Страх от детска градина

  • 2 467
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте мами.Реших и аз да разкажа тук за моя проблем.Имам дъщеря на 3г и 7месеца.Миналата година ходеше с удоволствие на градина,но през май месец се наложи да се премистим в друг квартал и от средата на миналия месец я преместихме и в новата градина.Първата седмица я даваха за пример.Справяше се с всичко сама,успокоявала децата които плачели.Но от миналата седмица обаче не иска да ходи на градина.Отначало се правеше на болна/от градината ми се обаждаха да си я взема,че я боляло гърлото/.Оказа се че през цялото време там плачела за мама.Дори някои деца и били казали,че майка и няма да я вземе.Сега непрекъснато плаче че не иска да ходи в градината.Виждам в очите и страх.Не зная какво се е случило-нищо не ми казва.Питам я да не са я били...но казва че не са.В петък я оставих в къщи,но...Не искам да се травмира,но в същото време не искам и да се налага.Не зная как да постъпя.

# 1
  • Мнения: 132
Аз бих си взела отпуск 1-2 седмици колкото е нужно и бих наблюдавала детето, не бих го разпитвала какво се е случило, децата когато са готови сами казват това което ги тревожи без да ги питаме просто трябва да я наблюдаваш постоянно това е твоето дете ти го познаваш най-добре. Пожелавам всичко да  е наред с малкото съкровище и скоро да тръгне отново на градина с желание Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Остани за една седмица с нея вкъщи. Случило се е нещо. Детето е травмирано. Нека да се успокои и тогава ще се довери може би.

# 3
  • Мнения: 172
Благодаря за мнението мили мами.Така и мислех да направя-да я оставя за няколко дни вкъщи,но това което ме претеснява е това,че тя непрекъснато плаче и ми се моли да не я водя на градината.Как да я накарам да не мисли постоянно за това.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Говори с учителките и виж дали може да бъде преместена в друга група.
Ако изпитва страх от някое дете или госпожа, може и да се реши проблемът

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Между другото една от причините детето да не иска да ходи на градина са учителките според мен.Те са хората, които тряба да я предразположат. Ако им крещят както в нашата и много други градини как да му се ходи на детето. Разговаряй с детето във вид на игра за да можеш да разбереш за какво става  въпрос. Аз по този начин я разпитвам как и е минал деня в градината.

# 6
  • Мнения: 36
  Съчувствия за проблема. Щом вече е ходила дълго време и проблемът е започнал в новата детска градина, може би проблемът живее именно там - в новата детска градина: учителките или агресивни деца. Има  учителки, на които не им е мястото сред хора въобще, пък камо ли сред деца. Има за ОГРОМНО възмущение учителки, които изглеждат така сякаш мразят децата и реагират към децата така, а пред родителите са доста усмихнати. Всъщност най-гадното е,че в такава ситуация родителят не вижда и не знае какво става в градината и трябва да разчита единствено на това, което казва детето и на това, което казва учителката. Детето, когато е малко няма особено желание да говори за градината, а когато има проблем, приказките му, ако въобще ги има, стават объркани, променливи и може би малко до измислени.  Единственото, за което се сещам е да говорите максимално с много майки от тази градина, не само от Вашата група, но и от другите групи по отношение на вашите учителки. Говорете и с много майки от Вашата група по отношение на децата. Съберете мнения. Може и да изскочи нещо; може да се изясни проблемът даже. А дано! Успех и Живко, Здравко, Веселко!

# 7
  • Мнения: 636
 От това, което казваш, не мисля, че се опитва да се налага - щом в очите й виждаш страх, значи има нещо - учителките, лелките, някое от другите деца. Според мен тябва да говориш с учителките и да им разкажеш какво става така, както сега на нас. Може би те имат някакво обяснение.Добре са те посъветвали да опиташ да научиш нещо чрез игра - най-добре с кукли. Вземи едно мече или кукла и бъди кукловод. Нека и тя да вземе някаква играчка и да говори от нейно име. Бъдете другарчета от градината, после твойта играчка - учителка,  а нейната - дете, после обратното. Чуй какво ще каже и набюдавай лицето й. Дано бързо разбереш какво става, но дори и да не разбереш, не я оставяй дълго в тази ситуация - за децата времето минава много по-бавно отколкото за нас и един месец е страшно дълго време.
Ти вече си усетила как е точно, но понеже не споменаваш, дали не е възможно този страх да се дължи на цялата промяна, а не само на градината?
Моята дъщеря е на същата възраст - целувки и бързо справяне!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Надя, какво става с градината? Детето успокои ли се? Разговаря ли с учителките и детето?

# 9
  • Мнения: 2 731
Аз съм на мнение ,че е станало нещо .Разпитай учителките или някое друго детенце Peace

# 10
  • Мнения: 36
Поздравления, Сени, за идеята - разбира се, много умно!

# 11
  • Мнения: 172
Здравейте момичета.Дъщеря ми ходи вече на градина.Приятелки сме и я вземам още като се наспи-първа.Госпожите прехвърлят топката в моята градина и се мъчат да ме убедят,че е станало нещо в къщи,което я е разстроило.Мисля,че всичко ще бъде наред много скоро.Говорих  с госпожите и ги помолих да са по мили,което не означава да я глезят.Но все пак е ново дете в групата и е нужна адаптация.Вече не плаче...и чака дядо Коледа.

# 12
  • Мнения: 516
Nadya , не се притеснявай - при някои деца ,след смяна на предишна ДГ и група , се случва и това.А и щом нещата са потръгнали...какво по-хубаво от това  Thinking
Само гледай по-нататък да оредиш вземането ,че така свикват и понякога се травмират,когато
наистина се наложи да закъснее родителят.Казвам ти го от опит - учителка съм.

   По-бързо  адаптиране    newsm10

# 13
  • Мнения: 172
Сигурна съм,че го има и този момент.Гледам постепенно да я вземам във все по-късен час.А идват и празници и се надявам отново да го изместя...както в началото.

Общи условия

Активация на акаунт