Как се готви броколи със сирене на фурна?

  • 30 521
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Това ми е въпроса.Ако някой знае, моля да сподели Hug

# 1
  • Мнения: 5 001
Моят вариант е:
Накъсваш броколите на розички и го слагаш в кипяща подсолена вода.Когато омекнат(проверяваш с вилицата) вадиш изцеждаш и слагаш в намазнена тавичка,добавяш сиренето(аз слагам топено),1-2 щипки сол,1-2 щипки черен пипер и заливаш със готварска сметана.Запичаш,като най-накрая може и малко кашкавал да се ръсне и след като се поразтопи сервираш

# 2
  • Мнения: 267
Благодаря ти! Само мисля да заменя сметаната с прясно мляко, защото и детенце ще хапва от него Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 001
Ако ще е с прясно мляко...Първо загрей масълце и в него запържи 1-2 с.л.брашно,после сложи млякото та малко да се посгъсти,прибави сиренето и бъркай с тел за да стане сосче.После излей върху броколите,ръсни с кашкавалчето и запечи....   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 253
Ето една и от мен копирана е от нета, но не помня вече откъде точно:

Броколи със синьо сирене

Продукти:
1 пакет броколи, леко сварени в посолена вряща вода,
50г масло
150г синьо сирене
250г заквасена сметана(или 250мл течна сметана, но без мляко)
100мл. прясно мляко
бял или черен пипер за поръсване
Кашкавал или друго подобно сирене за наръсване
по желание могат да се прибавят шунка, кренвирши, пушено месо или друг колбас

Приготовление:
Маслото се стопява на котлона и към него се прибавят настърганото сирене, сметаната и млякото.Поръсваме по желание с бял или черен пипер. Оставя се да се стопи малко сиренето(ако има нужда се прибавя още мляко) Трябва да се получи по-рядък сос. Сол аз лично не слагам, защото сиренето е бая соленко, но по желание може да посолите. Намазваме тавичка с масло, нареждаме разрязаният на цветчета(не прекалено малки) броколи (ако имаме колбас, го разпределяме равномерно) и заливаме с приготвеният сос. Слагаме да се запече във фурната до порозовяване и малко преди да го извадим, поръсваме с настърган кашкавал.

Тази рецепта е много вкусна и бърза, а карфиола може да бъде заменен с броколи или дори картофи. Начинът на приготвяне е същият. Ако нямате синьо сирене, може да го замените с топено или пушено, но вкуса е вече друг.

# 5
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето една и от мен копирана е от нета, но не помня вече откъде точно:

Броколи със синьо сирене

Продукти:
1 пакет броколи, леко сварени в посолена вряща вода,
50г масло
150г синьо сирене
250г заквасена сметана(или 250мл течна сметана, но без мляко)
100мл. прясно мляко
бял или черен пипер за поръсване
Кашкавал или друго подобно сирене за наръсване
по желание могат да се прибавят шунка, кренвирши, пушено месо или друг колбас

Приготовление:
Маслото се стопява на котлона и към него се прибавят настърганото сирене, сметаната и млякото.Поръсваме по желание с бял или черен пипер. Оставя се да се стопи малко сиренето(ако има нужда се прибавя още мляко) Трябва да се получи по-рядък сос. Сол аз лично не слагам, защото сиренето е бая соленко, но по желание може да посолите. Намазваме тавичка с масло, нареждаме разрязаният на цветчета(не прекалено малки) броколи (ако имаме колбас, го разпределяме равномерно) и заливаме с приготвеният сос. Слагаме да се запече във фурната до порозовяване и малко преди да го извадим, поръсваме с настърган кашкавал.

Тази рецепта е много вкусна и бърза, а карфиола може да бъде заменен с броколи или дори картофи. Начинът на приготвяне е същият. Ако нямате синьо сирене, може да го замените с топено или пушено, но вкуса е вече друг.



Тъкмо щях да я напиша - моя е рецептата:) Става много вкусно, а и често го правя и с картофи и други зеленчуци!

# 6
  • Мнения: 267
Страхотни сте, благодаря!  bouquet
TheNMaster , мерси за уточнението! Ще се възползвам  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 253
Тъкмо щях да я напиша - моя е рецептата:) Става много вкусно, а и често го правя и с картофи и други зеленчуци!

Наталина не се учудвам, че е твоя Simple Smile Ти си всепризнат майстор кулинар и почти всяко нещо написано от теб става, точно по рецептата и е невероятно вкусно. Много ти благодаря за което   bouquet Не помнех откъде съм намерила рецептата, защото като ми хареса нещо си го копирам във файл на компютъра. Така ми е по-лесно да търся като се чудя какво да сътворя.

# 8
  • Мнения: 1 318
Аз сварявам броколите в леко подсолена вода. В йенски съд намазвам дъното със зехтин и слагам натрошено синьо сирене (може и пушено). Нареждам броколите в/у сиренето и заливам с готварска сметана (внимавам с кокичеството, за да не стане воднисто). Една позната пък смесва прясно мляко с разбито яйце. И двата варианта стават много вкусни. Преди да сложа във фурната, наръсвам още малко синьо сирене. Пека на 200 градуса. Малко преди да е готово, се изважда и се слага кашкавал отгоре и пак се запича.
Мнооого вкусна рецепта  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт