+ и - изследвания...Къде в Пловдив? Спешно...

  • 6 702
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, мили момичета.
Много е хубаво, че си помагате, надявам се и на мен да помогнете със съвет.  Къде  в Пловдив мога да си направя PCR тест за хламидия. Предстои ми хистероскопия, а некомпетентността на д-р Минев относно хламидиите ме забави доста време. Смених лекаря и се оказа, че от тест с влагалищен секрет имам хламидия. Последва лечение. Направих си и кръвен тест, но са ми пуснали IgG, който е отрицателен ( както и на съпруга ми). След 40 дни последва контролен преглед и отново положителен тест от влагалищен секрет AG. Възможно ли е IgG да е отрицателен и имате ли идея кой тест може да е грешен? Въобще противоречат ли си тестовете? Допулнително ме разочарова факта, че лекаря, на кохйо имам голямо доверие след 2 положителни теста ми каза, че нямам хламидия и да отивам на хистероскопия.  Cry Ако приемам отново АБ хистероскопията ще се забави с още 2 месеца. Та така, не си търся 3ти лекар, а място, където правят PCR тестове в Пловдив и разбира се вашето мнение.

Извинявам се за темата, изчетох всички теми за хламидия, но не срещнах като моя случай.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Кръвен тест за хламидия М и G правият в Хронолаб http://chronolab.hit.bg/
Чувала съм,че е възможно влагалищен секрет да показва наличие на хламидия,а кръвния не.
Но нека се включи някой по-компетентен

# 2
  • Мнения: 9 063
Мисля, че във ВМИ правят, почти съм сигурна.

Малко по-късно ще пиша пак по темата...

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 09:27 от .:.Stef.:.

# 3
  • Мнения: 4 700
Ivywin, може би е добре да се направи и на мъжа ти иzследване със секрет при уролог. А кръвен ИгА правихте ли?

# 4
  • Мнения: 9 063
Според мен инфекцията й е прясна, може да се улови с изследване на антитела ИгМ...

# 5
  • Мнения: 4 700
А ИгА от кога се хваЩа? Все ги бъркам тия ИгА и ИгМ.  Thinking

# 6
  • Мнения: 9 063
По спомен - ИгГ е нещо като имунен отговор на стара инфекция, ИгМ е прясна (на поне 2 седмици), ИгА е за наличие на стара инфекция.

# 7
  • Мнения: 18
Благодаря ви много за експресните отговори!
След 4 теста ( 2 влагалищни положителни и IgG oтрицателни на мен и съпруга ми) и многооо пари за лекарства док ми каза, че нямам и да ходя на операция. Защо ли не му вярвам? Вече съм имала една операция и никой не си направи труда да ми каже за изследването- така че ако имам сигурно и пораженията са големи. За това търся ДНК тест, за да съм сигурна. Ако направя още кръвни тестове само ще се объркам, защото резултати ми вече си противоречат, според мен.
А според вас?

# 8
  • Мнения: 18
Stef: Ходих във ВМИ и 1 час ме разкарваха от едно място на друго и пак обратно. Омагъосан кръг- никой нищо не знае и нямат PCR. Чак до семейно планиране ме пратиха, където ми казаха, че някой ми е напълнил главата с глупости!!!!!
От 7 години съм с един партнъор- няма как да е прясна. И той е с един партнъор- аз.   Grinning

миле: Не, но май ще направя и това. Нали кръвните не били точни, по-надеждни били директните с влагалищен секрет.

# 9
  • Мнения: 820
Ivywin, аз имах такъв случай 2005 година, 2 положителни теста на влагалищен секрет и отрицателен на кръвен. И двата пъти след положителния PCR проведох лечение. Миналата година правих пак PCR - отрицателен. Тази година пак си пуснах и пак отрицателен. Не знам какво да те посъветвам, аз така и не разбрах имах ли хламидия или не и може ли PCR теста да даде фалшиво положителен резултат.  newsm78

# 10
  • Мнения: 9 063
Има случаи, в които хламидия се хваща не само по полов път.
На твое място (това е съвет на човек, който е наясно с хламидията и много пъти ми е помагал) - бих изследвала и останалите кръвни тела.

# 11
  • Мнения: 18
Didka M: PCR тестът не може да е грешен. Т.е имала си хламидия, но си се излекувала. Браво! При мен проблемът е, че в Пловдив никъде няма PCR тестове и не мога да съм сигурна- напразно ли пия лекарства и имам ли нямам ли..., а ми предстои операция..

# 12
  • Мнения: 9 063
Щом си ходила до ВМИ...не знам друг вариант, освен да идеш до София, но е просто абсурдно в Пловдив да не правят такъв тест!
Я погледни в съседния форум Проблемно забременяване, питай в седмичната йм темичка.

# 13
  • Мнения: 18
Stef: Благодаря ти много за отзивчивостта. Днес в 1 часа си направих ИгА и ИгМ и сега чакам резултати. Надявам се след тях да знам кои тестове са по-надеждни!
Мдааа, живеем е в абсурден град явно. Апаратурата е много скъпа.

# 14
  • Мнения: 9 063
Браво на теб!
Пиши после резултатите Hug
И спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт