Кампанията "Училище без насилие" на УНИЦЕФ

  • 3 368
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Не може да не сте хващали клипа.

Много добра кампания според мен. Впечатлява ме всеки път като я хвана.
Сега си пуснах целия клип от страницата им. Ами потрудили са се.
http://www.unicef.bg/page.php?key=video&id=21

Гледам в един тийнейджърски форум децата обсъждат проявите на насилие в училище.
Споделят и за кампанията.
Дано има някакъв практически успех над тях и поведението им.
Дали обаче?

Темата пускам само за да споделя, че това е кампания, която се отличава и привлича вниманието.
Посланието е много силно.

От този тип харесвах много и миналогодишния клип за инициативата "Българската Коледа".

Ще се радвам да споделите какви други социални кампании са ви впечатлили.
Ще се радвам и ако примерите са български.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 605
В момента това е кампанията, от която съм най-силно впечатлена. Определено са се постарали. Дано наистина има полза от всичко това.  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Стихчето, което казват, е написано от едно английско момиченце, което се е самоубило именно заради тормоз в училище. Кампанията е много добра и дано има успех. За клипчето няма какво да казвам, много е силно!

# 3
  • Мнения: 1 520
Да, 14-годишно.

В този тийн-форум, точно това си обсъждаха - как те, на тях. Връстници са й.
Дано се замислят.

Въпреки, че в тая възратс сякаш не се замислят над тия работи - и лошите не ги четат тия неща, и си продължават. Предполагам тези деца, които си го обсъждат или са в неутрална позиция, в смисъл не са тормозени в училище, или по-лошото - са в идентична ситуация.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 105
...лошите не ги четат тия неща, и си продължават. Предполагам тези деца, които си го обсъждат или са в неутрална позиция, в смисъл не са тормозени в училище, или по-лошото - са в идентична ситуация.

Има нещо такова.

Мен ме кефи и тази кампания, клипа е готин

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958

В този тийн-форум, точно това си обсъждаха - как те, на тях. Връстници са й.
 
Смарт, дай линк към тинеджърския форум ! Моля!

# 6
  • Мнения: 1 520

Ей, тука четох днес. Малко неточно дадох определението тийн-форум, но ми направи впечатление, че основно тая възраст пише.

http://www.citadelata.com/forum/index.php?showtopic=1666

# 7
  • Мнения: 278
За мен тая кампания означава много. Възлагам надежда поне да се раздвижват нещата в посока по-често да се замисляме какво причиняваме с думи или действия на хора, които по някаква причина са в неравностойно положение или са просто различни. Надявам се също родителите да съумеят да обясняват на децата си защо някои хора са различни, не да ги съжаляват или отгбягват, а просто да се държат нормално. Моя син е същия този образ от клипа, унижаван , обиждан и малтретиран. Беше "наказан" от съучениците си затова, че е различен, че е по-бавен, по-абстрактен и затворен. Така му беше насадено, че е тъп, мързелив, идиот и цялата палитра за която се сещате. Представяте си аз като майка какво съм преживяла, а сега "бера" плодовете от всичко това, в момента сме на лекарства и в дълбока депресия, която продължава вече 1 година. И аз като Лора /момичето написало това послание/ понякога ми се иска да изчезна от тоя свят, толкова много жестокост и насилие. Но нещо все ми дава сила и ме кара да продължавам да се боря. Всичко е вътре в нас, помогнете на децата си да приемат различните като равни, утре тяхното дете може да бъде смачкано по същия начин. 

# 8
# 9
  • Мнения: 9 865
И на мен ми харесва кампанията, дано да я гледат децата и родителите да им обръщат внимание на нея, ако те случайно са я пропуснали. Идеята, която е вложена в клипа е много добра! Всъщност тя е общовалидна - за малките е, но е и за големите. Мисля, че всички в обществото ни българско, сме крайно нетолерантни, не към различните, дори към подобните на нас... Нека да се говори за тези неща, пък... дано да се променят!

# 10
  • Мнения: 47
 Благородно начинание, добре замислено и изпълнено. За телевизионния клип са привлечени все личности познати/харесвани от тях актьори, певци/ на децата, както и на възрастните/Ани Салич, Лора Крумова/.

# 11
  • Мнения: 1 858
Преди години, много отдавна още в основното училище аз бях номер 1. Супер популярна, търсена, обичана, желана. Дойде време, когато завърших и трябваше да кандидатствам. Приеха ме в едно училище в София и заминах. Бях отворена към всички, очаквах да спечеля много нови приятели. Какво се случи всъщност... наричаха ме селянка мои съученички, които дори не бяха родени в София. От номер едно се превърнах в абсолютен аутсайдер. Как се чувствах няма да обяснявам, обаче един ден ми падна пердето и пребих една от тези съученички. От тогава се промених, започнах да тормоза всички тези, които преди това тормозеха мен. Бях ученичката, от която всички се страхуват, но аз не се страхувах вече. В крайна сметка в края на годината две от тези дето ме тормозеха се преместиха в друго училище, защото не издържаха на напрежението да съм покрай тях всеки ден. Днес гледам клипа и докосва сърцето ми. Знам, че те никога няма да ме забравят и че цял живот ще ме помнят като "онази дето ни тормозеше". Аз също няма да забравя тях и ще ги помня като "онези дето ме завряха в миша дупка и ме направиха това, което съм".
Днес гледайки съжалявам за всичко, била съм и от двете страни. Никога няма да забравя.

# 12
  • Мнения: 804
Правим кампании, учителите стачкуват за заплати, а в училище се случва и това http://www.dnes.bg/article.php?id=44899

# 13
  • Мнения: 2 401
Бях против учителската стачка, а още не се бях сблъскала с проблемите. Сега вече съм убедена - за всички тези ужасии, които се случват в училищата са отговорни ТЕ, и никой друг!  И по наше време е имало агресивни деца, имало е и "безотговорни, прости и безхаберни"  родители. Но това не се случваше, не и в такива мащаби. Когато някой сгазеше лука, си носеше последствията. Ученици се изключваха заради неподходящо облекло и прическа. Днес децата се избиват и госпожите не ги е еня, защото това е "проблем в семейството" и не ги касае, не е тяхно задължение да се грижат за децата, не е тяхно задължение да възпитават, не е тяхно задължение да ги напътстват и какво ли още не.....

# 14
  • Мнения: 4 585
Очаквах ви. Това се случи днес, в родния ми град, където живея и работя. А минавала ли ви през ум, че това дете е починало от задушаване, глътнало си е езика. И какво общо има тук учителската стачка. Учителите имат работа и през междучасието. А не се сещате, че имаше лекар и стоматолог във всяко училище. И дори един фелдшер би могъл да му окаже помощ, да му извади езика, да му направи изкуствено дишане. Велчев нали обеща лекарски кабинети в училищата.

Общи условия

Активация на акаунт