Само боли, запушване ли е?!?

  • 602
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте момичета,
вече няколко пъти ми се запушва канал на едната гърда  - образува се твърда буца, която с времето става все по голяма и започва да боли. Обичайно бебка успява да ме отпуши.

От вчера обаче с другата ми гърда се случва нещо необичайно. Първоначално почувствах болка в момента на потичане на кърмата, докато кърмех от другата гърда...като от налягането на струята на кърмата. След това започна да ме боли участъкът от подмишницата до зърното, без да имам подуване, зачервяване или буца. Болката наподобява тази при натъртване. Давах гърдата няколко последователни пъти и каточели има облекчение, но при всяко потичане на мляко сякаш усещам да се издува там канал и ме боли от налягането и движението на млякото вътре.

Запушване ли е според вас?

# 1
  • Мнения: 2 829
Май си е запушване. На мен само веднъж ми се е запушвало каналче. Отначало го усещах все едно ми се е препълнила гърдата, просто ми беше напрегната и "тежка" както в началото, когато ми дойде многото кърма. На другия ден вече ми се получи бучка.
Почвай да слагаш топли компреси преди кърмене, давай на бебето да суче, слагай зеле след кърмене.
Щом ти се случва често да имаш запушвания може да си струва да опиташ да пиеш лецитин.
Дано мине бързо!

# 2
  • Мнения: 1 328
Според мен е запушване, внимавай с тази болка от мишницата, гледай пак за зачервяване, много е страшно Sad. Освен лецитин, ако можеш си вземи Рефригеранс (кравешкото мазило), страшно облекчава такова положение. И е хубаво да се види причината поради която ти става така често.. Да няма притискане и т.н...разранено зърно на тази гърда.. или друго..
Цеди на ръка, а не с помпа докато се отпуши, ако бебка откаже да суче.
Успех!!

# 3
  • Мнения: 173
Май си е запушване. На мен само веднъж ми се е запушвало каналче. Отначало го усещах все едно ми се е препълнила гърдата, просто ми беше напрегната и "тежка" както в началото, когато ми дойде многото кърма.

хм, не я усещам нито тежка, нито напрегната. Напрежение има единствено, когато потича кърмата, след това бебка продължава да си суче, но усещането на напрегнатост го няма.

# 4
  • Мнения: X
Запушвания имам доста често, та си представям как се чустваш. Имала съм и няколко пъти само болка в самата гърда, без абсолютно никакво друго оплакване. Възможно е да се е травмирал канал...от там да боли, щом няма бучка и запушване. При мен поне няколко пъти беше така, даже писах тук, защото ми беше трудно да определя дали е запушване. Е< оказа се,че не е, но ме болеше и при слизане на млякото. Като иглички, после отшумяваше. За няколко дни минаваше. Все пак се наблюдавай непрекъснато за запушване. Ако има- слагай компрес от топла вода и спирт и после давай гърдата, спирта загрява и канала се отпушва. При мен действа безотказно. Можеш да си вземеш и лецитин на Wallmark- до 3- 4 максимум при проблем можеш да пиеш. Стискам ти палци!

# 5
  • Мнения: 254
И на мен ми се е случвало същото няколко пъти - последно миналата седмица. Няма зачервяване, няма буца, гърдата е мека,  няма затопляне на гърдата, каквото съм имала в началото, когато ми се запушваха каналчета. При мен в последния случай беше гарнирано с една сравнително лека, но пронизваща болка и в зърното - даже погледнах дали няма раничка (съмнително предвид това, че кърмачето ми е вече опитно  Mr. Green ).
В моя случай май става от определена поза по време на сън, при която притискам гърдата явно и става някакво препълване, но не успявам да го докарам до запушване съвсем, защото бебката е активна и нощем.
Когато усетя такова чудо давам гърдата възможно по-често и опипвам редовно и масажирам леко под душа по посока на зърното.
Но трябва да сме все пак нащрек да не стане по-голям проблем! Naughty

# 6
  • Мнения: 173
Благодаря ви момичета! Simple Smile

Оказа се запушване все пак. Снощи ми се образува буца. Върха беше, че същевременно ми се запуши канал и на другата гърда. Shocked И въпросът, коя да давам по напред, стоеше с пълна сила #Crazy...

Добре, че бебка сама си искаше честичко и ме спаси за пореден път Heart Eyes Изсмука си буците и ми остана само лека болка под мишницата, която днес вече отшумя.

Така, че и този път извадих късмет!  Party

Кажете ми този лецитин може ли и как трябва да се пие за профилактика? Или се приема само в момента на проблема?

# 7
  • Мнения: 2 829
Лецитина е хранителна добавка и може да се пие дори непрекъснато. Профилактично май се пие по 1 таблетка на ден, но все па си прочети упътването Simple Smile
Дано да ти е за последно това запушване!

# 8
  • Мнения: 796
Аз пия 1 капсула лецитин на ден-профилактично,много ми помага.Когато усетя,че ми стават твърди участъци пия по 2-3 капсули и се оправям.

Общи условия

Активация на акаунт