Изписаха ми клостилбегит

  • 3 329
  • 29
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 403
Привет ммичета.Както се канех,така и отидох на доктор.Като казах че от 5 месеца правим бебе и не става той вика .. еее да мине една година и тогава ще говорим за проблем.Прегледа ме и ми каза както си и знаех че съм с обърната матка и че ако при едни става за 6 месеца при нас ще е за една година.Каза за мен си здрава.Но като му казах че съм почти на 33 /януари месец ще ги навърша/ той ми предписа клостилбегит.И тъй като този месец сме изпуснали момента,каза януари месец от 5 до 9 ден от началото на цикъла да ги пия. Много дълго стана но просто искам да го споделя - притеснена съм и от факта че доста негативни отчиви четох за клостилбегита.Оххх дано този месец стане бебчо, че да не ги пия тези хапчета Embarassed

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Тест за проходимост на тръбите имаш ли? Ако не- на твое място не бих пила клостила.А и този лекар ..... той много добре трябва да ги знае тия работи Confused Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 700
Ами както е писала никита, трябва ти тест zа проходимост. Спермограма правили ли сте? Ако там има проблем можеШ да си пиеШ клостила докато ти се иzчерпа реzерва, пак няма да zабременееШ. А хормоните как са ти? Някакви иzследвания пуснал ли ти е тоя "доктор". На твое място бих му каzала да стимулира жена си тия хапчета и повече не бих стъпила при него.  Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 189
Вили, както са писали и никита и миле, недей да го пиеш преди изследвания. това е страшна безотговорност от страна на лекаря. пусни тема да намериш добър и препоръчителен лекар, където живееш. и то лекар, който се занимава със стерилитет. изобщо тези изказвания, да изчакаме една година и после ще гледаме, според мен са непрофесионални. или пък, че можело с обикновен преглед да се установи дали има проблеми. НЕ МОЖЕ. трябват изследвания на хормони, ултразвук, снимка за проходимост на тръбите, спермограма - никое от тези неща не се установява с преглед.

успех. пиши какво си направила  bouquet

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 403
Не,никакви изследвания,на нищо не ми е правил.Ни хормони,ни тръби.Нищо.Само ме опипа-каза че  по яйчниците нямам кисти...с две думи освен на магарето на нищо друго не ме е гледал.А е един от най-добрите доктори тука.В Шумен.Аз не си и купих клостилбегита.Но преди да го почна мисля пак да му се обадя. Благодаря Ви за разбирането момичета и за мненията Ви!

# 5
  • Видин
  • Мнения: 961
Преди да си направиш изследвания в никакъв случай не пий клостилбегита.
Успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 9 063
Божее...продължава ли да има такива смотльовци, дето изписват Клостилбегит без цветна снимка Shocked Shocked Shocked

Вили, имаш ли възможност да посещаваш специалист в друг град?

Другите момичета са ти казали вече - не пий Клостил-а, да не говорим, че при теб може всичко да е ок, а да имате проблем мъжки фактор, което обезмисля процедурите и хапчетата за теб...

# 7
Задължително спермограма и цветна снимка преди прием на клостилбегит!!! Peace

# 8
  • Мнения: 226
Вили, преди да нагазиш в дълбоки води, пробвай да засичаш овулация с тестове и мерене на базална температура. Защото в крайна сметка може да излезе, че не сте улучвали момента. Освен това ако имаш спонтанна овулация, клостила е напълно излишен.

# 9
Здравейте момичета, включвам се в темата защото не издържах  и  искам да кажа на всички момичета които посещават такива некомпетентни доктори да бягат на далече от тях.
Преди една година и аз като vilism отидох на преглед и на мен ми изписаха клостил и дуфастон без никакви иследвания(нито на мен нито на мъжа ми)и аз още наивна ги пих 2 месеца,след което пак на доктор,защото резултат нямаше никакъв от лекарствата,при което той реши да ми увеличи дозата двойно,отново без изследвания.Но този пат аз отказах да ги пия и когато го попитах:няма ли да ми направите някакви изследвание,той ми каза че още съм малка за каквито и да е изследвания и няма смисул от тях защото няма да ти има каквото и да е (аз съм на 21 години)  ако и този път не стане с клостила тогава може да направим цветна снимка. А за спермограма и дума не е ставало.От тогава кръка ми не е стъпил при него защото за мен този лекар гледа само как да ми вземе парите и не го интересува какви са последствията от това лекарство.Вече посещавам друк лекар от който съм изключително доволна,и се радвам че се усетих на време и спрях да ходя при неграмотници.
Извинявам се защото се увлякох но искам да кажа на всички момичета на НЕ ПИЯТ КЛОСТИЛ без нужните изследвания,защото последствията може да са много тежки за Вас.

# 10
  • Мнения: 1 335
vilism, изписан ти е препарат за хормонална стимулация. За съжаление стимулациите в живота на жената са твърде ограничен брой! Затова НЕ ПИЙ НИЩО без снимка за проходимост и спермограма, както са ти казали момичетата. Изчерпването на яйчниковия резерв е непоправимо!

# 11
  • Мнения: 421
Божее...продължава ли да има такива смотльовци, дето изписват Клостилбегит без цветна снимка
Има и още как. В Плевен в инвитро клиниката го изписват без цветна снимка и без фоликуметрия или поне на един контролен преглед да те викнат. Казват ти пий го 3 месеца, като първия - 1х1, втория 2х1 и третия 3х1 и ако не стане нищо ЧАК тогава отново на преглед.  Е поне спермограма препоръчват.
vilism това за обърнатата матка е преовиличено, не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 3 453
Божее...продължава ли да има такива смотльовци, дето изписват Клостилбегит без цветна снимка
Има и още как. В Плевен в инвитро клиниката го изписват без цветна снимка и без фоликуметрия или поне на един контролен преглед да те викнат. Казват ти пий го 3 месеца, като първия - 1х1, втория 2х1 и третия 3х1 и ако не стане нищо ЧАК тогава отново на преглед.  Е поне спермограма препоръчват.

Пък за спермограмата да не говоря, че още си патим! Confused  Не правете спермограми там! Морфологията по Крюгер е нереална!!!
За съжаление и аз съм чувала, че точно там правят стимулации с Клостилбегит, без тест за проходимост! Confused

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 403
Благодаря ви за отзивчивостта момичета. Ако и този месец не стане бебока /боже как искам и при нас да дойде щъркела без разните му доктори и лекарства  Cry   Praynig / в началото на януари ще му звънна, да го питам дали преди да ги пия не трябва да ми прави изследвания. Да видим какво ще ми каже.Благодаря за мненията ви!

# 14
  • Мнения: 9 063
Той щом сега ти е казал да ги пиеш без цветна снимка, тогава ще ти каже същото Confused

Общи условия

Активация на акаунт