Редуване на запек и диария с кръв и слуз, газове. посиняване около устата.

  • 2 951
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте доктор Слънчева,

Бебето ми е на два месеца и 20 дни. От края на първия месец е с диария със слуз и понякога и кръв каро преминава от време на време в запек продължаващ 3-4 зависи колко изчаквам преди да му помогна с термометър или дуфалак. Последния път след прием на дуфалак се изходи с кръв. Плаче много и не може да спи добре. Диагнозата, която му поставиха е АБКМ и мина на Фризопеп за дохранване и аз съответно пазя хипоалергична диета. Въпреки всичко проблемите продължават и състоянието му ту се подобрява ту отново се влошава. От няколко дена има много силни газове и се чува "пукане" в стомахчето. Пак е неспокойно и плаче много. Въпросът ми е дали е възможно да има някакъв друг проблем, а ако е само алергия как да облекча състоянието му тъй като капките против колики не помагат много. Могат ли да се направят някакви изследвания за да се установи какъв точно е проблема и да му се помогне?
Другия проблем, който ме притеснява е че клепачът на едното оченце е по-паднал и очите изглеждат като подпухнали. Днес след ставане от сън беше синьо около устата и след няколко минути цветът се възстанови.
Моля Ви да ми дадете съвет какво да направя.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Явно има алергия към белтъка на кравето мляко. Клиничните симтоми преминават по-бавно и трябва време. Това е съчетано и с колики- давайте Еспумизан по 20 капки към всяко хранене.
Добре е бебето да се прегледа от гастроентерологи да се направят изследвания- кръвна картина, диференциално броене, утайка и анален секрет.

Общи условия

Активация на акаунт