Тъмен едноцветен плот за кухня

  • 9 027
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
В момента избирам цветове за кухнята си. Харесвам пастелни цветове. Много ми допада тъмносив едноцветен плот. В една от фирмите обаче, където ходихме се опитаха да ме разубедят с довода, че такива плотове лесно се драскат, по-скоро много им личат резките. Искам да попитам обаче мами, които имат такъв за отзиви.

# 1
  • Мнения: 740
Драскането на плота зависи от повърхността му - лъскавите плотове се драскат най-лесно, матовите се драскат по-малко, но пък пораженията са твърде видими. Избери си плот с грапава повърхност.
Пастелните плотове обикновено имат матова повърхност, така че са те посъветвали съвсем правилно.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Грапава  Peace

# 3
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз съм точно с такъв - тъмно сив като металик, мнооого мразя ала мозайка десенчетата, нямам оплаквания. Какъвто и да е, ако знам, че е надраскан ще ми избожда очите  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 35
И моят ще е такъв, избрахме го за да контрастира на почти белите вратички на кухнята.. Нямам търпение да го видя как ще стои в действителност.. #Crazy

# 5
  • Мнения: 824
Най-вероятно питането ти е за работен,а не за бар плот.Издръжливостта не зависи от цвета,а от материала.Работните плотове са много издръжливи,влаго и водоустойчиви.Не се надраскват лесно,но ако си поставиш за цел ще успееш Simple Smile.По друг начин стои въпросът,ако се касае за бар плот.Моят е червен и полиран,освен ваза нищо друго не слагам на него,защото се драска.Но той по-скоро е акцент в кухнята,отколкото функционален.

# 6
  • Мнения: 46 488
Нашият е сив, термоустойчив и с покритие, което го предпазва от нараняване. Режа си спокойно на него без дъска  Laughing има ги в Бриколаж, дебелина 4 см.

# 7
  • Мнения: 740
Miss Sixty, в голяма грешка си!
Плотовете за бюра, за работно пространство или за бар са все едни и същи.
Представляват сърцевина от ПДЧ с ламинатно покритие, според производителя - 0,7-0,9 мм.
Издържливостта си е една и съща, понеже покритието / материала / е един и същ. Податливостта на драскане зависи само и единствено от повърхността.

Това на снимката на Никол е плот, декор Титан и е с грапаво покритие / не матово / - въпреки че не е съвсем изразено грапаво. Това покритие се прави специално за този декор.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 052
Тук има много полезна информация:
http://home.pop.bg/article34335.html

# 9
  • Мнения: 824
Miss Sixty, в голяма грешка си!
Плотовете за бюра, за работно пространство или за бар са все едни и същи.
Представляват сърцевина от ПДЧ с ламинатно покритие, според производителя - 0,7-0,9 мм.
Издържливостта си е една и съща, понеже покритието / материала / е един и същ. Податливостта на драскане зависи само и единствено от повърхността.

Това на снимката на Никол е плот, декор Титан и е с грапаво покритие / не матово / - въпреки че не е съвсем изразено грапаво. Това покритие се прави специално за този декор.
Не съм в грешка!Покрието на работния ми плот е същото като на Никол,а това на бара мнооооооооооооого различно.Нищо общо с ламинатни покрития. Embarassed

# 10
  • Мнения: 740
Ако покритието на плота на твоя бар не е от ламинат, тогава говорим за съвсем други материали. Peace
Аз обяснявам разликата в повърхностите на ламиниран плот и защо се препоръчва използването на грапав такъв за работно пространство.

Общи условия

Активация на акаунт