за кравето масло

  • 1 785
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 433
здравейте мами, незнам дали ще се повторя с вече съществуваща тема, но търсих и никъде не намерих отговор на въпроса ми.Та става въпрос за кравето масло и зехтина.От кога може да се добавят в пюрето на бебето? newsm78 newsm78 newsm78Всички рецепти,които чета имат или масло или зехтин и на тях пише че са за бебета ОТ 5-6 И НАГОРЕ МЕСЕЦИ.Ще питам естествено и на'што педи като отидем на консултация но знам че тук може да получа адекватен отговор и затова ви питам.Правих няколко опити да правя пюрета като слагах само разварения зеленчук и АМ, но Иво ги отказа категорично и затова сме само на купени за което естествено няма лошо, но аз обичам да готвя и искам да му правя аз пюретата.За това ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите на този важен за мен въпрос,за да може да му овкусявам малко пюретата пък дано тогава ги прояде.Ако не - добре че има готови поне тях си ги яде с голямо удоволствие.
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 508
Ами аз слагам зехтин екстра върджин,казаха ми по една кафена лъж. в едно бурканче пюре;слагам го от скоро и мисля сега да го заменя с масло,трябвало да е колкото грахово зърно.Но ако сте яли готови пюрета с масло слагай му направо от него.Дано да го хареса Peace

# 2
  • Мнения: 164
От личен опит: аз слагам масло на всяко пюре, от 4-ия месец (т.е. от 3 навършени месеца), в зеленчуковото пюре. Зехтин не съм давала  Hug По препоръка от педиатърката. Не сме имали проблеми и го харесва

# 3
  • Мнения: 1 183
От шестия месец слагам в готвените пюрета масло,много добре ухае и си ги хапва с удоволствие  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 481
И аз да питам  ,какво масло слагате(като марка например) и по добре ли е масло ,отколкото зехтин?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
И зехтин, и масло слагам от 6-ия месец. Предпочитам обаче маслото, пюретата замирисват много вкусно с него.
Като марка за мен няма никакво значение - каквото купим за вкъщи - от него. Независимо дали е българско или вносно.

# 6
  • Мнения: 164
Аз слагам "президент" или "мегле", но и българско да се сложи, мисля че е все едно...

# 7
  • Мнения: 491
И аз слагам зехтин екстра върджин,и си хапва пюретата без проблем

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
По принцип-зехтин след 6-тия месец, масло-след 8-мия.
Аз лично зехтин не съм слагала. Нямам навик да го ползвам.  Confused

Марка масло-Президент, след многогодишни неуспешни опити да намеря читаво БГ масло.

Още за маслата: Сравнителен тест на краве масло

# 9
  • Мнения: 27 524
По принцип-зехтин след 6-тия месец, масло-след 8-мия.

Точно  Peace
В зеленчуковите пюрета и салатите му слагам зехтин. В месните - масло. В грис - масло.
Зехтин консумираме и уважаваме безкрайно в нашата къща, ползваме го постоянно.
Масло купувам на Президент, напоследък с едра морска сол от мандри, на буци, невероятно е  Flutter

# 10
  • Мнения: 127
захраних късно, но домашно приготвените пюрета ги правих с масло "президент"  докато една доФтУрка не ми каза че прекомерната консумация на масло може да доведе до увеличаване на холестирола. Тогава почнах и с екстра върджин да й права и тя не отказваше

# 11
  • София
  • Мнения: 433
ей благодаря ви вие сте много бързи Hug Hug Hug
А за ориза какво ще кажете????четох че е хубаво да се използва кафяв, но аз никога не съм готвила такъв,което не значи че няма да пробвам де newsm78,но все пак може ли да слагам обикновен?

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Може и обикновен ориз.

# 13
  • Мнения: 127
ей благодаря ви вие сте много бързи Hug Hug Hug
А за ориза какво ще кажете????четох че е хубаво да се използва кафяв, но аз никога не съм готвила такъв,което не значи че няма да пробвам де newsm78,но все пак може ли да слагам обикновен?
аз съм давала обикновен  Peace не е имало проблем

# 14
  • София
  • Мнения: 361
По принцип-зехтин след 6-тия месец, масло-след 8-мия.
Марка масло-Президент
Peace

Общи условия

Активация на акаунт