Отговори
  • Мнения: 4 841
От седмица и повече се мъча да си спомня нещо, което на всичкото отгоре ми е и много важно, обаче не мога  Sad Моля, помогнете да установя ПРЕЗ КОЯ ГОДИНА беше  Praynig
Значи, за период около един месец около Нова година бул. Стамболийски беше затворен за коли в частта от Света Неделя до Възраждане и там имаше нещо като Коледен базар - дървени къщички с магазинчета, елхи, кошари с истински овце, продаваха скара, лееше се вино, имаше музика, Дядо Мраз, Снежанки и т.н. Изглеждаше съвсем като селце, и съответно беше доста посещавано.

Предварително благодаря на всички, които ми помогнат да се сетя - мисля, че беше по скоро някъде към 1981-1985, но може и малко по-късно да е било.

# 1
  • Мнения: 1 327
и аз имам спомен от тези години.
Спомням си кошарите с овцете, тиквите, кестените, както и украсата на улицата. Имаше адски много хора...
Но като период и аз не мога да се сетя.. Все си мисля, че 1984г нямаше подобни "чествания" на тази улица.

# 2
  • Мнения: 2 792
 Или `85, или `84, мисля че бях 3-ти клас, така че в този период някъде.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Или `85, или `84, мисля че бях 3-ти клас, така че в този период някъде.
и моите спомени са за тези години. Имам много хубави спомени за тези години.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 889
 newsm09 Представям си колко е било хубаво... smile3518

# 5
  • Мнения: 934
и аз имам спомени. Имаше карамелени ябълки захарни петлета и т.н. мисля че 86 вече го нямаше. А преди това поне 3 пъти съм ходила. Ще питам баба ми тя ни водеше там, а след това отивахме на Цирк, ама онзи стария хубавия на Солни пазар

# 6
  • София
  • Мнения: 1 634
Всяка година преди празниците се сещам колко хубаво беше и ми се иска пак.
Ама точно кои години беше не помня.

# 7
  • Мнения: 1 272
Била съм малка, за да имам спомени, но звучи доста интересно. Дано се намери и някой със снимки от тогава Wink

# 8
  • Мнения: 1 327
Била съм малка, за да имам спомени, но звучи доста интересно. Дано се намери и някой със снимки от тогава Wink

аз търсих в гугъла някакво инфо, ама нъц... или аз не мога да търся..

# 9
  • Мнения: 120
защо ми се струва, че това беше зимата на 84-85 година? Тогава тъкмо Луканов беше почнал да харчи валутата от държавния резерв за повишаване жизненото равнище на населението и имаше от пиле мляко и много вносни стоки. Покрай тях и коледен, пардон новогодишен базар.

# 10
  • Мнения: 1 327
защо ми се струва, че това беше зимата на 84-85 година? Тогава тъкмо Луканов беше почнал да харчи валутата от държавния резерв за повишаване жизненото равнище на населението и имаше от пиле мляко и много вносни стоки. Покрай тях и коледен, пардон новогодишен базар.
мисля, че беше преди това.
На този импровизиран базар имаше много шатри, в които можеше да се видят всякакви домашни животни...

# 11
  • София
  • Мнения: 5 074
Почти съм сигурна, че беше 1983 година newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 5 074
Да, сигурна съм че това беше зимата през 1982-1983 година. На новогодишните празници. През 1983 година през лятото изгоря цирка.

# 13
  • Мнения: 2 792
 По- късно беше, цирка изгоря `83-та, а  Стамболийски беше затворен за Коледа друга година,  май точно зимата 84-85-та, вече учех в 76-то и се разхождахме след даскало около сергиите. Аз гласувам за тогава, ако някой ме пита, да си знаете.
 

# 14
  • Мнения: 4 841
Да де, в този диапазон беше - 82-86, ама коя точно  newsm78
Мерси на всички за идеите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт