И ние преживяхме премеждие с безопасна игла

  • 3 162
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Оф, какво се случи днес... Малко предистория: Купихме на Гери едно спално чувалче, ама ципа все се свличаше и накрая умните глави на мама Sign Exclamation  и тате Sign Exclamation , решиха, да сложат една безопасна игла, която да държи ципа. Тези сутрин ставам и гледам - иглата отворена!!!!!! Е, вече много ми дойде... тази седмица - само перипетии... Ръчичките й, точно на китките, на гривничките, целите изпободени, явно като се е въртяла от болката и се е мушкала пак и пак с иглата Cry. Не е плакала през нощта, нищо... Cry Тръгвам да я преобличам - крака й отдолу и той надраскан целия Cry, направо ми се дорева вече. Но на ръцете е по-страшно. Към обяд, започна да се подува убоденото на китките, зачерви се и посиня на мястото на убожданията... и се обадих на педиатърката. Каза веднага да я водя на хирург, защото можело да почне да набира гной отвътре и да стане абцес, който само с цепване се отстранявал и антибиотици. Ей, от нищо-нещо ще направим ooooh!. Отидохме на хирург, той каза, че няма гной под кожата и изписа едно мазило, което било много ефикасно - Тридерм. След два дена, иска пак да я види.
Мажа я и рева като магаре, много ми е жал за това бебенце, като си го представя, как се е въртяло цяла нощ и се е боло на иглата. А и много изживя тази седмица. Първо ръцете на фурната си изгори, сега с тази игла.
Пиша тази тема, за да предупредя всички майки - махайте всякакви опасни предмети от децата си, дори и безобидни да изглеждат, като например безОпасната игла #Puppy dog.

# 1
  • Мнения: 4 187
Дано да няма проблем за малката принцеса ! Спокойно. Това определено ще ви е за урок! Безопасни игли няма!!!!!

# 2
  • Мнения: X
Оооо много гадно, горкото детенце....за съжаление случват се такива работи #Puppy dog
Аз онзи ден я вдигам да си я сложа на раменете, но съм застанала под касата на вратата и по едно време чувам туп - халосах и главата горе, то се разплака милото, порева и му мина, а мен сърцето все едно с вилица ми го бодяха #Puppy dog

# 3
  • Мнения: 2 258
Мила,съжалявам за случката....Малката ще се оправи бързо и ще забравите за лошите моменти!Важното е ,че сега бебето е добре!

# 4
  • Мнения: 3 562
Ню, ама вие много премеждия сте преживели  ooooh!
Дано всичко да се оправи бързо е безболезнено Praynig
А аз се отказвам от безопасните игли, с които щях да задържам днес одеалото за чаршафа  Thinking
А с фурната каква сте я свършили, изгорени ли и са ръчичките?
Ние минлата година имамхме такъв случай - залепи пръстчетата на стъклото на фурната  #Onfire после около два часа направо и набутах ръчичката в кутийката с крем "Витасин" и и мина - нямаше нито мехури, нито паднала кожа  ooooh! Ужас
Съчувствам ви  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 187
Леле, леле... настръхвам от сутринта като ви чета. Трябва да сме изключително внимателни с децата си. Всичко безобидно, може да се окаже в един момент опасно. Нали съвсем скоро моето Вики пък набара нурофена и пи от него... Сега чета за батериите, за безопасните игли... Ужас някакъв. Нацелувай малката си принцеса и дано бързо да се оправят нежните й ръчички и крачета...

# 6
  • Мнения: 522
Neutral Face Много кофти преживяване и за детенце, и за вас като родители! Дано всичко бързо се оправи и остане в графата "горчив опит"! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 289
Леле, ти ме наплаши. Аз закопчавах с безопасни игли одеалцето и торбата, че много се измъкваше, но явно трябва да се мисли нещо друго. Дано да се оправите бързо и да няма последици. Heart Eyes

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Много съжалявам за слу4илото ви се, дано бързо се оправите.

# 9
  • София
  • Мнения: 725
Ох, много ти съчувствам и си представям как се чувстваш....
Дано се оправи по-бързо малката сладурана!!!!!!

# 10
  • Мнения: 6 315
Ух, дано на мъничката сладурка нище й няма и ръчичките й бързо оздравеят. Случва се да не предвидим нещата, ню. В крайна сметка сме хора. Важното е, че бързо сте реагирали. Всичко ще е наред!  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 211
Много неприятно преживяване! Дано се оправи по-бързо, хубавото при децата е, че много бързо им зарастват раните.
А за чувала мога да те посъветвам да зашиеш едно по-голямо копче и илик (продават се такива лентички като ширит, които могат да се ушият на голям илик). Никакви безопасно-опасни игли. А за другите майки, които искат да закрепят одеялото за чаршафа се продават предпазители за тази цел на Чико

# 12
  • Мнения: 4 358
Ню, пожелавам ви да се оправи по-бързо малката принцеса!
Кремчето Тридерм е кортикостероид, мацвай само по малко и следи малката сладурка да не го лапа!

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мила, не се обвинявай - случва се! Уви колкото и да ни се иска да предвидим абсолютно всичко - не винаги можем!

Дано малкото жабче се оправи по-скоро и да свършат перипетиите ти - поне в близките година-две  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
Съжалявам за случилите ви се инциденти! Sad  Бързо да се оправят ръчичките ,крачетата и мама да се успокои.А това ,че ще бъде за урок на всички , е повече от ясно! Sad

Общи условия

Активация на акаунт