ЗЪБИ!!!

  • 2 070
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 911
Цяла нощ беше неспокоен и се будеше през един, два часа с хленчене или силен плач. Ту имаше температура, ту нямаше - по едно време измерих 38,2. На няколко пъти се закашля, не знам задави ли се, кашляйки се уригваше силно и дълбоко, като от стомаха чак. Нямаше и апетит, иначе все още се храним нощем, нощес просто ме използваше за залъгалка.
А сега си ломоти нещо по бебешки и си играе в прекрасно настроение.
Ако са зъби, до кога може да продължава това - още една две нощи, седмица??  Cry Confused

# 1
  • Мнения: 5 940
Заведи го на лекар за твое успокоение, все пак има леко висока температура. Организмът на детето е по -податлив на инфекции по време на никненето на зъби, но те сами по себе си не могат да бъдат причина за висока температура.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Ако,са зъби може да продължи докато не излезнат всичките,но и моя съвет е да го заведеш при педиатъра Peace

# 3
  • Мнения: 911
Ох, естествено, че ще го заведа, но е втора смяна на работа.
Мисля си да не е настинка и зъби едновременно, защото и киха, и се прокашля отвреме навреме, а и сега на светло виждам, че очите му са като зачервени и сълзят, и на моменти в носа му има влажен секрет.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Зъбите сами по себе си не могат да предизвикат настинка или някакво друго болестно състояние, но когато те излизат понякога се получават възпаления, които могат да са причина за повишена температура. Принципно имунитета спада, от което следва и по-голямата вероятност от простудни заболявания. Педиатъра ще прецени най-добре за какво става въпрос.

# 5
  • Мнения: 724
Това все едно аз съм го писала!При нас е абсолютно същото!И сополите и рева нощем и сега на сутринта е в прекрасно състояние.Ние сме при педиатъра в 16 часа да видим какво ще каже и естествено ще влезна да споделя.

# 6
  • София
  • Мнения: 663
лекаря ще ви каже какво е. при каката ни беше така-при никнене на зъби. може странно да звучи на повечето мами, но при всеки зъб -удряше 39-39.7/8 темп. и всички бяхме в паника.  #Crazy

# 7
  • Мнения: 230
Здравеите,
 да попитам.Ние сме на 10м и половина засега имаме 8зъба 4отгоре и 4отдолу.От вчера обаче е някакво чудо  #Cussing out,постоянно хлен4и за вси4ко,апетита е малко понамалял, но хапва.От 1 седмица от долу и излиза един от големите зъби,мисля 4е и от другата страна съ6тия ще прореже, но засега само усе6там като подуто на венеца.От днес сутринта май има и лека температура.Имам калпол дадох вчера 2л от меритеелната му малката.Мажа с калгел и се успокоява но за 15мин някаде пък немога по 20пати на ден да  я мажа.
Моля някои ако е имал такива проблеми да дава съвет,и тая температура колко време д я 4акам да мине,всмисъл ако е от зъбите кога би трябвало да отшуми.Имам чувство че 6те и излязат 4зъба наведнаж.Снощи през 20мин се буди цяла нощ,сега спи.
4акам за съвети,да я водя ли при нейнта лекарка newsm78,тя имам увство че дори излезлите зъби не ги вижда  #2gunfire
а и калпола ми е купен преди 4м и тогава дадох само веднъж нали неможе да се е развалил,на листовката пи6е само за срок на годност,но няма след като е отворен веднъж до колко време да се използва.
много далго стана, но.....  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 029
калпола ако е на хладно (в хладилник) няма проблем.
иначе за симптомите които изреждаш-много е възможно да са от никнене на ново зъбче.При нас снощи имаше подобен инцидент,само че придружен с температура,хленчене,както казваш и неспокоен сън.Веднага звъннах на педи и самата тя каза че един от вариантите е зъбче....И ето тази сутрин гледам че сме сдобили с чисто ново зъбче-при това кътник.И всички изброени симптоми изчезнаха.
така че възможно е да са зъби, но все пак ако продължават симптомите посъветвай се... Hug

# 9
  • Мнения: 230
6те изчакам до утре да видя как ще е ,но мене ме притеснява че до утре няма да прореже зъб4ето,незнам вече.Калпола ми не беше в хладилника, а в шкафа с лекарствата,ами ще купя нов,тои нали се затваря с по специална капачка,но все пак.
блазя ви че при вас само един ден е продължил ада  Winkна нас днес ние  е 2 ден и ве4е и с температура.Утре дано да е по добре, 4е незнам  #2gunfire,постоянно иска с нещо да я занимавам,да я нося на ръце да и говоря нон стоп, а тя изобщо не е такова дете  newsm78
утре дано да сме добре

# 10
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Може да опиташ да мажеш с гел за зъбки Пансорал.Може да се използва неограничен брой пъти на ден,на нас това най-много ни помага.

# 11
  • Мнения: 230
 на нас това пансорал маи хич не ни действа ина4е и такаова съм купила  bouquet Hug

# 12
  • Мнения: 911
Това все едно аз съм го писала!При нас е абсолютно същото!И сополите и рева нощем и сега на сутринта е в прекрасно състояние.Ние сме при педиатъра в 16 часа да видим какво ще каже и естествено ще влезна да споделя.

Нищо! Това е най-странното - лекарката не откри никаква причина за среднощните ревове. Няма температура, хрема, зачервено гърло, проблем с ушите.
Да видим тази нощ какво ще става.
Благодаря на всички за отговорите.

# 13
  • Мнения: 145
На моята приятелка бебчо , когато вадеше зъбри боледуваше всеки път .
На моят син сега му избива зъбче и се буди нощем проплаква и беше ужас но щом го намажа с Калгел спи непробудно часове на ред . Сама провери дали са зъбки , виж венчетата му ако са бели значе са тръгнали зъбките и ако е така помага само КАЛГЕЛ да благодаря на създателите му , че иначе щеше да има многооо безсънни нощи .

# 14
  • Мнения: 145
лекаря ще ви каже какво е. при каката ни беше така-при никнене на зъби. може странно да звучи на повечето мами, но при всеки зъб -удряше 39-39.7/8 темп. и всички бяхме в паника.  #Crazy

О вярвам ти вадене на зъбки понякога е съпътствано с много висока температура .

Общи условия

Активация на акаунт