Хомеопатия и спина бифида?

  • 1 376
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте,

Моя приятелка бременна в 3и месец ми сподели, че не е пила фолиева киселина, защото хомеопата так и казал  newsm78 . Какво е основанието му? Аз знам, че пиенето на фолиева киселина може да предотврати  развитието на спина бифида. Не рискува ли твърде много?

# 1
  • Мнения: 4 414
не съм специалист, но според мен хомеопатът се е изхвърлил.
дано всичко е наред с приятелката ти!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Много е сбъркала приятелката ти!Да пази Бог и да започне да пие!

# 3
  • Мнения: 1 753
Аз не пих фолиева с първата ми бременност... защото беше неочаквана. Да чукам на дърво нямаше проблем. С втората бременност, също неочаквана, започнах да пия чак след като разбрах, че съм бременна.
Дано да няма проблем и всичко да е наред с бебчето!

# 4
  • Мнения: 9 063
Повечето мами имат късмет и дори ако не пият ФК, бебето е добре. Просто късмет и в голяма степен въпрос на гени.
Но остават онези случаи, в които 1 на 1000 бебета се ражда бебе със спина бифида Confused

# 5
  • Мнения: 927
И моя приятелка така абсолютно нищо не е пила през бремеността по съвет на хомеопат и бебенцето е добе, дори и ваксини не му слагат. Слава Богу малкия е на 1г. и 4м. и досега май и хрема даже не е имал.
 Аз също съм се убедила нееднократно в силата на хомеопатията и бих се вслушала в моя хомеопат за следващата бременост.

# 6
  • Мнения: 9 063
Фолиевата киселина не е лекарство.
Хубаво е да се приема, особено от майки с вродена генетична аномалия (в случая спина бифида).
Това, че бебето се е родило здраво не е защото не е пила фолиева киселина Simple Smile

# 7
  • Мнения: 208
Всяка бременна,която иска бебчо да е здрав трябва да пие фол.к-на още преди зачеването, а ако не е планувано от момента в който разбере!Повярваите това е толкова елементарно,а толкова важно.АНОМАЛИЯТА СЪВСЕМ НЕ Е ТОЛКОВА РЯДКА С МАЛКО МОЖЕ ДА СЕ ПРЕДОТВРАТИ!!! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт