За един ден до Гърция

  • 29 539
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Решили сме да разходим за един ден до Гърция свекъра и свекървата, че хората никога не са излизали извън България.
Аз също не съм ходила до Гърция и ще бъда благодарна, ако ме насочите къде близо до българската граница да ги заведа баз преспиване - влизане в Гърция, разходка, кафе и връщане в същия ден в България.

# 1
# 2
  • Мнения: 11 747
Всъщност организирани ли търсите или ще си бъдете с ваша кола?

Според мен Солун или Кавала.В Кавала не съм била.Ние замисляхме подобна разходка за лятото, но накрая така и не отидохме!
Мислехме за о.Тасос, лятото има на често фериботи и може да се иде за едно кафе без преспиване в Гърция.
Солун е прекрасен град!Няма да съжалявате, има какво да разгледате!
Щом свекърите не са били до сега в чужбина, не ги водете на някой плаж или село-градче, нека видят по-голям град, в който наистина да усетят чужбината!
Солун! Peace

# 3
  • Мнения: 2 309
И аз съм за Солун и Кавала. До Тасос е далече според мен за един ден, но пък разходката с ферибота е атракция. По Халкидики има приятни малки селца с хубави плажове за разходка. Там е топло сега, днес един колега се върна и каза, че било над 15 градуса.

# 4
  • Мнения: 282
Да, пропуснала съм да поясня.
С нашата си кола смятаме сутринта да минем границата, да се разходим в Гърция през деня и вечерта да се приберем обратно в България.

# 5
  • Мнения: 4 053
Да, пропуснала съм да поясня.
С нашата си кола смятаме сутринта да минем границата, да се разходим в Гърция през деня и вечерта да се приберем обратно в България.

имам същата идея,
също така искам да попитам в темата ти, ако може  Wink
става ли хубав шопинг в Солун, или няма кой знае какво  newsm78

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С личен автомобил, тоз маршрут е добър: Сандански-Серес-Драма-Кавала-Керамоти-остров Тасос-Сандански

Но си е път, де.


Ако ще сте в Солун, може би половин ден е добре да отделите.

Мони * - не знам какво разбираш под "хубав шопинг"? Имат си стоки хората, но и цените им си ги бива, макар някой неща да са около или по-евтини от тук.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само да вметна, как е по заведенията им:
- кафе фрапе = 5Е;
- кафе (обикновено) = 3Е;
- газ. вода = 4Е;
- чай = 4Е;
- бира в кутийка в заведение = 5-6Е...

Но пък кг. сурово св. месце (хубаво, без жили и тлъстинки) е към 4Е.

# 8
  • Мнения: 11 747
но пък в Солун може да се яде гирос (дюнер) за 2Е!Има и свински и пилешки и са разкошни! Hug
от улична барачка може да се купи кола 0,5л за 1Е

# 9
  • София
  • Мнения: 461
Определено Солун е много по-добра идея от Кавала и Тасос. Все пак от София до Кавала са си 5 часа път с кола, ходихме тази пролет.

# 10
  • Мнения: 4 053

Мони * - не знам какво разбираш под "хубав шопинг"? Имат си стоки хората, но и цените им си ги бива, макар някой неща да са около или по-евтини от тук.

ми, де да знам, нещо дрешки, обувки и т.н.
в смисъл да е по тънко от тук  newsm78

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Мони *, в Солун на всяка витрина си има и указани цените на дрехите и обувките. Но да ти кажа честно, аз нищо конктретно не съм запомнила, щото не ме е интересувало.

Питай в чужбинския форум на мамите в Гърция. Те по-добре ще те ориентират. Мисля, че има юзърки, които живеят в Солун (блазе им).

# 12
  • Мнения: 4 053
Шани, тенкю,
ако ида, после ще раздувам  Sunglasses

# 13
# 14
  • Мнения: 282
Така като ви чета, май ще се ходи до Солун.
Все пак целта ни не е да се убием от път, а да видим поне малка частичка от Гърция.
Накой може ли да ми каже колко време се пътува от София до Солун?

Общи условия

Активация на акаунт