реактивен артрит

  • 1 201
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 528
В събота бебо се събуди със свито краче,отказва да стъпи.След консултация с личната пуснах пълна кръвна картина,c-реактивен протеин,фибриноген,aso-всичко е ок.Няма температура,зачервяване.Диагнозата е реактивен артрит,сега 2 седмици трябва да пием Нурофен.Някой с подобен проблем,и евентуално кога да очаквам подобрение.

# 1
  • Мнения: 2 082
нурофена е за болката и не не лекува.ако няма нужда от него не се дава-две седмици са много дълъг период да се приема това лекарство...

# 2
  • Мнения: 5 531
Миличка, моите деца са с такава диагноза. Заведи си детенцето на ревматолог. Не погледнах дали си  от София, но в Педиатрията има детски ревматолог, заведи го. Нурофена е за болката, но не лекува. РТеактивният артрит обикновено е следствие от някаква инфекция. При нас - резултат от стрептококова инфекция. Би трябвало педиатърката да му е взела и секрет от нослето и гърлото.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 528
Преди 3 години баткото ми направи същото,но тогава 10 дни пих ме Нимесил,но при него имаше зачервено гърло.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
нурофена е за болката и не не лекува.ако няма нужда от него не се дава-две седмици са много дълъг период да се приема това лекарство...
Не е така.
При дечицата,които са болни от реактивен артрит се дава именно нурофен.Но освен за болката действа и на ставичките.Това ни го казаха двама лекаря от детската ревматология.
Малки беше на нурофен повече от 2 седмици.

Между другото. gk77 ,мен ме съмнява да е реактивен артрит,защото црп-то нямаше да е в норма.
Нашето беше космическа цифра,а артрита се появява именно от инфекция.
Направете и гърлен секрет.

И посетете ревматолог. Peace

# 5
  • Мнения: 2 082
Цитат
При дечицата,които са болни от реактивен артрит се дава именно нурофен.Но освен за болката действа и на ставичките.
така е права си  Peace ,но диагнозата трябва да се постави от ревматолог.защото ако не е артрит,10 дни си остават много на нурофен...

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 528
Благодаря, Ви много за отговорите.Записах час за ревматолог за утре.Между другото СРП то ни е на горната граница 8.29

Общи условия

Активация на акаунт