения: 282
Полските мебели са симпатични, но може да ги ползвате само ако обичате честичко да си сменяте обзавеждането или за стаи, които не се ползват интензивно, за кухня например - забравете. Peace

# 93
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Мебели Явор вече са и във Варна  Hug  Днес разгледахме магазина. Още не е отворен официално, все още сглобяват някои мостри, но може да се разглежда и купува  Grinning

Невероятно красив магазин, страхотна аранжировка на мебелите! Всичко беше невероятно красиво и приятно  Peace 
А и впредвид поносимите цени   Hug

Яяя, чудничко!

разкажи още нещо за магазина.  Grinning

# 94
  • Мнения: 5 178
Я пак обяснете де е този магазин, аз искам само да си набележа модели..
така или иначе пак майсторите са на ход.
А как да разберете, че дадени мебели са добри.. ами поне да им сложат ПВЦ кант на тия полските.
В момента в мебелна палата са пуснали и немски мебели. Като ги сравниш с полските разлика от небето до земята..
За съжаление сме в нестандратно НС и не ни пасват и немските мебели

# 95
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В момента в мебелна палата са пуснали и немски мебели. Като ги сравниш с полските разлика от небето до земята..
За съжаление сме в нестандратно НС и не ни пасват и немските мебели
Малко офф, кой магазин точно се нарича мебелна палата във Варна? И малко да ме упътите, моля!  bouquet

Ето къде се намира магазина:

А магазин във Варна имат ли?  bouquet

Зад Метро. Като пътуваш от Метро, в посока Летище - от ляво има малка пресечка и магазина е в дъното. Вижда се и от главния път.

# 96
  • Мнения: 5 178
Мебелна палата имам предвид Мебелна палата срещу Строителния техникум, намира се на Сливница преди светофара с Ян Хуняди
http://bgmaps.com/map.asp?sid=038d850bb68d3f5858d7c768665184bf&a … ame=&oType=49

# 97
  • Мнения: 46 490
Чета ви, че някои неща се предлагат и в Арон и др. магазини, моля, ако някой е виждал SPIDO в София, да каже къде, страх ме е да поръчам, без да съм го видяла на живо  newsm78

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Чета ви, че някои неща се предлагат и в Арон и др. магазини, моля, ако някой е виждал SPIDO в София, да каже къде, страх ме е да поръчам, без да съм го видяла на живо  newsm78
Никол, какво точно те интересува? Мога да погледна, след 2-3 седмици имаме ходене до там и мога да огледам, да питам. По принцип както са на сайте, така изглеждат и на живо. За кога ти трябва инфо?

# 99
  • Мнения: 46 490
Конкретно цвета - синьото, дали на живо е същия  Simple Smile защото има един нюанс, който не ми харесва  Blush но това ми допадна  Hug

# 100
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ако те устройва инфо след 2-3 седмици (незнам кога точно ще ходим) ще снимам и ще ти пратя снимки. Ако се включи някоя пазарджишка мама, може и по-бързо да стане  Wink

# 101
  • Мнения: 46 490
Камамбер, утройва ме по принцип, то са малко сложни нашите срокове  Crazy но, ако ни стане спешно, ще поръчам без да ги гледам и ще ти драсна една ЛС  Hug

# 102
  • Варна
  • Мнения: 472
...
Яяя, чудничко!

разкажи още нещо за магазина.  Grinning

Ами то трябва да се види лично  Simple Smile .
Може би и заради аранжировката, но ми останаха очите. Имаше и много хубави лампи.
Иначе ние си бяхме харесали два модела спални, гледахме ги в Мебелната - едни скупчени една до друга, на леглото сложен един гигантски висок матрак  Sick
Докато тука изглеждаха направо различни  Peace  Даже си мислехме като поръчваме да поръчаме всичко заедно с аранжировката  Laughing 
Дори и само да разглеждаш - можеш да се заредиш с идеи!
Имаше някакви намалени столове, по-скоро за офис, и компютърни бюра - много семпли за 19 лв. Едни дивани бяха намалени на 300, ама на мен не ми харесаха особено  Thinking
Меката мебел беше по-ограничена. Предложенията за детски стаи също бяха супер сладурски!

# 103
  • Мнения: 5 178
A финално отворени ли са или просто вас са ви  пуснали в Явор -Варна

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Момичета, искам да ви предупредя, че качеството и на полските и на китайските мебели от детските серии, които предлагат в Явор наистина съвсем не е добро.

Вчера ходихме в големия им магазин в Пазаджик, за да ги огледаме на живо, много бяхме харесали детски от сериите Бамбино и Примавера. Правят се в Китай и би трябвало да са МДФ и/или ПДЧ.

Мострите масово са с отчупени парченца по ръбовете, крачетата на леглата на Бабините, рамките и страниците се бях понацепили само от стоене.

Там, където повърхностния лак е нарушен ясно се вижда, че материала не е никакъм МДФ, а нещо като пресован картон, подобно да мукава...

Едно момче от магазина, беше достатъчно откровенно и любезно да потвърди, че мебелите от серията Бамбино са много "трошливи" и ни посъветва да забравим за тях, Примаверите били малко по-добри и стабилни като качество, а полските са същите като тези предлагани от Арон  Sad

Аз лично бях много разочарована, защото дизайна им е много сладурски и страшно им се бях навила. Ужасно съжалявам, че не мога да намеря такива дизайни, но качествени, дори и съответно на други цени. И още повече, ме е яд на родните производители, че нямат грам фантазия...

Дори и италианските ми се виждат скучни, на фона на тези, но....Но-то е голямо, наистина са пълна трагедия, опасявам се, че и Карло Даниели ги правят в същия завод, личи си по многото сходни неща..

Цените са много добри, но трябва да се замислите, готови ли сте да ги смените след 2-3 години..

# 105
  • Мнения: 5 178
elsi, взимаш някой добър майстор под мишница да крадете моделите и да ти ги направи от ПДЧ

А за тези мебели, който твърди че имат и грам МДФ нещо не е наред

# 106
  • Мнения: 2 336
elsi, взимаш някой добър майстор под мишница да крадете моделите и да ти ги направи от ПДЧ

А за тези мебели, който твърди че имат и грам МДФ нещо не е наред
elsi така направи моят брат, влезе в магазина снима си с телефона каквото му хареса, и си извика майстор поради същото причина, че на тоалетката и спалнята  която беше харесал беше обелено и било нещо на ъгъла. И антре също

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
И аз се сетих за "взимаш майстор", ама да не е лесно, не съм в бранша, откъде да намеря добър майстор  newsm78

Сега гледам сайтове на БГ фирми, хареса ми този на АТЕА...

Я иначе по темата, да добавя, който все пак иска да пазарува от "Явор" да изчака до Великден ще има намаления, а около 21-22

май ще има още по-големи, заради празника на града...инфото е неофициално, но сигурно, за спалните около - 300 лв., например..

