Антиалергичен сироп при хрема???

  • 2 380
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Детето ми е на 2 г. и 1 м. и има сополки, които се мъчим да преборим с вит. С и физиологичен разтвор. Все още не са потекли обилно, а по-скоро си стоят назад. Вчера споделих това с етърва ми и тя ме пита, дали му давам антиалергичен сироп. Казах, че не давам, но и се учудих. Моля ви, обяснете ми - дава ли се такъв при хрема? Досега педиатърката ни е изписвала само при кашлица, но само при хрема не съм давала. Вие давали ли сте и какъв? Давала съм само Перитол и Идумед. Някъде бях чела тук във форума, че било добре да се дава и Еуреспал, който изсушавал лигавицата. Споделете, моля ви.

# 1
  • Мнения: 215
Моята дъщеря беше миналата седмица със силна  хрема. Изписаха ни сироп Калергин. Незнам дали от него, но за няколко дни  сополите изчезнаха. Пръскахме и със спрей Олинт.  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 929
Моята дъщеря беше миналата седмица със силна  хрема. Изписаха ни сироп Калергин. Незнам дали от него, но за няколко дни  сополите изчезнаха. Пръскахме и със спрей Олинт.  bouquet
А имаше ли кашлица или само хрема?

# 3
  • Мнения: 982
Не трябва ли да се установи,че хремата е алергична и тогава да се дава антиалергичен сироп?

# 4
  • Мнения: 3 929
Не трябва ли да се установи,че хремата е алергична и тогава да се дава антиалергичен сироп?

И аз това се питам, ама в България педиатрите май изписват лекарства и АБ, за да се застраховат от евентуално влошаване състоянието на детето.

# 5
  • Мнения: 982
zuki,от колко време е хремата?Притеснява ли те нещо определено?
Съгласна съм,че често се изписват лекарства и АБ излишно.

# 6
  • Мнения: 3 146
Не трябва ли да се установи,че хремата е алергична и тогава да се дава антиалергичен сироп?


По принцип, не - всеки антихистаминнов препарат действа съдосвиващо и противовъзпалително, така че няма да навреди, но лично аз съм против самолечението, особено със сиропи  противоалергични препарати. Задължително се консултирай с лекар, преди да даваш каквото и до било освен витомин С или чай.

# 7
  • Мнения: 982
gergandi,не виждам смисъл да се дава антихистаминов препарат при обикновена хрема,без значение дали лекар го е изписал.

# 8
  • Мнения: 215
Моята дъщеря беше миналата седмица със силна  хрема. Изписаха ни сироп Калергин. Незнам дали от него, но за няколко дни  сополите изчезнаха. Пръскахме и със спрей Олинт.  bouquet
А имаше ли кашлица или само хрема?
Да, имаше и кашлица.

# 9
  • Мнения: 69
  Ние сме давали Зиртек.Нашият случай беше че нослето не течеше ,а както казваш по скоро са отзад.Не кашлях ме, но спеше с  отворена уста поради запушения нос.
    Та въпросното лекарство ни го изписа УНГ лекар от военна болница  в София.Трябваше да се лекува защото в последствие може да започне да говори носово.
  Според мен трябва да отидете при специалист за да ви каже от  какво точно имате нужда.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Почти всеки път при по- сериозна хрема и кашлица, на дъщеря ми й изписват противоалергичен сироп. Напоследък давам Калергин.

# 11
  • Мнения: 3 929
  Ние сме давали Зиртек.Нашият случай беше че нослето не течеше ,а както казваш по скоро са отзад.Не кашлях ме, но спеше с  отворена уста поради запушения нос.
    Та въпросното лекарство ни го изписа УНГ лекар от военна болница  в София.Трябваше да се лекува защото в последствие може да започне да говори носово.
  Според мен трябва да отидете при специалист за да ви каже от  какво точно имате нужда.
Ей така сме и ние. Потичат му бистри сороли само сутрин, като стане от сън, но съвсем малко, колкото да има блясък горната устна. Иначе сополите просто са си отзад и ми прави впечатление, че започна да говори леко носово. Все още няма кашлица, но преди в такива случаи започваше и кашлица. Веднъж ни изписаха Идумед, а следващия път - Перитол.

# 12
  • Мнения: 69
     Ако сте от  София  ,много съм доволна от доктор Досев.Наши приятели имаха същия проблем но не предприеха мерки и детето вече на 6 год. ходи на логопед точно заради привикването към носово гаворене.Междувременно  на доста по късен етап също се лекуваха.
   Децата ни са на една възраст но ,ние обиколихме доста специалисти докато споменатия д-р не ни направи пълни изследвания и предписа лечение.Така избегнахме логопеда а и  детето не се мъчи.
   Да уточня че проблема се появи на две годишна възраст като почна да ходи на ясли.Половин година се тормозихме от специалистите в града ,ние сме далеч от София, но ни беше писнало
  и така се оказахме във воена болница.
           Не пренебрегвайте проблема и успех с лечението.   

# 13
  • Мнения: 229
По принцип, не - всеки антихистаминнов препарат действа съдосвиващо и противовъзпалително, така че няма да навреди, но лично аз съм против самолечението, особено със сиропи  противоалергични препарати. Задължително се консултирай с лекар, преди да даваш каквото и до било освен витомин С или чай.[/quote]

Ей това ми го обясни преди два дни един лекар УНГ, който е млад, интелигентен и работи в УНГ отделение. В Пловдив лекарите, при които ходим винаги ни изписват и такъв препарат.
Последният не го дадох на дъщеря ми по свои лични причини, които няма да обяснявам сега. Та въпросният лекар ни предписа само физиологичен разтвор - дори и по десет пъти на ден.


Не ми се получи нещо цитирането на  Герганди, извинете.

Общи условия

Активация на акаунт