Още не може да държи главата стабилно

  • 7 421
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Искам да питам нормално ли е на три месеца той да не може да си държи главата стабилно още. Когато го държа вертикално той я килва или назад или напред, задържа я много за малко като се загледа в нещо,но после пак му пада и обиктовено я забива в лицето ми. Значи пиша тук, защото чувам противоречиви мнения по въпроса. Педиатърът казва ,че е важно да я държи като е по корем, което той прави за няколко минути, но на мойте приятелки бебетата  дори си въртят главите още от втори месец-за това се притесних. Моя човек е с голяма глава-това от значение ли е? Благодаря предварително за отговорите. И по принцип кажете вашите деца кога започнаха да държат главите стабилно когато са изправени? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 545
Здравей!
На моята кума момчето започна да си я държи по-стабилно чак в четвъртия месец!Не се притеснявай,всяко бебе си е различно все пак!Важно е да го поставяш по корем по-често,За да му заякнат мускулите. Peace

# 2
  • Мнения: 630
Контролът на главата не се проверява в положение по корем. Детето трябва да е легнало по гръб и като го повдигат леко за ръчичките до седнало положение главата трябва да е на една линия с тялото.  и при нас контролът на главата се появи по-късно, така че не се притеснявай за това, но се консултирай с друг педиатър. Всеки педиатър би трябвало да знае как се проверява контрол на главата!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Противно на всички мнение, които ще получиш тук от рода "не се притеснявай, всяко бебе е различно", ще ти кажа - по-добре заведи детето на невролог или физиотерапевт. Проблемът не е за подценяване и по-добре да се иде на лекар навреме. Моята госпожица не си държеше главата добре на три месеца. Според педиатърката нямаше проблем. Според мен имаше. Заведох детето си на физиотерапевт и ни назначиха терапия - серия упражнения, които правихме близо три месеца. Сега всичко е наред с дребната. Пиша всичко това, не за да те плаша, а за да имаш информация при взимането на решение дали да се притесняваш или не. Стискам палци нещата при вас да са нормални   Hug

# 4
  • Мнения: 357
Противно на всички мнение, които ще получиш тук от рода "не се притеснявай, всяко бебе е различно", ще ти кажа - по-добре заведи детето на невролог или физиотерапевт. Проблемът не е за подценяване и по-добре да се иде на лекар навреме. Моята госпожица не си държеше главата добре на три месеца. Според педиатърката нямаше проблем. Според мен имаше. Заведох детето си на физиотерапевт и ни назначиха терапия - серия упражнения, които правихме близо три месеца. Сега всичко е наред с дребната. Пиша всичко това, не за да те плаша, а за да имаш информация при взимането на решение дали да се притесняваш или не. Стискам палци нещата при вас да са нормални   Hug

И аз си мисля, че имаме проблам с това  Sadпросто усещане... а как да се свържа с добър физиотерапевт? Има малко време до Коледните празници и ми се ще преди това да идем !

# 5
  • Мнения: 2 100
И ние имаме този прблем, въпреки, че бебока е с 2 седмици по малък от вас. Ще следя темата  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Абсолютно съм съгласна с Tatalina , че трябва да заведеш детето на невролог. Вярно е, че всяко дете се развива различно, но лично за мен бебе на три месеца би трябвало да си държи главата без проблем.

# 7
  • Мнения: 871
Дъщеря ми имаше същия "проблем". Беше на 4 месеца и си килваше главичката наляво. Заведох я на невролог и за мое щастие и нямаше нищо! Съветвам те да заведеш детето ти, за твое усокоение. Аз я водих при Литвиненко в "Детско здраве" на Ами Буе.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Задължително заведи детето на преглед при невролог. На три месеца трябва да може стабилно да си държи главичката. Ако не може, не означава непременно сериозен проблем - но е много важно да се обърне специално внимание и да се проследи ситуацията, за да се изключат някои възможни изоставания в двигателното развитие.
Ако сте имали някакъв проблем при раждането (тежко и травматично раждане, често при едро бебе, проблеми с изплакването и дишането на бебето) е още по-наложително спешно да потърсиш такава консултация, тъй като тези ситуации са рискови за неврологични увреждания. Рядко са сериозни и с подходящата намеса нещата се оправят, но трябва да се хванат навреме. Не подценявай интуицията си на майка - тя е много важна.
Добри детски невролози има в клиниката за ДЦП на Чавдаров - не се плаши от ДЦП-термина, те правят консултации по всякакви проблеми. Вземи си направление от докторката и идете.

# 9
  • Мнения: 357
Да, следваща седмица ни е консултацията и ще поискам направление. Не е било тежко раждане за детето, тъй като е роден секцио  Wink но въпреки това ще направя всичко възможно да го заведа на някое от посочените места, най вероятно Чавдаров, телефони и указания получих  Simple SmileБлагодаря на всички за отговорите  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
kukupipi, моята госпожица също е родена чрез секцио, така че това не е критерий. Както казват и другите мацки, по-добре на невролог или физиотерапевт, защото педиатрите не винаги улавят проблеми от това естество. Или ги улавят, но след годинка и половина, когато за терапии вече е леко късно. Ако се обадиш в клиниката на Чавдаров ще ти кажат какво точно направление трябва. По-добре те да ти кажат, че при нас едно направление върнаха, защото не беше с номер, който трябва.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 541
Да, следваща седмица ни е консултацията и ще поискам направление. Не е било тежко раждане за детето, тъй като е роден секцио  Wink но въпреки това ще направя всичко възможно да го заведа на някое от посочените места, най вероятно Чавдаров, телефони и указания получих  Simple SmileБлагодаря на всички за отговорите  Grinning
успех -  Peaceдано вси4ко е наред

# 12
  • Мнения: 357
Вчера бяхме на невролог, направиха му и ехограф през фонтанелата - дадоха ни за задача много интензивни упражнения да правим - до скъсване дет се вика Laughing На вратлето има едно мускулче, което е свито и удебелено и трябва да го масажираме да се разпусне - още от раждането е било такова, предполагат, ама кой да види  #2gunfire уж има лекари за тая работа , ама... сега много каталясва горкия - държа го много по корем и той пъшка ли пъшка ... #Crazy ама няма начин  Naughty и все пак си мисля, че искат много от бебето - например някакво упражнение за сядане ни показаха - дето го дигам за ръчичките докато седне ... хмм рано ми се вижда, а и тук други познати бебовци не са по-напред във възможностите и движенията от нашия . Много хора смятат, че избързват да ни карат да можем някои неща от сега - като че ли критериите са се променили. Майка ми например си спомня, че аз съм си изправила главата в 4 месец, защото просто ме е мързяло да я държа и ми е тежала, а за сядане да не говорим - в 5 месец чак. Но както и да е-като ми е казано ще го правя - виждам , че има полза - поне спи много от умората  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
kukupipi, радвам се, че само с упражнения всичко ще се нормализира при твоето бебче. А разказаното от теб още веднъж доказва убеждението ми, че е по-добре майките да се притесняват и да задават въпроси на педиатрите и да искат консултации със специалисти.
Когато водих моята госпожица на рехабилитация и на мен ми се струваше, че са завишили критериите си относно двигателните умения на дребосъците, но имай предвид, че упражненията няма да навредят. Много добре укрепват цялата мускулатура. Стискам палци всичко да бъде наред с вас Peace

Между другото, при кой лекар бяхте?

# 14
  • Мнения: 463
При  моя Йони  нещата бяха така: Той си държеше гравата и то доста стабилно в края на втория месец, но пъкза сметка на това пък не можеше да се изправя от положение по корем. Започно да я изправя от корем чак след третия месец, та сега я държи по- дълго.
Не му се притеснявай на детето! При всички е различно. Както всеки прохожда по различно време, растът им зъбки по различно време, така и коликите.

Общи условия

Активация на акаунт