Мнения за тези книжки

  • 708
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 071
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=11658
Някой купувал ли е от тази поредица"Откривам с Мечо Пух..."Стават ли за 4-годишно дете или са за по-малки?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Точно тази поредица не съм купувала. От описанието ми се струва, че са за по-малки деца, но си зависи от детето. В смисъл - дали от книгата ще научи нещо ново. Като гледам описанието Колко пръста имаш на ръцете? Можеш ли да ги преброиш? Какво е кръг, квадрат, триъгълник? Кога едно нещо е по-голямо от друго? тези неща моята дъщеря ги знае от миналото лято т.е. на 3г възраст. Ходи ли на градина твоето момиченце? Всичко застъпено и в трите книжки от тази поредица се учи и в градината в първа група.
Вчера купувах нови книжки, има избор, на мен ми допада поредицата Моливко.

# 2
да,ходи на градина.Проблемът е,че тя познава фигурите,буквите,може да каже кое е по-голямо и кое по-малко,но не познава цифрите.И не проявява никакъв интерес.Та затова се насочих към тия книжки,сега Мечо Пух и е любим герой.Може би трябва да погледна по книжарниците какво точно представляват тия книжки.
А иначе тия с Моливко за оцветяване ли са-моята изобщо не ще да оцветява...

# 3
Не можах да се логна...
Иви

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не са за оцветяване. Образователни са, разделени са по възраст с различна тематика. Последно и купувах картинни загадки, познавателни и математически тестове. И Сиси доскоро не искаше да оцветява и въобще да рисува, напоследък взе да се занимава и с това.
И на нея не са и много интересни цифрите ама лошо няма, ще им дойде времето.

# 5
  • Мнения: 4 244
Аз събирах до едно време поредицата, но при нас вървяха с една книжка с история от познатите анимационни филмчета и като продължение и дискусия към книжката е направена тази образователна поредица. Направена е с много картинки и децата научават допълнително някои неща и затвърждат историята от другата книжка.
Аз съм много доволна от тая серия и имам 15 двойки
Даже вече малкия се заглежда в тях, а с каката колко неща сме обсъждали по тях няма да ви казвам

# 6
  • Варна
  • Мнения: 791
Готини са тия за Мечо Пух- ами ще избереш според заниманията и възрастта! А за Моливко- в много градини, включително и на сина ми, учат и по Моливко, така че за да не се повтарят взимаме други такива образователни. Не се притеснявай, че не се интересува от цифрите- постепенно и това ще дойде, а  и щом ходи на градина- и там ги занимават( мисля, че в трета група).

# 7
  • Мнения: 1 071
Значи вчера ги гледах тия от поредицата Моливко,но ми се видяха доста сложни за нея.Тя не умее още да свързва пунктирите и да получава фигурите,а и имам наблюдения че всичко което й коства повече усилия,ая кара да се отказва.Иначе книжките са хубави,но за малко по-големи деца.Засега ще пробвам с тия за Мечо Пух.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 791
Чудесни са тия Мечо Пух, днес купих и аз! По мое усмотрение, в сравнение с това което учат на градината сина ми, мога да ти кажа, че книжката за Числата е подходяща за 4-5 г. възраст!Тази за часовника е за малко по-големи , 5-6 г. А Природата и сезоните става и за по-малки,но общо взето 4г. възраст си е идеална за тези книжки!Харесва ми как са направени.Моливко са подобни, но Мечо Пух са по-красиви картинките.
  Най-важното мисля е, да се занимава детето с което в момента го заинтересува- ако сега не иска цифрите, а примерно разказчетата за сезоните и природата, тогава остави за по-натам  числата, ще видиш как самичка ще се заинтересува в определен момент! Но книжките са много добре направени, харесват ми!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: wilma
Чудесни са тия Мечо Пух, днес купих и аз! По мое усмотрение, в сравнение с това което учат на градината сина ми, мога да ти кажа, че книжката за Числата е подходяща за 4-5 г. възраст!Тази за часовника е за малко по-големи , 5-6 г. А Природата и сезоните става и за по-малки,но общо взето 4г. възраст си е идеална за тези книжки!Харесва ми как са направени.Моливко са подобни, но Мечо Пух са по-красиви картинките.
  Най-важното мисля е, да се занимава детето с което в момента го заинтересува- ако сега не иска цифрите, а примерно разказчетата за сезоните и природата, тогава остави за по-натам  числата, ще видиш как самичка ще се заинтересува в определен момент! Но книжките са много добре направени, харесват ми!


Еееееееееее Laughing
Сега и аз ще трябва да ходя да ги купувам! След тия похвали...няма да ми изостава детето, я! Laughing

# 10
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Flash*
Еееееееееее Laughing
Сега и аз ще трябва да ходя да ги купувам! След тия похвали...няма да ми изостава детето, я! Laughing

Действай, няма да съжаляваш!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 791
Flash, то и без тия книжки няма да ти изостава детето, ама наистина са страхотни бре! Wink

Общи условия

Активация на акаунт