НА КАКВО СЕ ДЪЛЖЪТ ПРОМЕНИТЕ В ЦИКЪЛА ПРИ БЕБЕПРАВЕНЕ!?

  • 17 379
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте всички, от както бебеправим "искам бебе" ми е любимият форум, всяка свободна минута прекарвам тук.От всичко прочетено, разбрах,че при повечето момичета настъпват промени в цикъла след като са започнали да правят опити за бебе.Никъде обаче не успях да намеря на какво се дължат тези промени..защо се получава така, че години наред редовен цикъл изведнъж се удължава и ни дава напразни надежди, или се скъсява и разочарованието идва по-бързо и неочаквано....За това реших да пусна тази тема,ако вече е обсъждана и просто не съм я видяла, моля модераторките да ме извинят
 При мен също настъпиха промени.Първо имах розова овулация,сега вече няма и спомен от нея, цикълът ми беше най-много 26 дни , а този месец май ще ми дойде на 28-я ден (днес ми е 27 ден и получих леко зацапване).

# 1
  • Мнения: 1 335
Психика, ... хормони ... абе луда работа  Crazy

# 2
  • Мнения: 9 063
И аз го отдавам на промени в хормоналния баланс, ама точно обяснение нямам, а и не искам да знам, да не се затормозявам излишно Blush

# 3
  • Мнения: 7 718
Според мен на психиката, на очакването, на силното желание.

# 4
  • Мнения: 290
Т.к моя мъж отсъства от БГ по половин година, когато го няма цикълът ми е като по часовник.
Върне ли се мъжът ми, цикълът ми така се разхайтва - по рано, по-късно абсолютна анархия.
Още повече ми се затруняват и без това слабите опити за бебе.
И аз така и не разбрах каква е причината, чак пък от секса толкова да се влияят хормоните и то да се влияят в негативен аспект.
Вероятно психиката си казва силната дума.

# 5
  • Мнения: 945
Не са чак толкова много момичетата, на които се променя цикъла. Но и според мен е на прихична основа, абе прекаленото мислене му е майката...

# 6
  • Мнения: 1 146
На психиката!

# 7
  • Мнения: 16
Май наистина е така..всичко е на психична основа.И по законите на Мърфи всичко става на обратно..Първият месец овулация на 11-12-я ден..казваш си и дургият ще е така, лелката закъснее,заредиш се с надежда правиш тест и хоп EFN После като върнеш примерно 14 дни назад (лутеалната фаза) и гледаш увото било някъде на  16-17-я ден BangheadВсеки месец различно.Аз съм решила този месец да меря  бт-то редовно, поне да разбера колко дълга ми е лутеалната фаза, и дали овулирам изобщо  newsm78

# 8
  • Мнения: 400
???Не виждам никаква логика в това да се променя цикъла при бебеправене.И хормоните не се влияят от това какво се излива в теб Simple SmileПросто мисля,че прекалено се вглеждаме в себе си от момента,в който сме взели решението да имаме бебе:)Преди това наблюдавала ли си се???

# 9
  • София
  • Мнения: 35 819
Случайно съвпадение.
Аз например нямам промени - все едно и също откакто се помня. Grinning

# 10
  • Мнения: 58
Аз вече съм  от тези дето са успели с бебе-правенето както ще видите по подписа ми,но искам да споделя,и при мен имаше промяна в цикъла след като започнахме да работим по въпроса.Преди това цикъла ми беше като часовник  на 24 дни(максимум един ден +-)С мъжа ми сме ходили година и половина преди да се оженим и цикъла не ми се промени до момента ,в който решихме да правим бебе.Е тогава се започна :три дни закъснение Grinningура бременна съм! Дойде ми... smile3518 скъсвам се да рева!Въобще просто не знаех следващия път кога ще ми дойде и всяко закъснение беше надежда,купуване на тестове и разочарование от едната чертичка!Един път ми закъсня даже 7 дни!Явно всичко си е до психика.Е смениха ми се приоритетите,защото с мъжа ми решихме да си купим място извън София и да си строим къща,и си казах че трябва да задържим с бебе-появата докато се устроим,престанах да си меря температури,овулации и други такива,цикъла пак си ми стана редовен.Започнах изцяло да мисля за бъдещата къща и ето ти на изненада EFP newsm44.Просто още едно доказателство ,че когато най-малко очакваш то си става!!!!Значи това мозъка и мислите са голяма работа!Доста се унесох в писане!Пожелавам на всички успехnewsm10 : в бебе-правенето и не се отчайвайте!  Hug
PS ние го правихме 1г и 6м

# 11
  • Мнения: 206
Сега като ви чета момичета и си давам отговор, че може би това е причината и моят цикъл от 30-35 дни да се закове около 40-те. И както dayana78 каза, правим каквото правим, бием отбой и започваме да чакаме, не щеш ли вече 2 цикъл така ме изненадва лелята на 42 ден цъф...връщам 14 дни, ами че ние вече сме чакали, какво ти бебеправене Crossing Armsнаправо кошмар, ама психика как да я убедя сега че не искам като искам бебе Outta Joint, затова кекс му е майката по всяко време....без излишни изчисления, щото така си играем на тука има, тука нема и все лелката печели, ще го променя аз този ход на играта Joy

# 12
  • Мнения: 225
Сиси, много си права. Точно така се получава и при нас. Цикълът ми беше изключително редовен, точно на 28-мия ден ми идваше. Откакто започнахме опитите стана еднаааа, преди малко си гледах календара даже, защото ето и днес ми 30 ден, нямам цикъл все още, да ама като погледнах календара последните три, четири месеца ми е идвало и на 33-тия и както казваш ти като извадя 14 дни, се пада овулация много след като сме преустановили опитите и чакаме Embarassed, ама какво чакаме и ние не знаеме.

# 13
  • Мнения: 206
ама какво чакаме и ние не знаеме.
Ами това се питам и аз и като си помисля така се разля този мой цикъл, че уж много работа вършим, много време мина а те 3 цикъла минали, това 42 дни си е доста време, съвсем психясваш, даже миналия месец колко признаци имах, почти накарах милото да мисли че сме успели, #Crazy Ще успеем вярвам, дано за всички ни е скоро та после и в отчетни да сме си дружинка! Hug

# 14
  • Мнения: 2 270
Случайно съвпадение.
Аз например нямам промени - все едно и също откакто се помня. Grinning

И при мен така Peace

Общи условия

Активация на акаунт