# 108
  • Мнения: 5 178
я дай адреса на АТЕА

# 109
  • Мнения: 46 490
Момичета, всяко нещо си има цена  Peace не може да очакваме тези - масовите и другите по индивидуална поръчка и избрани от мас материали, да са същите  Wink

За тази цена, специално за това, което съм харесала, не очаквам да е изработено от най-висококачествени материали Simple Smile но пък имаме мебели от подобен клас, които са на 7 години и не са мръднали, така че имам надежда  Mr. Green

elsi, имаше ли Spido?

# 110
  • Мнения: 798
Силно се надявам да са качествени мебелите. Поръчахме вече  за детската от системите за планиране Индиана. Казаха че рамките на вратичките са МДФ. Иначе бързо отреагираха, внимателни бяха по телефона. Дано и да дойдат в срок. Малко ме притеснихте сега с тези неща за качеството. А 2000 лв. не са малко пари. Остава ми само да се надявам , че всичко ще е наред. Ще пиша отзиви като дойдат нещата.

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
КОТЕ,
url-to е: ateabg.com  - още не съм виждала нищо на живо, но това на сайта ме обнадеждава, че ще направят нещо по мой вкус.

Никол,
струва ми се, че имаше, но може да те излъжа, защото се въртях около Примаверите и Бабмините, а Спидо е от полските серии.
Звънни им по тел. и ги питай имат ли изложена, освен на околовръстното имат още магазини в Пазаджик и ако можеш пазарувай на 21 май - към всеки комплект ще има намаления и подърци - табуретки, кукли и т.н.

Евъргрийн, Индианата е хубава на живо!

# 112
  • Мнения: 5 282
това е секция в стаята на нашия батко http://shop.yavor-bg.com/showimageprod.php?id=2844&typeS=medium - чекмеджета вече се разпаднаха. Думичка от горния пост -"трошливи", е много подходяща за тези мебели.

# 113
  • Пазарджик
  • Мнения: 9
от магазин явор съм си купувала само детски спален комплект. Признавам че събирам и идеи относно декорацията, но никога не бих си купила полски мебели. Дават големи дефекти и бързо се износват. http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=17 … at=&show=%20- Харесала съм си такъв гардероб, но само механизма за вратичките е 800лв,като прибавите и плоскостите и труда определено надхвърля 1326лв-досешате се какъв ще е полският механизъм!.В Пазарджик има поне 15 мебелни фирми, които изпълняват поръчки и в софия-идват на място и ви взимат размерите. Материалът, изработката, че дори и отношението е по-добро. Ако някои все пак има интерес от Явор, аз съм от Пазарджик и мога да проверя каквото ви интересува.

# 114
  • Мнения: 958
Купихме от Явор тези столове, за трапезарията. Харесахме ги в един магазин, но нямаха достатъчно количество, попитахме кой е дистрибутора, бяха достатъно учтиви да ни кажат. Поръчах от сайта им, доставка не съм плащала, чаках 15 дена да ги донесът.
Адски са удобни и съм доволна. Бяха много любезни с мен.

http://shop.yavor-bg.com/showimageprod.php?id=1626&typeS=big

# 115
  • Мнения: 2 336
От къде това инфо че на 21.05 ще има намаление, ако е сигурно да си харесвам нещо и да си искам подарък за РД  Laughing

# 116
  • Варна
  • Мнения: 472
A финално отворени ли са или просто вас са ви  пуснали в Явор -Варна

Съжалявам ако не е станало ясно - отворено е, продават, просто още не са направили официално откриване (каквото и да се разбира под това)  Peace

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
 Инфото за намаленията е от служител на самия магазин, каза че за посочените дати ще са значителни.
 Казах, че е неофициално, защото е неофициално  Simple Smile
 Не знам дали официално няма да ги обявят в последния момент. И дали ще са еднакви за всички стоки.
 

# 118
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Вчера ходихме да разгледаме магазина.

Хареса ми като цяло. Имаше изгодни неща.

# 119
  • Мнения: 5 178
Има изгодни на пръв поглен неща, но част от мебелите не са точно от ПДЧ т.е горния слой не е някаква пластмаса, а е мебелно  фолио.

Детските изглеждат чудесно и изобщо не са скъпи, но никой не можа да ми каже имат ли някакъв сертификат за безопасност на лака, боята и тн
Дори тук във форума една мама се беше оплаквала как от сините полски мебели детето си цапало ръцете с боя ..
доста бих се замислила дали да купя от там именно заради безопасността

# 120
  • Варна
  • Мнения: 10 787
На мен пък точно детските ми се сториха паянтови, като детски играчки  Simple Smile

За себе си харесах трапезарна маса за 155 лв, столове имаше голямо разнообразие по 53-55 лв средно, 2-3 вида холни секции до 350-400 лв.
 Но да видим догодина дали ще поддържат такива цени, когато ще ми трябва.

# 121
  • Мнения: 5 178
Киса, аз не казвам че не са паянтови, казах само че изглеждат чудесно

# 122
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Киса, аз не казвам че не са паянтови, казах само че изглеждат чудесно

Мда, Вики като ги видя (а и са аранжирани интересно, с разни аксесоари) направо остана без думи. )))

# 123
  • Мнения: 4 970
Кой си поръча кухня от тях вече newsm78.Моля, дайте отзиви Praynig

# 124
  • Мнения: 282
Кой си поръча кухня от тях вече newsm78.Моля, дайте отзиви Praynig

Аз щях да си поръчвам, но се отказах като ги видях на живо в магазина, освен това нямаха мостри на всички модули и трябваше да гадая по картинките как изглеждат.
Цените на модулите се оказаха строго пазена тайна, не можело да ми дадат целия ценоразпис на всички модули, а само на тези, които наистина ще ползвам. Аз мислех да си направя проекта, да си изчисля цената, ако някой модул ми дойде прекалено скъп да го сменя с друг - няма как да стане това като не знам цени, а да се разхождам по няколко пъти до магазина им за доуточнявания, хич не съм навита.
Като цяло се разочаровах от самите мебели и от начина им на работа.
Ако си купуваш готов комплект кухня за кратко ползване - добре, но за кухня на модули и за по-продължително ползване определено не си струва.

# 125
  • Мнения: 46 490
Камамбер, видях SPIDO-то в Zona for Home, много е зле  Confused цветът е съвсем различен, а и механизмите на чекмеджетата са ... ooooh! бяха го сбутали в една много зле осветена част от магазина, предполагам не случайно  Mr. Green

# 126
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Камамбер, видях SPIDO-то в Zona for Home, много е зле  Confused цветът е съвсем различен, а и механизмите на чекмеджетата са ... ooooh! бяха го сбутали в една много зле осветена част от магазина, предполагам не случайно  Mr. Green
Ние днес ходихме до Пазарджик и не видях тази секция Спидо  newsm78 там консултантите са върха на любезността и компетентността  ooooh! Гледаме холните модули, харесахме 2 вида, обаче май пак ще си ги поръчаме, че мястото ни е кът.

# 127
  • Мнения: 46 490
Ние днес ходихме до Пазарджик и не видях тази секция Спидо  newsm78 ...

На тяхно място аз също не бих показвала мостра, само по снимка, ако се излъже някой - излъже, ако я изложат, със сигурност няма да имат нито една продажба  Mr. Green

# 128
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Явно  Mr. Green Иначе имаха свежи детски стаи и модули, но не съм се задълбочавала, питах за Спидо и толкоз  Mr. Green И нашата си работа уж свършихме  Thinking

# 129
  • София
  • Мнения: 4 020
А къде се намира магазинът в Пазарджик, лесно ли е да се ориентира човек. Не познавам града, ако отида до там как да го намеря?

# 130
  • Мнения: 2 336
А къде се намира магазинът в Пазарджик, лесно ли е да се ориентира човек. Не познавам града, ако отида до там как да го намеря?
Като влезеш в града от магистралата даваш само на право минаваш Пазара стигаш кръгово до хотел " Елбрус" от там на ляво хващаш пътя за Пловдив стигаш циганската махала отново кръгово този път надясно и хващате стария път за София и магазинът се пада от дясно срещу него е Технополис. Дано съм обяснила добре  Joy Joy Joy
А другият по-малък магази е на Автогарата, като ще идвате по добре отидате до големия

# 131
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
А къде се намира магазинът в Пазарджик, лесно ли е да се ориентира човек. Не познавам града, ако отида до там как да го намеря?
Лесно е. Значи от магистралата хващаш отбивката за Пазарджик. После влизате в града, правите завой надясно на първото кръстовище и там се намира магазина, всъщност доколкото съм ориентирана това им е околовръстното.  В непосредствена близост е и Технополиса и  май магазин Зора  Thinking
Нека се включи някоя пазарджиклийка, че може неволно да съм се заблудила  Blush

аааа май съм се объркала, аз друго запомних  ooooh!

# 132
  • Мнения: 2 336
Камамбер магазинът е точно в другият край на града от магистралата  Wink
За това описах на ляво на дясно с кръговите и т.н.  Laughing

# 133
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Камамбер магазинът е точно в другият край на града от магистралата  Wink
За това описах на ляво на дясно с кръговите и т.н.  Laughing
Ох, ама ние и до Пловдив ходихме  Mr. Green Срамота 100 пъти съм ходила, мъж ми е оттам, не мога да се оправя с този град, тия кръгови ме побъркват   ooooh! Една права улица няма и то тва 5-те кьошета са под път и над път  Crazy

# 134
  • София
  • Мнения: 4 020
 Crazy Crazy Абе смшно ви е на вас! Представяте ли си как го казвам на мъжо това обяснение! Как може да се влезе от другия край, откъм Пловдив. Но без да се ходи до Пловдив ако може.

# 135
  • Мнения: 2 336
Crazy Crazy Абе смшно ви е на вас! Представяте ли си как го казвам на мъжо това обяснение! Как може да се влезе от другия край, откъм Пловдив. Но без да се ходи до Пловдив ако може.
Трябва от магистралата да отбиете за Цалапица, прекосявате цялото село то е една права и излизате на околовръсното т.е. Пловдивският път и от там давате на дясно зо Пазарджик стигате кръговото при циганската махала и въртите около кръговото така че бензиностанцията ОМV да ви остане от дясната страна и давате само на право и няма начин да не видите магазина , който се пада от ляво, а срещу него е Технополиса

# 136
  • Мнения: 3
моля, ако някой има наблюдение в/у полската секция за хол Зосия-02 на Арон АКО МОЖЕ ДА ПИШЕ...! В момента се чудим дали да я поръчваме или това ще са пари на вятъра, независимо че е доста ьовтинка...! БЛАГОДАРСКО!
ЕТО И СЕКЦИЯТА: http://83.148.64.65/~mebeliar/element/?element_id=203

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 11:30 от NAKATA

# 137
  • Мнения: 231
От Явор си взехме тази спалня http://shop.yavor-bg.com/showimageprod.php?id=4199&typeS=big  и тази холова гарнитура (само че сега не я видях в сайта им) http://mebel-dizain.com/insite/modules/image.php?file_id=316. От спалнята засега нямаме оплаквания,но холовата гарнитура е от някаква материя която много бързо се зацапва и намачква.Първоначално от магазина казаха че цялата е на ципове и може да се пере,но в последствие се оказа,че долната част има ципове,но не мойе да се свали Close. Моля някоя от вас ако има такава гарнитура да сподели как я почиства,защото цената и не беше малка о много ме е яд.Мисля че ги произвеждат в Севлиево, модела е "Холивуд".

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ние сме с маса и столове техни в кухнята, и съм супер-доволна! Имам предвид това и 6 броя от това

# 139
  • Мнения: 3
моля, ако някой има наблюдение в/у полската секция за хол Зосия-02 на Арон АКО МОЖЕ ДА ПИШЕ...! В момента се чудим дали да я поръчваме или това ще са пари на вятъра, независимо че е доста ьовтинка...! БЛАГОДАРСКО!
ЕТО И СЕКЦИЯТА: http://83.148.64.65/~mebeliar/element/?element_id=203

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
моля, ако някой има наблюдение в/у полската секция за хол Зосия-02 на Арон АКО МОЖЕ ДА ПИШЕ...! В момента се чудим дали да я поръчваме или това ще са пари на вятъра, независимо че е доста ьовтинка...! БЛАГОДАРСКО!
ЕТО И СЕКЦИЯТА: http://83.148.64.65/~mebeliar/element/?element_id=203
Що не пишеш в темата за АРОН, а не в тази за "Явор"-ПазарджикCrossing Arms

# 141
  • Мнения: 231
моля, ако някой има наблюдение в/у полската секция за хол Зосия-02 на Арон АКО МОЖЕ ДА ПИШЕ...! В момента се чудим дали да я поръчваме или това ще са пари на вятъра, независимо че е доста ьовтинка...! БЛАГОДАРСКО!
ЕТО И СЕКЦИЯТА: http://83.148.64.65/~mebeliar/element/?element_id=203
Що не пишеш в темата за АРОН, а не в тази за "Явор"-ПазарджикCrossing Arms
моля, ако някой има наблюдение в/у полската секция за хол Зосия-02 на Арон АКО МОЖЕ ДА ПИШЕ...! В момента се чудим дали да я поръчваме или това ще са пари на вятъра, независимо че е доста ьовтинка...! БЛАГОДАРСКО!
ЕТО И СЕКЦИЯТА: http://83.148.64.65/~mebeliar/element/?element_id=203
Що не пишеш в темата за АРОН, а не в тази за "Явор"-ПазарджикCrossing Arms

Взе ми думите от устата!

# 142
  • Мнения: 3
нали и те продават на Арон?

# 143
  • MJF
  • Мнения: 8 570
спора е излишен ,тъй като това са полски мебели продавани от споменатите от вас мебелни къщи.
NAKATA ,ако искаш погледни темите за полските мебели за мнения.аз също имам такива-полски.като инфо вече трябва да се уточнява мебелите полски ли са или made in bg, защото се изработват "техните" модели масово и от бг фирми.кавичките са сложени защото моделите не са и на поляците.zosia я има в три цветови варианта ,така че се информирай от "компетентните" продавачи и се зареди с търпение.защо?ще прочетеш в полската тема Peace Peace Peace Peaceспоровете са загубено време.

# 144
  • Мнения: 1 640
моля, ако някой има наблюдение в/у полската секция за хол Зосия-02 на Арон АКО МОЖЕ ДА ПИШЕ...! В момента се чудим дали да я поръчваме или това ще са пари на вятъра, независимо че е доста ьовтинка...! БЛАГОДАРСКО!
ЕТО И СЕКЦИЯТА: http://83.148.64.65/~mebeliar/element/?element_id=203

Ето,казвам-имам я в една всекидневна стая,купих я миналото лято за 480 лв.от Варна,беше на промоция тогава.
 В тази секция са всички дрехи,завивки,козметики и играчки на детето.Ползва се постоянно-отварят се и се затварят вратички ,чекмеджета,...Здрава е ,няма увиснали или повредени вратички.
Спомням си ,че доста се позатрудни мъжа ми със сглобяването-схемите са ситнички и на полски ез.!Цял ден си загуби,ядосваше се...

И аз се чудя за тези детски комплекти Примавера-дали са качествени,иначе за външна хубост...грабват окото,детето ми не спря да тича и да  иска да купуваме веднага.Е,дано някой ползвал такива,даде информация относно издържливостта им.Дано,чакам отзиви.Другият ми вариант е комплект от Карло Даниели.В чуденка сме..

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 01:33 от ФЕЯТА

# 145
  • Мнения: 19 473
Момичета, въпросът ми е към собствениците на мебели ог Явор. Кой ви прави монтажа /ако се поръча по интернет/, защото ние сме малко затруднителни в това отношение. Понеже съм от София, да не ми изсипят два кашона и един лист с "инструкция" и да се чудя какво да правя newsm78

# 146
  • Мнения: 4 970
Споко- сглобяването е елементарно.Ще се справите Peace

# 147
  • Мнения: 1 054
Кухнята ни е от Явор, поръчахме я в ТК Мебел в Люлин и казаха, че до 5 работни дни ще я имаме... но зависело изцяло от Явор... е на третия ден кухнята си беше у нас Simple Smile ЗА доставката съм доволна, за качествтото ще споделям след като започна да я ползвам  Mr. Green

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Момичета, въпросът ми е към собствениците на мебели ог Явор. Кой ви прави монтажа /ако се поръча по интернет/, защото ние сме малко затруднителни в това отношение. Понеже съм от София, да не ми изсипят два кашона и един лист с "инструкция" и да се чудя какво да правя newsm78
Споко! И аз сама си сглобих кухненската маса!

# 149
  • Мнения: 5 178
съседката има кухня от Явор, полска вчера идваха майстори да я вземат за да я обкантят със свестен кант, че взела да се надува .. туй за по-малко от година

# 150
Става въпрос за мебелна къща Явор в Пазарджик. Някой има ли впечатления-ходихме специално дотам да гледаме и си харесахме спалня(даже 3 но се спряхме на една ). Имат доста добри модели, изработката изглежда качествена и не са много скъпи. Едни приятели си взеха страхотна маса за трапезарията оттам+6 стола с естествена кожа и са много доволни. За доставка до София са им взели само 50лв. 
П.П. Четох само едно негативно мнение за тях в темата за черния списък и то беше не точно за Явор и за Варна.
Така, че момочета вие сте..

# 151
Много голям избор,но и много забележки . Незнам,аз ли сам карък или има и такива мебели на които липсват крепежните части, и като им казахме ,отговориха ,че нямат резервни, те идвали така каквото има в комплекта  #2gunfireПосле съжалявах за покупката ,която направих,но няма как да знам,че липсва докато не се сглоби smile3511Но и те няма как да знаят какво има.Така аз загубих доверието си кам мебелите ,които предлагат и гледам с недоверие кам тях. smile3534 smile3534

# 152
  • Мнения: 19 473
Много лошо впечатление ми направиха с това, че не отговориха въобще на запитването ми относно някои техни мебели (точни размери и т.н.), с което и мен ме загубиха като клиент.

# 153
  • Мнения: 1 175
Аз също съм правила запитване и ми беше отговорено веднага.Дори се свързаха с мен по телефона за да уточним някой подробности.

# 154
  • Мнения: 1 427
Много лошо впечатление ми направиха с това, че не отговориха въобще на запитването ми относно някои техни мебели (точни размери и т.н.), с което и мен ме загубиха като клиент.
Може би си объркала някоя буква или цифра в данните за обратна връзка newsm78 На мен и при двете ми запитвания ми отговориха буквална след броени часове.

# 155
  • Мнения: 1 165
Ние си купихме ето този диван http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=32 … subcat=&show= Все още не сме го експлоатирали понеже не сме се нанесли в новия апартамент, но се надявам да е качествен.Има гаранция 2 години.Дано се поддържа лесно и не се захабява бързо, че с това бялото ще пада голямо търкане май.............

# 156
  • Мнения: 1 040
На 11 миналия месец пазарувахме в Явор.Някои неща нямаха в наличност,ние ги платихме и се разбрахме да ни ги доставят,когато бъдат готови.Имаше да плащаме още 100лв,защото не можело да платим всичко,трябвало да има само авансово плащане.Естествено имахме фактура и документ за това,което още трябва да получим и колко трябва да доплатим.Когато преди няколко дни доставката пристигна,искаха не 100,а 170лв ooooh!.Бяха надписани два от артикулите.След 3 телефонни разговора между магазина и шофьора им,платихме им 100лв Peace.Така и не разбрах какво беше това недоразумение newsm78

# 157
  • Мнения: 161
купих си тяхна компютърна маса.
ТАКЪВ БОКЛУК НЕ БЯХ ВИЖДАЛ! изглежда фина изработка в магазина а на практика е рязано някакво ПДЧ и отгоре са му дърпали хартия с малко найлонец. Като сложиш мокра чаша и се подува.
Видиите ги набих до половината с пръст - толкова мека основа. Единствено май за парите остана металната конструкция иначе си отрязах от български ПДЧ плоскости и ми ги окантиха че стана хубаво.
 За другата мебел не знам, но тази дето е от ПДЧ е пълен боклук, нито механизмите нито плоскостите стават за нещо.чупливи, меки, износонеустойчиви  ...  ужас ... ама се разбира чак като почнеш да го сглобяваш сам....

