Захранване със ябълков сок при АБКМ

  • 1 001
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 672
Моля за съвет! Ние сме с АБКМ и последно ходихме на консултация при доц. д-р Маринова (бяхме на 3 месеца и няколко дни). Тя ме посъветва да започвам да давам пресен сок от ябълка, а от началото на петия месец да захраня с еднокомпонентно зеленчуково пюре. Чувам, че много майки не дават пресен сок до доста късна възраст, защото дразнела стомахчето (а ние и без друго имаме проблем). Предният ни алерголог ми казваше още от втория месец да давам сок от вишни и грозде (но не го послушах и потърсих друго мнение). Зная, че е важно захранването за да "израстем алергията" и се страхувам да не объркам нещо! Моля, споделете вашия опит...

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
нямам личен опит с АБКМ, но мога да те посъветвам едно - при наличие на алергия захранване с каквото и да било, по-различно от кърма или АМ да става след 6 навъшени месеца. Тогава организмът, чревната флора и стени, стомахът, всичко в бебето е готово за възприемане, усвояване и преработване на друга храна. Тази възраст е идеална за бебета без никакви проблеми, а за алергични и недоносени е задължителна. Живот и здраве второто ми бебе 100 процента ще го кърмя (ако мога) или храня само с АМ до тази възраст. Радвам се, че не си дала сок от вишни толкова рано. Изобщо сокче може да се дава когато и пресни плодове - пак при 6 навършени месеца. Така че засега изчакай, няма за къде да бързаш, това е най-доброто за твоето бебенце. Ще израстете алергия с търпение и внимателно подхождане.
При вашия случай аз бих започнала захранването с оризова каша.
Желая ви всичко най-хубаво и не се притеснявай, всичко ще се нареди  Hug

# 2
  • Мнения: 2 714
Да има доста противоречиви мнения по въпроса и аз имено заради това,предпочетох да не давам.Като помислиш само ,какво  ще допринесе този сок за здравето на бебчо ,за него най доброто е млякото.

# 3
  • Мнения: 133
 и ние сме с тази алергия, затова изчакай до 6 навършени месеца, а аз и сега не давам чист сок, а 2/3 сок и 1/3 вода

# 4
  • Мнения: 508
Здравей,
нямам личен опит с АБКМ, но мога да те посъветвам едно - при наличие на алергия захранване с каквото и да било, по-различно от кърма или АМ да става след 6 навъшени месеца. Тогава организмът, чревната флора и стени, стомахът, всичко в бебето е готово за възприемане, усвояване и преработване на друга храна. Тази възраст е идеална за бебета без никакви проблеми, а за алергични и недоносени е задължителна. Живот и здраве второто ми бебе 100 процента ще го кърмя (ако мога) или храня само с АМ до тази възраст. Радвам се, че не си дала сок от вишни толкова рано. Изобщо сокче може да се дава когато и пресни плодове - пак при 6 навършени месеца. Така че засега изчакай, няма за къде да бързаш, това е най-доброто за твоето бебенце. Ще израстете алергия с търпение и внимателно подхождане.
При вашия случай аз бих започнала захранването с оризова каша.
Желая ви всичко най-хубаво и не се притеснявай, всичко ще се нареди  Hug
напълно съм съгласна с Блонди,оризовата каша ми се струва най-подходяща за започване,но наистина изчакай да навършите 6 мес.

# 5
  • Мнения: 4 358
Доста от децата с АБКМ показват и алергия към ябълката на тестовете. Вишните и гроздето се водят по-неалергизиращи от ябълката, затова са ти били препоръчани от алерголога.
Моят съвет е да захраниш поне на 5 навършени месеца със зеленчуково пюре или чиста оризова каша. Сокчето от ябълка го остави за малко по-нататък, най-добре след като вече си въвела ябълкова каша и ябълково пюре.

# 6
  • София
  • Мнения: 672
Благодаря ви за съветите!! Simple Smile
Ще изчакам да навърши пет месеца и от шестия ще захранваме...
Не разбирам само защо се налага на "обикновенни" майки като нас да четат и да търсят най-доброто за детето, а хората, на които това е професия работят с "теориите" от преди 20год.. Мисля, че вече не мога да се доверя на никой лекар....
МАМИ, благодаря ви сърдечно Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт