Нищо, че е момиче.....

  • 6 875
  • 105
  •   1
Отговори
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

# 1
  • Мнения: 305
За мен това не нормално, но за съжаление има много хора, коти омислят по този начин.
Все още не мога да забравя за една позната, чиято свекърва не желаеше да идва при нея и детето и да и помага защото не било момче. Shocked

Да не ти пука.Гледай си детето пък тя зълвати ще си го получи.

# 2
  • Мнения: 473
Винаги се е смятало от по-бедните духом и по-ограничените хора, че да имаш момче е нещо кой знае какво. Моята майка е на мнение, че щастливата майка е майката на момиче. Аз много исках да имам момченце по необясними за мен причини, просто някакво вътрешно усещане, но много искам второто ми дете да е момиче. Не обръщай внимание на подобен род изказвания - глупави хора има колкото искаш!

# 3
  • Мнения: 431
Когато се роди дребния, репликата беше подобна. Joy На всички ни се искаше второто да е момиченце и нищо, че от много рано знаехме, че ще е мъж, свекърва ми каза- жалко, ама нищо де ... Laughing Много се смях тогава, тя горката до последно не пусна надеждицата, че пишката му на видеозона е била нещо друго.
Ела ги виж сега, каква е любов к'во е чудо.  И сигурно хич не помни, че е искала момиче- размазва се просто пред него. И не само тя.

# 4
Винаги съм се чудела колко точно елементарен трябва да е човек,за да обявява по такъв начин предпочитанията си.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 16:00 от umi

# 5
  • София
  • Мнения: 792
Какво да ти кажа... масово се вярва, че е кой знае каква работа детето момче да е кръстено на дядо си по бащина линия и да му поднови името е просто супер голяма работа. Ама за мен всяко детенце е радост голяма, няма значение дали е момче или момиче. Мен ако питаш, можеш да затапиш зълва си с коментара, че който Господ го обича му праща момиченце, за да си го гледа на старини   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме".
Shocked  #Crazy   чак не ми се коментира.

# 7
  • Мнения: 3 675
Това е върха на тъпотията според мен.Когато моята братовчедка роди момиче, мъжа й беше супер разочарован от този факт.Обикновено мъжете реагират по този начин, нали повечето искат син.Според е важното детето да е живо и здраво, полът му няма значение.Какво да кажа, че има хора, които с години чакат детенце и за тях е важно, че го имат, не съм ли права?

# 8
  • Мнения: 2 270
Зълва ти е луда!
Я не обръщай внимание на такива кукавели!

Баси простата жена...

Да ти е живо и здраво детенце и много да те радва! Hug

# 9
  • Мнения: X
А зълва ти момче  ли има?
Ако да, то тогава ти след време й кажи, че е по-добре да имаш женско, за да се върне е**но и  да те целуне, отколкото мъжко -да се върне пияно и да те бие.

Не се връзвай на такива простакеси!!Някои хора са страшно тъпи и ограничени!!

# 10
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Зълва ти е луда!
Я не обръщай внимание на такива кукавели!

Баси простата жена...

Да ти е живо и здраво детенце и много да те радва! Hug

Много точно казано!
Какви са тия тъпотии, какво значение има дали е момче или момиче?

# 11
  • Мнения: 943
Само можеш да се убедиш колко ограничени хора има около нас.Трябва да ти е повече от ясно за какъв човек става дума щом изрича такива нелепи неща Naughty

# 12
  • Мнения: 249
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме".
Shocked  #Crazy   чак не ми се коментира.

И на мен. То да се смее6 на простотии ли, да пла4е6 от мъка ли, не знам и аз. Всъ6тност си мислех, 4е тия не6та се сре6тат в мЮсЮлманските страни, а то какво излиза - на6та България и тя в съ6тия кЮп. 4ак ме е срам.

# 13
  • Мнения: 804
Е тя простотията почивен ден няма. Имах една позната, която всеки път щом станеше въпрос за деца казваше цитирам  - "Аз съм дала син на обществото", беше тъпа като з..дник милата, но си вярваше.
Я се радвай на слънчицето си и не обръщай внимание на глупаците.

# 14
  • Мнения: 6 167
А аз как мечтая за момиче...
Зълва ти да не е от арабски произход!? До колкото знам само там още си пожелават момчета. Баси.

Общи условия

Активация на акаунт