# 158
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз така и не си купих нищо от Явор  Rolling Eyes Наложи се всичко да е по поръчка, оскъпи се съвсем малко, а е точно каквото го искам и като форма/функционалност, и като цвят.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 472
Имаме няколко техни неща, в предвид цените не очаквайте високо качество  Wink

# 160
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 725
Ние си купихме ето този диван http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=32 … subcat=&show= Все още не сме го експлоатирали понеже не сме се нанесли в новия апартамент, но се надявам да е качествен.Има гаранция 2 години.Дано се поддържа лесно и не се захабява бързо, че с това бялото ще пада голямо търкане май.............

дИВанът ви е страхотен. Със здраве да си го ползвате.  Peace В същия цвят ли е?

# 161
  • Мнения: 1 165
Благодаря ти  Hug В същият цвят е.Мисля да сменя обаче калъфките на възглавниците, че тези нещо не са ми по вкуса

# 162
  • Мнения: 1 732
да се включа и аз във вашата темичка.преди 5-6 години си купихме трапезна маса-разтегаема и 4 стола,просто не са мръднали.преди 3 год. си купихме и офис стол и той е цял.доволни сме засега от мебели явор.

# 163
  • Мнения: 1 040
Онзи ден си взех голямо огледало на поставка и колелца,отдолу има и един рафт,черно,много е красиво,за 39лв.И въртящ се стол с подлакътници за 36лв.Имат и доста други намаления.

# 164
  • Мнения: 2 803
Не съм доволна от качеството. Купихме си столове, всичко беше объркано. Седалки жълта кожа, облегалки в бяла, дървото беше в различни цветове на почти всичките столове. ooooh!

# 165
  • София
  • Мнения: 9 850
Четох темата,но не цялата.
Интересува ме мнението ви и отзиви за кухни Ника.Като качество.
една съфорумка ми писа,че е много доволна,на мен много ми харесват,но колкото повече мнения,толкова по добре.

# 166
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Искам да си проектирам само спалнята и само да   викна фирма да ми вземе мерките и да ми я изработи.Та исках някоя идея да ви видя спалните и почти бях сигурна ,че имаше такава тема в този подфорум,а не мога да я намеря. Rolling Eyes
Може ли някои да ми помогне Praynig
Предварително благодаря  bouquet

# 167
  • Мнения: 672
Искам да си проектирам само спалнята и само да   викна фирма да ми вземе мерките и да ми я изработи.Та исках някоя идея да ви видя спалните и почти бях сигурна ,че имаше такава тема в този подфорум,а не мога да я намеря. Rolling Eyes
Може ли някои да ми помогне Praynig
Предварително благодаря  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320173.msg8272532;topicseen#msg8272532
  bouquet

# 168
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Искам да си проектирам само спалнята и само да   викна фирма да ми вземе мерките и да ми я изработи.Та исках някоя идея да ви видя спалните и почти бях сигурна ,че имаше такава тема в този подфорум,а не мога да я намеря. Rolling Eyes
Може ли някои да ми помогне Praynig
Предварително благодаря  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320173.msg8272532;topicseen#msg8272532
  bouquet
newsm51

# 169
  • Мнения: 824
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=21 … subcat=&show=

имаме този ъгъл от 3 месеца,за сега сме доволни.
Не изчетох цялата тема,но нали знаете че мебелите са от Китай Wink

# 170
  • София
  • Мнения: 9 850
Добре,как мога да проверя кое е китайско и кое не?и няма ли и български?Специално за кухните ме интересува.

# 171
  • Мнения: 3 382
Здравейте!
Не успях да изчета всичко по темата, но и нашата спалня е от там. И други неща имаме - помня, че за над 3 000 лв. оборот се ползва някаква отстъпка.
Има страхотни неща на много приемливи цени.
Доколкото видях, Явор си имат и фабрика, т.е. някои неща се произвеждат вероятно тук /тя е отделно от магазина/. Едни наши модули бяха чешки, а спалнята ни беше обявено, че е италианска.  Peace
Това е моят опит с Явор. Честно казано, определено съм доволна.  Grinning


И друго ми е направило впечатление - доста мебелни къщи работят с тях като слагат огромни надценики /лично видях в "Захов" обзавеждане за спалня на почти двойна цена  Mr. Green /.

# 172
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 725
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=21 … subcat=&show=

имаме този ъгъл от 3 месеца,за сега сме доволни.
Не изчетох цялата тема,но нали знаете че мебелите са от Китай Wink

Аз пък си мислех, че те си ги произвеждат

# 173
  • Мнения: 1 175
Мисля,че в сайта им пише-част от мебелите са произведени в Китай,а също така произвеждат и в Бъргария Peace

# 174
  • Мнения: 794
Обзавеждането ми вкъщи е изцяло от "Явор". Много съм доволна. Кухнята ми е Палермо - тъмно венге, стои много елегантно! Но понеже я поръчах на модули, а те си вървят с отрязани плотове за всеки модул, аз си купих отделно плот от Практикер. Пък и исках да слагам пералнята под плота. Единствената забележка е, че трябва да имате предвид, че кухните им не са направени за пъхане на перални или сушилни под плотовете и ако искате да ги вкарвате под плота, следва да смените пластмасовите крачета на модулите с други - от по-дългите, за да повдигнете нивото на кухнята. И също така трябва да си поръчате нови чела на шкафовете, иначе ще ви дойдат къси и крачетата на шкафчетата ще се виждат.
Кухнята на майка ми е Моби, също е много хубава!
Спалнята ми е от серията Clipper! Много е красива. Поръчах си отделните модули и ми паснаха чудесно на стаята.
Сега съм си поръчала за хола шкаф и надстройка от Largo - това е според мен най-красивата им серия.
Според мен, каквото и да сте си харесали, е добре да отидете до Пазарджик и да го видите в шоурума на живо.
От обслужването също съм доволна. Аз поръчвам по интернет, веднага се свързват с мен, много са любезни, обясняват всичко подробно. Плащам на място при доставката на шофьора.
Сигурно знаете, че мебелите идват разглобени с пълен комплект обков, разпробити, така че всеки мъж да може да си ги сглоби сам, дори с обикновена отвертка. На нас ни помогна един приятел дърводелец, че имахме много мебели за сглобяване. Той остана много доволен, че всичко пасва идеално и плоскостите са разпробити много точно. Каза и че обковът, особено на Клипер, е много добър.
Относно произхода - не ме притеснява, че са китайски. Макар че, доколкото знам, някои от системите са полски. В днешно време Китай отдавна вече не е синоним на ниско качество, напротив - голям процент от световното производство, независимо в коя индустрия, вече е изнесено там. Да не мислите, че техниката у вас, каквато и марка да е, не е сглобявана в Китай?!

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 20:19 от asja

# 175
  • Мнения: 4
Преди година си поръчахме кухня от Интернет магазина им и останах много доволна.Наш приятел,който се занимава с изработка на мебели,ни я сглоби и ни каза,че кухнята е изключително добра.След това правихме ремонт на детската и отново поръчах ме от там.Честно да ви кажа останахме страшно доволни.Живеем много далеч от Пазарджик и за превоза не ни взеха никакви пари,страшно са коректни.

# 176
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз съм много доволна от онлайн магазина.
Онзи ден ни догараха детската секция.
От серията BRW е.
Коректни, бързи....

# 177
  • Мнения: 712
Аз още не съм стигнала до купуване на модули за хола, но така или иначе съм решила те да са от "Явор". Това, което го няма в онлайн магазина, го имам в каталога им от миналата година. Ходих в софийския магазин на BRW, но бяха супер нелюбезни, да не кажа незаинтересовани, че влизат клиенти. Нито една продавачка или консултантка там не си направи труда да спре да люпи семки и да си говори. Затова ще си поръчам същите мебели от Пазарджик.  Харесала съм си нещо в този стил:
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=30 … subcat=&show=

# 178
  • Мнения: 42
коректни и добри в работата си.
а за бг производство ''ларди''пазарджик Simple Smile

# 179
  • Мнения: 3 382
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=329732&pid=10068211

Тези модули са от там, ползваме ги година и половина, без забележки. Също и трапезната маса и столовете около нея /в червено/.

# 180
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Имате ли нови впечатления? И по-специално за холови ъгли-дивани, които да се ползват за спане?
А пък на мен днес цял ден не ми се отваря страницата на магазина  Sad

# 181
  • София
  • Мнения: 630
Ходихме до новия магазин в Младост 4.Всички бяха много любезни,4 пъти ни питаха консултантите имаме ли нужда от помощ.А и самият магазин много ни хареса-като подредба и аранжировка.Харесахме си готова кухня от серията Ника.Сега остава само да отидем и да я поръчаме.

# 182
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ходихме до новия магазин в Младост 4.Всички бяха много любезни,4 пъти ни питаха консултантите имаме ли нужда от помощ.А и самият магазин много ни хареса-като подредба и аранжировка.Харесахме си готова кухня от серията Ника.Сега остава само да отидем и да я поръчаме.
Искаш да кажеш, че и в София вече има магазин на тази мебелна къща?

# 183
  • София
  • Мнения: 630
Да,откриването беше на 14 май.Магазина е при Технополис.Влиза са в същият паркинг.В брошурата пише, че скоро ще отварят и магазин в кв.Надежда.

# 184
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да,откриването беше на 14 май.Магазина е при Технополис.Влиза са в същият паркинг.В брошурата пише, че скоро ще отварят и магазин в кв.Надежда.

Супер, ще се посети в най-скоро време  Laughing

# 185
  • Варна
  • Мнения: 1 916
И ние вчера бяхме в Явор във Варна. Добри впечатления имам. За някои неща определено си струва - маси, столове, детски стаи. За кухни не гледах внимателно и нямам мнение. Спални също има добри идеи, само дето нямаше нито един огромен гардероб, от какъвто се нуждаем повечето  Joy  .. но моят ъгъл за спане няма да е оттам. Почти няма избор, в смисъл и размера  и да е разтегателен и дамаската и така. На меката мебел специално цените са нормални, но не са и по-ниски от други места, които посетихме, специално за мека мебел. това от мен

# 186
  • Мнения: 504
Не мога да прочета всичко по темата, защото трябва да излизам, но ако се намери някой да ми каже продават ли се на модули детските стаи  на Явор ще съм мнооого благодарна.  bouquet

# 187
  • Мнения: 144
Изида, продават се преди година купихме само секцията, гардероба и бюрото - ние легло си имахме.Незнам какво точно търсиш, но ако не ти се разкарва до магазина може да попиташ и чрез страницата им.

# 188
  • Мнения: 1 427
Искам само да кажа, че ако опрат нещата до рекламация - има да си чакате......Аз поръчах от он-лайн магазинът им една кухня, наложи се да върна една от вратичките за смяна и от февруари досега си чакам да ми я изпратят! ЧЕТИРИ МЕСЕЦА !!! Като през това време поне 5 пъти звънях да им напомням! Сега днес последно ми обещаха, след кратък скандал по телефона, другата седмица да ми я изпратят Praynig
Повече нищо не бих поръчала от там!

# 189
  • Мнения: 3
И аз разглеждах магазина в Младост 4 и си харесах кухня на Явор, обаче стандартът им е 85см /с плота/височина на долните шкафове,а аз искам 90см. Някой дали е имал такъв проблем и дали може да се коригира, ако си купя някакви други крачета?

# 190
  • Мнения: 5 178
mickatam, смениш ли крачетата ще трябва да смениш и челата (онези дъски, които крият крачетата и пепела под кухнята)

# 191
  • Мнения: 3
  Сетих се за това. но дали са стандарт?

# 192
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Крачетата винаги можеш да ги смениш.
В Бриколаж има много видова.

Но според мен, промениш ли ги няма да стои добре.

# 193
  • Мнения: 5 178
вероятно ще трябва да търсиш отделно дърводелец, който да ти ги направи на новия размер

# 194
  • Мнения: 3
Аз мисля, че няма да е зле. Ходих и до Айко преди това и там всичките им кухни са на този принцип, могат да се регулират. Консултантите в Айко са далеч на по-добро ниво от тези в Явор. В Явор са любезни, но за съжаление некомпетентни. Общо взето каквото и да питах ми казаха, че не става и след като настоях да направят запитване се оказа, че всичко което бях поискала може да се направи. Моля някой който си е купувал кухня от тях да сподели дали е доволен от качеството иначе цените определено са много добри и вида на кухните също. И как да си направя проект, защото общо взето те за такава услуга не са чували. Купуваш и после  си троши главата, ако не пасне.

# 195
  • Мнения: 5 178
mickatam, кухните, които продават са модулни т.е избираш си модел и те ти казват имаме такива и такива шкафове .. ти сама си преценяваш къде какво ще ти пасне и дали ще ти пасне изобщо
Всеки модул е със собствена цена и взимаш това, което ти пасне

# 196
  • Мнения: 1
Лично аз никога не бих с купила нищо от този магазин. Всичко е много добре подредено но е само за гледане, имам  чувството че ако го бутна и ще падне. Всичко там е с възможно най ниските цени направете си сметка за качеството. Едни приятели си купиха от там маса и трябва да Ви кажа че докато я сглобим и се отлепиха основите от стъклото. Всичко в този магазин е имитация на оригиналите извинявайте ама Кухня от 399лв. Нещо май доста ще е орязана от към качество, като се има на предвид че само Плота отгоре е 110лв. и дръжките ако си ги купите от магазин ще са Ви 100лв. За останалите 200лв. кое по напред Плоскости ли стъкла ли печалба ли. Разочарована съм. Дано хората по рано се усетят че иначе доста ще изгорят.

