И на мен ми се случи ужаса да видя на термометъра 40С!

  • 2 977
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Ох майчета как да започна - някакъв страшен, много гаден вирус ни хвана (явно голямата го донесе от детската) и аз и малката се тръшнахме. Симптомите са абсолютно едни и същи - голямата вдигна 40 С, къркорене на корема, суха кашлица от гърлото(трахеит), хрема. Само че голямата вече 5-ти ден  вдига 39 по два пъти на ден. Започнахме антибиотик аугментин, вече е имала 3 приема.  Според вас нормално ли е 5 дена да вдига толкова висока Т?Днес пак ще ги водя на лекар, че лекарката не иска да дойде, а те са като парцали милите. 

# 1
  • софия
  • Мнения: 757
Напълно те разбирам, Ицко вчера за първи път ми вдига 40 гр. Като видях термометъра и се шашнах яко...
Той вдигна още в петък висока темепература...веднага отидохме първо в Пирогов, оттам ни прешпратиха към 3 градска.
Дежурния педиатър го прегледа и изписа Аугментин. Реално той 2 дена си поддържаше 39, спада до 38 и пак наново...не знаехме вече как да я сваляме. Тази сутрин пуснахме изследвания. При нас се оказа бактериална инфекция, поне не е вирус, че да ме е яд, че безсмислено сме пили АБ. А от снощи през нощта не е вдигал повече от 38,4 и се влияе от Нурофен и Ефералган.
Бързо оздравявване... Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 46 437
Какво става? Ходихте ли на лекар?

... Според вас нормално ли е 5 дена да вдига толкова висока Т? ... 

При София веднъж се е случвало, 3-4 дена я поддържаше, после изби шарката  Mr. Green готви се, може и това да е  Simple Smile

Каквото и да е, бързо оздравяване  Hug

# 3
  • Мнения: 539
Снощи ги водих - докторката доста добре преслуша Ивана, искаше да разбере да не би да се "крие" нещо за тази Т, но нищо друго и нямаше. Едното ушенце е малко зачервено. Дори и днес след 2 пълни дни на прием на антибиотика вдигна 38,8. Единственото обяснение за сега е че трябва да минат поне два пълни дни на прием за да подейства антибиотика. Ох, моля се да се оправи че сессъсипа детенцето. И на малката днес почнах антибиотик че и тя четвърта нощ вдига Т. Абе такъв гаден вирус е това, нямам думи. Всеки който стъпи в нас го лепва и големи хора отпадат като круши.

# 4
  • софия
  • Мнения: 757
Желая ви бързо оздравяване.. Hug.моето детенце вече е добре, но и той поддържаше температура два дена и половина. Ще спадне, спокойно.
Пуснахте ли изследвания?

# 5
  • Мнения: 155
Напълно те разбирам, Ицко вчера за първи път ми вдига 40 гр. Като видях термометъра и се шашнах яко...
Той вдигна още в петък висока темепература...веднага отидохме първо в Пирогов, оттам ни прешпратиха към 3 градска.
Дежурния педиатър го прегледа и изписа Аугментин. Реално той 2 дена си поддържаше 39, спада до 38 и пак наново...не знаехме вече как да я сваляме. Тази сутрин пуснахме изследвания. При нас се оказа бактериална инфекция, поне не е вирус, че да ме е яд, че безсмислено сме пили АБ. А от снощи през нощта не е вдигал повече от 38,4 и се влияе от Нурофен и Ефералган.
Бързо оздравявване... Heart Eyes

Искаш да кажеш, че въпреки приема на Аугоментин е поддържал температурата?

# 6
  • софия
  • Мнения: 757
Да,малко повече от 48 часа от първия прием.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 428
Ох, и ние сме с висока темп. от събота. 38-39 вдига през нощта. Суха кашлица в началото, сега взе да овлажнява и се появи хрема. Започнахме Зинат, но повръща от него и снощи го смениха с Аугментин. Да видим, сега започна да повишава пак темп. Направо незнам вече. 4 дена всеки ден сме на лекар, направо ще откача!

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Никой по-горе не написа как се сваля висока Т затова ще напиша моя опит с 42 градуса.
Ако детето е горещо е ясно - обтриване с мокри чаршафи, обтриване с оцет или спирт по крачетата, дланите, челцето и по сгъвките - колена и лакти. Отделно от това течен аналгин според възрастта, панадол и нурофен. Като панадола и нурофена свалят след около 40-5- мин. ако се пият, свещичките след около 20-30 мин. а аналгина след около 20 мин.

Ако детето е студено и го тресе - единия родител ратрива крачетата, ръчичките и гръбчето за да се стопли, другия родител минава след първия и там където е стоплено разтрива със спирт и мокри кърпи.

# 9
  • София
  • Мнения: 109
Аз течен аналгин бих дала само в краен случай /примерно 42 градуса/! От лекар знам, че при малки дечица са възможни усложнения, след приемане на течен аналгин и той се дава само по лекарско предписание/болнично лечение. Дъщеря ми е вдигала веднъж 39.9 градуса. Тогава температурата я свалих с мокри чаршафи - равни части оцет и вода. Скорошно оздравяване!  Hug

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз лично бих се притеснявала, ако детето поддържа 5 дни такава Т. Дори и да е само вирусна инфекция, на която Аугментинът не влияе, Т би следвало да спадне след 3-4 дни.
Дъщеря ми направи пневмония на фона на доста по- силен АБ от Аугментина, оттогава си имам обеца на ухото...

П.п. И какви са тези цифри, които спрягате за Т изобщо?! 42 градуса... Сам по себе си организмът регулира вдигането на Т. Освен ако не говорим за ректално мерене  Peace

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 10:51 от Тарталета

# 11
  • Варна
  • Мнения: 428
Последно вдигна вчера следобед 37.7, от тогава няма. Да чукна на дърво, де. Може би се повлия от АБ, кой знае. Днес вечерта стават 48 часа от първия прием, да се надяваме, че е овладяна инфекцията. Ние също сме правили пневмония на фона на Аугментин точно, да се надяваме, че няма да се повтори! Praynig

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Влади също е с висока Т-около 38,5(около,защото не ми дава да я меря Sad)
От мин. седмица сме си вкъщи- първо хрема и кашлица, пи Ердомед, после Суметролим и сега антибиотик- Далацин Ц.
Голям проблем е пиенето на сиропи у нас-едните ги иска, а -другите не.
Искам да попитам:как преглеждат децата ви?-стетоскоп и гърло, уши, нос, а изследвания(какви) кога ви пускат?
Чудя се нашата колко е къдърна? След днешния преглед каза,че гърдите са чисти, гърлото е зачервено и Т  е от това?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 428
При нас протичат по същия начин прегледите, ние ходим при GP и при един частен педиатър. И при двамата едно и също. Изследвания сме пускали профилактично или  при една пневмония. Мисля, че ако няма усложнения или съмнения за такива, няма смисъл да се травмира детето.

# 14
  • Мнения: 539
Когато Ивана вдигна 40 С беше цялата ледена. Дори и челото. Ужяс просто. Вчера я водих на УНГ, защото след 5-ия прием на АБ вдигна 38,8. Оказа се че ушенцето и е доста червено. Малката и тя вдига Т въпреки вече 2 дена пълни на АБ. Просто вируса е такъв с много висока Т и продължителна. Нашата докторка също преслушва и гледа гърлото - това е основния преглед. Ако и кажа гледа и ушите - не им проверява лимфните възли, а те са показател но...не съм аз лекарката.

Общи условия

Активация на акаунт