Пътуване и пълномощно- въпрос

  • 919
  • 12
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ще пътувам със сина ми от България за Италия и имам пълномощно изкарано от баща му /който е българин, но рабти в Италия/, което е на български език!
Въпросът ми е на летището в Италия ще ми искат ли пълномощно или акт за раждане на детето и на какъв език трябва да са ако ги искат?

# 1
  • Мнения: 502
Здравей Диди!

Пълномощното ще ти трябва за българската граница. Трябва да е нотариално заверено. Направи му и заверени копия, защото иначе може да ти вземат оригинала.
За Италия пълномощно не ти трябва, но е хубаво да имаш легализиран превод на акта за раждане на италиански. Дори и да не ти го искат на летището, ще ти трябва, когато се регистрирате.

Лек път и успех! 

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Пълномощното ще ти трябва за българската граница. Трябва да е нотариално заверено. Направи му и заверени копия, защото иначе може да ти вземат оригинала.
Мъжът ми го е направил в Италия в консулството, а иначе за каква заверка става въпрос!
И като направя копия, къде да ги заверя!

# 3
  • Мнения: 502
Щом там го е направил, значи е ОК.
А ти трябва да отидеш при нотариус да ти направи копия и да ги завери.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
мерси  bouquet
колко копия ще ми трябват Rolling Eyes

# 5
  • ES
  • Мнения: 2 172
Не мисля, 4е и ксерокопията трябва да са нотариално заверени, Дидка, не си давай излиШно парите. Щом е издадено в консуството в Италия, зна4и е заверено нотариално, само го копирай, 4е искат екземпляр на митницата и то българската, в Италия не ги интересува какви деца влизат или излизат.
Но е хубаво Акта за раждане, а и Акта за брак да си ги преведеШ и легализираШ, може и да потрябват.
Кога заминавате за Италия? Много късмет ви желая и се подготви да си силна, физи4ески и психи4ески.

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мерси, Гери, ти защо не пишеш в нашата темичка  bouquet Hug
Акта за брак и за раждане сега като заспи детенце отивам да действам и с тях! Аз мислех, че ще ми трябват после за детските градини, но човека от легализациите ми каза поне акта за раждане да го направя за всеки случай! Rolling Eyes А то вече време не остана, ама така е като досега блеях ooooh!
Гери, на 24-ти живот и здраве летим!  Praynig

# 7
  • Мнения: 847
Както са ти писали копията на пълномощното не трябва да са заверени.
Но обезателно си преведи бра4но свидетелсво и други документи !
Успех и много късмет.! Peace

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Днес подадох за изкарване на дубликат за акта на раждане и за граждански брак- голяма простотия- защо не може с оригинала- даваш го, превеждат го и готово, но нали трябва да се изкарат 10лв все пак ooooh! ooooh! ooooh!
И си направих копие на пълномощното и го заверих за всеки случай- 2лв струва Peace

  bouquet

# 9
  • ES
  • Мнения: 2 172
Още нещо, щом искаш на детска градина да го изпращаш. Преведи (не знам дали се легализира) имунизационния паспорт, ще ти трябва задължително и когато си записвате личен лекар. Не знам как е в Италия, но тук в Испания, даже и да си без легален престой, т.е. нямаш разрешение за работа, имаш право на безплатна медицинска помощ.
Не ми остава време за отчетната темичка, нямам време даже да ви прочета.
Малее, вие точно на Коледа летите! Късмет и здраве ви желая.

# 10
  • Мнения: 1 610
Ако имаш намерение да останеш по-дълго и да работиш си преведи дипломите за каквото образование имаш.Да не се чудиш после като мен как да ги получиш.А твоя акт за раждане преведе ли си го?Успех!И ВЕсела Коледа

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Гери, след два дни му е последната ваксина и ще направя и имунизационния паспорт! Peace
А за какво е моят акт за раждане newsm78

# 12
  • Мнения: 1 610
На мен ми трябваше,  за да се запиша в общината като гражданин на града. Дубликат на акт за раждане за чужбина, преведен и легализиран.
При нас се прави семейна книга на всяко семейство. Там се вписва даже моминското има на майка ти. Само за това не ми искаха документ, но ме накараха да платя 10 евро такса за документ, в който се кълна, че не лъжа  Sick
Нямам идея какво ти трябва в Италия? Защо не пишеш направо в италианската тема?

Общи условия

Активация на акаунт