# 197
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз пък нямам забележки нито от магазин Явор, нито от Арон.
Пак повтарям това не са марки, а магазини, които продават стоки на различни фирми.
Като си подбереш качествената фирма производител, няма значение от кой магазин ще си я купиш.

Защото аз пък знам за фирми и единични производителни на мебели, които слагат огромни цени,
помпозни имена и лъскави салони
и след 2 месеца мебелите са развалина.

# 198
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да ви кажа честно, аз онзи ден бях в Явор и така и не се ориентирах, кое е тяхно собствено пр-во и кое само дистрибутират? Попитах за един гардероб, дали може да е по мои р-р и в цвят различен от показания, не - не можело.
Пък за нахалните уж услужливи консултанти няма да споменавам. Повече от 6-7 пъти бяхме попитани, дали ги желаем  Joy
Накрая си мислех, че от всеки гардероб изскача по един, да ме попита...

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 4
Здравейте!
Аз имам кухня от там и нямам никакви забележки!! Не беше налична, но ни я доставиха за 2 седмици (иначе срокът е 1 месец). Смятам и останалото обзавеждане да е от там. За мен са добри мебели на прилични пари!!!

# 200
  • Мнения: 27
Аз също не бих си купила нищо от там. Внасят от Китай, Тайланд и др.. Не са качествени мебелите. По добре да се направи поръчка.

# 201
  • Мнения: 140
Здравейте!  
Искам да попитам дали всички детски мебели са на чужди производители?Нямат ли произведени у нас такива?И дали ги има изложени в Пловдив или само в Пазарджик?

# 202
  • Мнения: 28
До колкото съм запозната наистина мебелите в Явор са внос от Китай.Аз лично също не бих си купила от там.А за тези в Арон-съм доволна,обзавеждането за хола и двете спални са ми от там.

# 203
  • Мнения: 1 427
 Wink Ами че те са от едни и същи производители - China. Само вносителите са различни.
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=36 … cat=&show=%20
http://www.aron.bg/arrange/aron_969.html

# 204
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Wink Ами че те са от едни и същи производители - China. Само вносителите са различни.
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=36 … cat=&show=%20
http://www.aron.bg/arrange/aron_969.html



Карай бе, важното е да се пеним по форумите и да се правим на големи разбирачи.

# 205
  • Мнения: 2
Аз съм страшно разочарована от тях. На 7 май си поръчах скрин и срокът за доставката му беше до 30 дни. Към 25- 26 ден реших да се обадя, за да видя всичко ли е наред и ще го доставят ли в срокът, който са определили, но една изключително не любезна служителка ми каза, че кога ще се обадят те и ми затвори. До този момент все още нямам получен скрин от тях. Обадиха се веднъж да се извинят за закъснението от близо месец с доставката и след около седмица, за да ми кажат, че скринът ми е получен, но е с дефект и ще трябва да изчакам. За трети път ми се обадиха, за да ме информират, че е станало някакво объркване с поръчката ми и са докарали друг скрин, а не този, който съм поръчала. Казаха ми, че ако желая мога да отида да го видя и да ми дадат него вместо този, който искам аз се съгласих и вчера отидох да го видя. Реших, че не мога да чакам повече и го взех,  днес трябваше да ми го доставят, но когата дойдоха и го разтовариха се оказа, че за пореден път са объркали нещо и този, който ми носят е на половина по- малък от този, за който си платих. Може и да са им хубави мебелите, но 2 месеца нерви, чакане не си заслужават.

# 206
  • Мнения: 2 453
Мебелите на Явор са внос от Китай и не са особено качествени.

# 207
  • София
  • Мнения: 2 437
Мебелите на Явор са внос от Китай и не са особено качествени.

 ooooh!

От къде черпите тази категорична информация?!?  ooooh!

Като не сте сигурни на 100%, поне не се изказвайте толкова убедително.  Възможно е и да има китайски стоки (което не  е гаранция за некачественост), но всичко, което съм си купувала от там е от Полша.
В крайна сметка как може да харесаш нещо некачествено и да имаш претенции къде е произведено? От купувача зависи какво ще избере и плати.

Всичко съм поръчвала през интернет и са били безкрайно коректни. Много съм доволна от фирмата и цените в съответстие с качеството.

Не отричам, че има и мебели с по-добро качество, но не са по моят джоб Simple Smile

ПП. Мебели Явор основно са вносители на мебели от други държави

# 208
  • Мнения: 1 531
да взема да се позапиша тук, звучи ми супер Hug

# 209
  • Мнения: 10
Явор са вносител, а не производител, което за някой неща е доста важно!

# 210
  • DE
  • Мнения: 967
Аз имам диван от Явор, който е произведен в Хонг-Конг и съм много доволна от него.
Имам и холни модули, които са произведени в Полша и са страааашни. Няма никакви забележки.
За толкова пари даже са идеални.
Който иска най най, трябва да се бръкне по-дълбоко!!

# 211
  • Мнения: 1 952
За мен лично мебелите в този магазин са нещо като обзавеждането от социализма- масови, грозни и кичозни.
Направих голяма грешка да си поръчам матрак от тях, до днешен ден го няма, въпреки че срокът отдавна изтече, да не изпадам и в подробности колко некоректни са. Много мразя някой да се опитва да ме прецака. И защо не им забранят да се рекламират като българските мебели.

# 212
  • Мнения: 1 531
аз искам само да вметна, че наистина е нечестно да се рекламират като български от пазарджик Naughty не мога да опиша ужасението си, че еедна проавачка нагло призна на 'приозведено в бг', че продава турска стока ooooh!

# 213
  • Мнения: 1 952
Продава турска стока и то една....ми те 90% от търговците на Произведено в Б-я са магазини или складове от Илиенци с турса или в най-добрия случай турска стока.

# 214
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На времето, говоря преди 15 години,
мебелна къща "Явор" беше с много добра продукция.

Но тогава функционираше и завода.
Предишното ни жилище беше обзаведено само с техни мебели.
Еми и до момента не са мръднали.
Едно с раздвижен дизайн, второ по наши размери и трето по наши проекти.

Сега, обаче, разчитат на стара слава.
Завода не работи, а те ползват само името.

