ПРОБЛЕМ адаптирано мляко за бебе на 3 месеца

  • 1 499
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, имаме сериоозен проблем. Бебето ни е на 3 месеца, досега я кърмех, но кърмата ми намаля и мисля да я дохранвам с изкуствено. Моля пишете кои АМ бебетата понасят добре и сте доволни. А освен изкуствено мляко дава ли се нещо друго на тази възраст (3 месеца). Знам, че трябва да се консултирам с детския, но моля споделете и вие. Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 638
Аптамил!
Доволна съм Димитър4е го пие и той от 3-я месец!

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
След като спрях кърменето, давах на Иво Аптамил.
Доволна съм от млякото, бебето нямаше никакви проблеми с него. Препоръчвам го.
Дано и на твоето бебе да понесе и да го хареса, защото няма гаранция, че мляко, което е добро за едно бебе, ще е точно толкова добро и за друго.
На 3 месеца не се дава нищо друго освен мляко.

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 20:55 от Vivi

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
И моят син след третия месец е на АМ...аз избрах Аптамил и до година и месец беше на Аптамил...Добре му понасяше...нямаше запек, разтройство или нянакви други негативи.
Сега вече сме на Нестле Джуниър но това е друг въпрос...така предпочете сина ми.
До 5,5м. сина ми беше изцяло на АМ. Нищо друго не му е необходимо на детето до 6м. освен АМ/кърма. Това, че губели витамини и др. неща хич не вярвай...давай си му само млякото.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 719
На нас Аптамил не ни понася,запек,повръща!
Всяко мляко се понася различно от всяко бебе Peace

# 5
  • Мнения: 745
Давам нан и така свикнахме с него и сме доволни.то при мен стана от зор!!!една вечер слагам малкия на гърдата  и мляко няма!!!ами сега?мъжът ми тича до денонощната и носи нан.така и започнахме.чувам че аптамила е хубаво мляко,но педито ме съветва да не го сменям.за захранването най-рано след 4 навършени месеца.

# 6
  • Мнения: 213
Не е нужно да дохранваш, ако имаш желание да кърмиш. Влез в Кърмаческия, там има много съвети как да си увеличиш кърмата. На първо време - кърми по-често. Иначе Аптамил е хубаво мляко, но аз за голямата си дъщеря предпочитам Лактана БИО, защото е и с пробиотици. 

# 7
  • Мнения: 508
След като ми спря кърмата започнах да давам Милумил,вече сме на 2-ка и проблеми не сме имали никакви от него.По принцип казват,че е за злояди деца и че от него се качва повече,но аз не споделям това мнение.Съдържа само 2 калории повече от АПТАМИЛА и има почти същото съотношение на съставките.Освен това цената мУ е по приемлива за мен.От 1 яну.се очаква ново увеличение на всички Адаптирани млека с около 2 лв.Сега купувам кутия Милумил за 19,12,а след увеличението ще струва 21,42.Аптамила е още по-скъп,така,че това не е за пренебрегване.Ти решаваш-но ти препоръчвам да избереш едно от двете  Peace

# 8
  • Мнения: 46 510
Всички марки са добри, но има бебета, на които им действат добре само определени, никой не може да каже за твоето кое ще добро. Аз съм давала Нан и Нутрилон, доволна съм и от двете.

Но наистина:
Не е нужно да дохранваш, ако имаш желание да кърмиш ...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Да дам и аз моят глас за Аптамил. Ако бебето не го възпреме вариант е Милумил- то е по-сладичко и мирише на ванилия, повечето деца го пият с удоволствие.

# 10
  • Мнения: 168
Аптамил.
И на мен след 3тия месец ми намаля кърмата.
Пробвах да я увелича как ли не, но малкото плачеше от глад по цял ден..
След като отказа 4 вида млека накрая пропи Аптамил.
Замествам някое друго хране с АМ, но преоткрих цеденето и се родих, защото накрая кърменето се бе превърнало в голяма мъка за мен и бебо. Сега от шише е доста по-спокойна. Кураж ще намериш правилния начин.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Прегледай кърмаческия подфорум, може би ще ти е полезна информацията там. Иначе за АМ- храних я с Аптамил АР. Доволна съм от марката дотолкова, доколкото си е наддавала нормално, не е мала запек и т.н. На тази възраст само кърма (АМ) се дава на бебето. За захранване с нещо друго най-рано на 4 навършени месеца може да се замислиш.

Общи условия

Активация на акаунт