Себореен дерматит - каква козметика?

  • 887
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте, д-р Слънчева! Преди два дни водих дъщеря ми на кожен лекар - диагнозата е себореен дерматит. Има обрив, който много прилича на лющене, по крачетата, задната част на ръчичките, корема (даже на места е като на петна), пъпчици по лицето. Изписаха ни Ериус сироп (прием - по десет дни в продължение на три последователни месеца), мазане с Дипрогента до изчезване на обривите и зехтин за ежедневна грижа на кожата. За къпането - обикновен сапун, нещо, с което не съм съгласна, защото съм пробвала да я къпя със сапун и като че ли сухотата и лющенето се засилват. На своя глава купих от аптеката олио за къпане на А-Дерма Ескомега, което е за суха и атопична чувствителна кожа и от което засега съм доволна. Смущаваме обаче съветът на фармацевта - когато помолих да посочи някаква бебешка козметика за себореен дерматит, той ми предлагаше все козметика за мазна кожа, нещо, което ние нямаме, даже напротив. В момента къпя с продукт за атопична кожа. Дали това е правилно? Вие какво бихте ме посъветвали да използвам за къпане при себореен дерматит? Каква е разликата между себореен и атопичен дерматит? Предварително благодаря за отговора  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Продължете с олиото за къпане и купете от същата фирма крем или лусион за тяло. Дерматитът се повлиява много добре.

Общи условия

Активация на акаунт