# 215
  • Бургас
  • Мнения: 195
Ходила съм в "Явор" във Варна и мога да кажа, че по-голямата част от продукцията е полска...Има и турска, но не тази, която е качествена! Имат и спално обзавеждане, за което твърдят, че е италианско Laughing...В началото им хвърлихме око, но като пипнеш тук-там и виждаш колко е паянтово!
За кухните да не говорим...Относно турските мебели...Трябва да ви кажа, че като изработка, качество и външен вид нямат нищо общо с това, което се предлага на нашия пазар! Тук се внася ефтина стока, а цените си ги приравняват с тези, на качествените мебели, които се продават в Турция...От безкрайните ми обиколки по мебелни магазини там, мога да кажа, че са изключително здрави, удобни и красиви PeaceПоследния път си взехме секция за 1100 лири, която мъжът ми сглоби и по негово мнение е доста качествена изработка, а той се е занимавал с дърводелство преди години. Да не говорим, че за тази цена тук не може да се намери такава! Комбинирана е с кожа и черно стъкло, както и има лед осветление и в двете витрини...Взехме си и холна масичка, която е в комплект със секцията.С кожени крака, а плота отново е комбинация от черно стъкло и пдч с цвят на секцията...Изключително съм доволна Flutter
Но, всъщност темата не е за турски мебели, а за "българските мебели Явор" Laughing
Извинявам се, че се заплеснах Embarassed

# 216
  • София
  • Мнения: 2 430
Лично аз съм доволна от "Явор",наскоро откриха магазин в Бизнес Парк Младост до Технополис,има доста добри идеи за обзавеждане.
За качеството среден стандарт,от там си взехме кухненските модули и съм доволна.

# 217
  • Мнения: 251
От "Явор" имаме тази спалня, която се оказа пълен боклук ooooh!

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 22:02 от Beceтo

# 218
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Че какво й е на спалнята?  newsm78

# 219
  • Мнения: 251
Че какво й е на спалнята?  newsm78
Първо и погледни краката - разположени са леко в страни, а не под леглото, което като минеш покрай леглото е огромен проблем (краката са ми ужасно насинени). Другото което не личи на снимката, е че скарата на която се държи матрака е направена с някакви тънки ленти и едно единствено краче отдолу за цялото легло  Rolling Eyes , познайте какво стана Laughingвече е отремонтирана Wink

# 220
  • Мнения: 7
А някой има ли поглед върху мебелите, продавани от БЕСТФЪРНИЧЪР - мебели Италия ,на Илиянци?Дали наистина са италиански и качествени?

# 221
  • Мнения: 52
В Явор има доста качествени неща на приемливи цени. Прави ми впечатление, че напоследък и там вдигнаха цените, например на спалните от Полша, които преди година - година и половина същите модели бяха доста по-евтини. Но не мисля, че поръчковите мебели от български фирми са по-добри... Понякога човек може да остане много разочарован от получената поръчка, а цените на дърводелците са също високи... Не всички фирми са коректни. Най-добре е човек да види това което плаща...

# 222
  • Мнения: 175
Абсолютно недоволна съм. Харесах от сайта едно канапе, отидохме да го видим. Имаше две мостри, едната от които с проблем. Поръчахме другата, като подчертахме, че искаме точно нея. Иначе персоналът безкрайно любезен, но си прави каквото си иска явно. Познайте коя пристигна - тази с кривия крак, с петносаната дамаска и на всичкото отгоре с повреден цип. В понеделник ще дойдат да го сменят уж, след като вдигнах скандал по телефона. Да видим. Направо съм повече от бясна.  Дори човек да види това което плаща пак не знае каво ще му донесат!

# 223
  • Мнения: 1 531
добре де, важното е, че ще го сменят Hug

# 224
  • Мнения: 9 162
|Според мен всяка фирма в БГ има и добри и лоши продукти !!

В БГ няма контрол за нищо логично е и производители и вносители да правят каквото си искат! Същия този от въпросния магазин за мебели ти пробутва нещо за което определено знае че е кофти стока с много проблемации без да ти каже пак същия тоя като отиде в магазина за ел.уреди му пробутват "дръвцето" примерно това си ти пак без да му кажеш за проблемацията на 'твойта 'стока и така , той отива в сервиза ..цака го монтьора,доктора му с по скъпи ненужни лекарства изписани със замах само и само да му се махне от главата и да си прибере парите от касата и т.н. ...........кръговрат
Тъй де знаете не е луд този който изяжда баницата а този който плаща

Ние БГ населението сме си виновни за цакането, като не ходим да плачем за всяко нещо до КЗП хак да ние ... Mr. Green

# 225
  • Мнения: 0
Здравейте! Търсех тема за мебелите на "Явор". Много съм разочарована. Мина  1 месец, откакто съм направила поръчка или 22 работни дни. Днес се обадих да попитам какво става с мебелите и казаха, че спалнята и секцията са готови, но кухнята и столовете още не са дошли. Казаха ми , че евентуално на 15.03 могат да дойдат в магазина и оттогава да уговаряме поръчката. Така става повече от месец и половина! Чудя се дали да не се консултирам с адвокат или да се съглася да ми доставят половината неща, да ги доплатя и после, като стане готова кухнята, да не им вдигам вече телефона. Толкова съм бясна, че не можете да си представите! А тяхната служителка ми затвори телефона, докато говорех!!! Моля, дайте ми съвети какво да правя!

# 226
  • София
  • Мнения: 2 430
Прочети  си хубаво договорът преди да търсиш адвокат.
Да не се окаже случайно,изречението с дребен шрифт препъни камъчето.
Ако не са в наличност фирмата запазва правото си да удължи срока за доставка?

# 227
  • Мнения: 2
Аз също имам твоят проблем, но по сложен! Почти 2 месеца вече ми няма кухнята. Моля всеки който прочете тези редове да не им се доверява! МНОГО ЛЪЖАТ ЗА ДАТИТЕ НА ПОЛУЧАВАНВАНЕ!
Пълни измамници! Всеки ден ми обясняват утре госпожо, утре и на следващият ден пак същото. МОЛЯ ВИ НЕ СИ КОПУВАЙТЕ НИЩО ОТ ТАМ МНОГО ЛЪЖАТ, А АКО ИСКАШ ДА ГОВОРИШ СЪС ШЕФА ИМ-НЕВЪЗМОЖНО!!!

# 228
  • Мнения: 0
Аз също си поръчах от ЯВОР спалня казаха че в 20 дневен срок ще изпълнят поръчката внесохме капаро но нищо подобно чакаме вече месец

# 229
  • Мнения: 2
Аз също си поръчах от ЯВОР спалня казаха че в 20 дневен срок ще изпълнят поръчката внесохме капаро но нищо подобно чакаме вече месец
тази темичка е доста стара като гледам а това с капарото никак не ми се връзва. Какво значи казаха... има си документи с които де удостоверява че е дадено капарото - там си пише срок на изпълнение и - какво се прави при евентуално неизпълнение

Общи условия

Активация на акаунт