мойта сладка дъщеричка е ревнивата сестричка

  • 637
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 960
Здравейте мами. Искам да ви споделя един проблем-моята вече поотраснала дъщеричка доста ревнува от малкото си братче. Първоначално нещата бяха доста сериозни ,сърдеше се ,казваше че вече се чувствала излишна...нареждаше ги едни ...да ти настръхне косата.Сега нещата като че по ще улегнат. Аз винаги гледам да и обръщам внимание наравно с бебо.Усещам обаче как постоянно следи дори дали гледам него по дълго с очи ,дали му се усмихвам по мило ,сърди се ,че на нея говоря строго/ пример да си напише домашните ,тя не го прави и аз втвърдявам тона/.
   Вие имате ли такива ревнини по-големи дечица.Освен внимание и любов с какви други"похвати" се справяте с ревнивковците Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 630
Сещам се за една много хубава мисъл по въпроса: Като целунеш веднъж второто дете, целуни 2 пъти първото! Иначе много важно е да се обясни, че не се очаква от нея да обича братчето си, защото ти и баща й ги обичате и двамата. Отделяй й дори повече време, за да не се чувства пренебрегната и мисля, че постепенно ще се нормализират нещата. Това са нормални реакции. Така тя ще се поуспокои, предполагам.

# 2
  • Мнения: 2 100
Имам приятелки в подобно положение и те са доста притеснени. Голямата дъщеря на едната и правела на пук-майка и казва да пази тишини, че бебето едва е заспало, а тя тръгва да тряска вратите Rolling Eyes При други пък няма проблем в това отношение...Явно си е и до детето. Но и аз те съветвам да обръщаш внимание на голямото дете винаги когато можеш. А тя иска ли да си играе с бебчо?

# 3
  • Мнения: 2 960
иска да си играят и го обича ,но в определени моменти си личи как я обхваща ревността. Явно и трябва време да посвикне ,почти 10 години единствено тя е била център на вниманието на мама и тати и сега  положението и е ново. Сигурно има своите страхове ,че трябва да дели любовта ни с бебо...аз съм и казвала на това ,че не делим обичта към нея и братчето ,обичаме ги поравно и като се е родил той се е родила и обичта ни към него и не сме взели от любовта си към нея и не сме я прехвърлили на него. Казвам и непрекъснато колко е ценна и колко я обичам. Казвам и ,че тя е златната принцеса на мама .............но явно трябва време. Simple Smile

# 4
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз чакам първо дете , но за сметка на това съм от семейство с 3 деца и съм най-голяма.  Hug
Разликата с брат ми е 5 години и не помня да съм ревнувала или майка ми да е имала проблем с мен, но за сестра ми - 10 години разлика и вече бях почти в трудната възраст. Хем се радвах , хем не. Даже ми е разказвала , че в училище съм говорила как не са ме гледали , а само сестра ми.  ooooh! Embarassed
Показвай и повече и по често , че я обичаш , давай и да се грижи за бебето. Мен като , че ли това ми помогна.

# 5
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Разликата между двете ми дъщери е 9г.и половина.Възможно е да ревнува каката, но не го показва.Когато малката беше бебе, каката много ми помагаше, сега по-малко, но само защото малката предпочита да е до мен.Ще ми се ако ревнува ,да го показва, за да съм на ясно, а и понякога се чувствам виновна, защото малката постоянно се върти около мен и нямам време да обърна внимание на каката.

# 6
  • Мнения: 8 999
Ревност винаги има - и при по-голяма, и при по-малка разлика. Никога не давай на едното дете повече внимание, отколкото на другото /нищо, че бебето още не разбира/ - малкото ще порасне и ще започне също като по-голямото да следи кой колко получава. Не свиквай дъщеря си, че за нея има повече, отколкото за сестричката й. Напротив, обръщай й специално внимание върху това, че те двете ще получават всичко по равно оттук нататък. Целувка за бебето - веднага целувка и за каката. Гушкаш каката - веднага гушкаш и бебето.

# 7
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен.И в къщи имаме същия проблем с каката ,разликата им е 5 години в началото докато бях бременна когато я викнех да пипне корема за да види как рита бебчо ми казваше да не я занимавам с тези глупости .Когато пък дойдоха ни вземат от родилния дом въобще не поиска да доиде при нас с татко й да се снимаме чак като си отидохме в къщи започна малко по малко да идва и да се радва на брат си.Даже сега след 4 мес.казва ,че си играел с нейните играчки ,че се вози в нейната количка и т.н. не сме и били обръщали внимание ,и се почва един рев от половин час,понякога пък много му се радва особенно сега като започва да се заиграват двамата .Пък той миличкия като я види ,че се връща от градина как и се радва и и гука,закачая.Но да се надявам,че всичко ще се оправи с времето. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт