Висока утайка след изследване на кръв

  • 14 862
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Пак питане.

Малкият е болен, педито заключи, че е от сливици. Вдигаше температура няколко дни, и зачервено гърло. Нито е кашлял, нито носа тече.
Температурата я овладяхме веднага с приема на антибиотика.
Напълно енергичен и жизнен. Кашлица, сополи - няма нищо.

Вземаха ни кръв за изследване.
Днес педито каза - всичко е добре, но утайката е малко височка - 30.
Нищо повече.
Та питам, колко трябва да е утайката нормално. Заради това само ни каза антибиотика до събота (да се съберат 10 дни).


Чета сега из нета още инфо, та да обясня по-подробно как започна при нас.

Понеделник вечер вдигна температура, над 38.
Свалих я. Всичко беше ок. На другия ден пак вдигна следобед, пак я свалихме, пак всичко ок.
Сряда пак. Четвъртък отидохме при личната. Тя го прегледа - зачервено гърло, оплакваше се, че го боли челото, тя каза нещо за синузита. Даде антибиотик - веднага спря да се колебае в температурата. Като здрав си е.
Кашлица, сополи, други  неразположения - не са се появявали изобщо.

Кога най-рано може пак да се направи кръвна картина и да се очкава промяна в резултата - седмица, две, месец.
С какъв лекар евентуално да се консултирам?
Да кажа, че и за пръв път боледува от сливици. (Доверявам се на педи, че не греши.) Досега не са правили проблеми, та не бързам да мисля за вадене още.

На първо време - оздравяване и нормализиране на показателите.

Мерси, момичета, предварително. Peace


Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 14:55 от SmaRt

# 1
  • София
  • Мнения: 1 062
Утайката е покачена следствие на инфекцията. Пада най-бавно от всички показатели. А и не е толкова висока. Напълно нормална за болно дете. Няма за какво да се притесняваш.

Контрола - най-рано след месец, според мен.

# 2
  • Мнения: 1 029
Утайката е покачена следствие на инфекцията. Пада най-бавно от всички показатели. А и не е толкова висока. Напълно нормална за болно дете. Няма за какво да се притесняваш.

Контрола - най-рано след месец, според мен.

  Peace
нормата за утайка при възрасти е до 25,така 4е и аз мисля 4е не много висока,като се има предвид 4е детенцето е болно.
изследванията могат да се повторят след напълното оздравяване на детето

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Левкоцитите как са?
Високата утайка сама по себе си не е проблем и спада бавно, за разлика от другите показатели.
Дъщеря ми имаше утайка 48 при лека вирусна инфекция, педиатърът не се притесни особено/за разлика от мен/ и не назначи антибиотик.

# 4
  • Мнения: 1 520
Като стойност - не запомних. Но тя каза, за останалите показатели, че всичко е в норма.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката преди 7г. изкара вирусна пневмония. Тогава утайката й беше 132... Много месеци след това бяха нужни, за да й се нормализира тоз показател.

Та не се плаши. Става бавно.

Общи условия

Активация на акаунт