Моля помогнете ми-хранене на новородено

  • 1 671
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Мами,помагайте,
синът ми е на 12 дни и изпива по 40мл-максимум 50 мл на хранене Cry
Нямам грам кърма,защото имах много тежко раждане с кръвопреливане и т.н. и сме на АМ,но детето си ядеше добре в родилното,а в къщи предполагам,че се изморява заради биберона,струва ми се ужасно твърд и неподходящ за него,но не мога да се оправя по този въпрос с баба му Cry според нея всяко дете си е индивидуално и е добре за него това количество!!!!!!!!Според нея синът ми плаче заради колики,но майчината ми интуизия ми подсказва,че е от глад!
Нормално ли е това количество за бебе на 12 дни?
Благгодаря ви!

# 1
  • Мнения: 5 940
Бибероните стават по-меки при многократна стерилизация. Ако трябва слагай ги в стерилизатора по пет пъти на ден, или ги изварявай. Моят син е на шест месеца и още му е неприятно от твърди биберони да пие мляко.

# 2
  • Мнения: 5 940
А,  и вече съм забравила, но мисля, че не е толкова малко това количество мляко.

# 3
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Аз мисля че може и от колики да плаче,но не е ли малък за такова количество мляко Rolling Eyes.Мисля че в началото се даваха по 30мл,а към края на 1 месец по 60 или бъркам нещо newsm78

# 4
Не мисля че трябва да се притесняваш! Според книгите, това количество е напълно достатъчно. Ние ядяхме по 50мл. Ако спи нормално и не се буди често, и ако се храните средно през 3 часа, значи се засища.

# 5
  • Мнения: 27 524
Количеството е добро, не се притеснявай.
По въпроса за бибероните - хубави са на чико, каучуковите, много са меки и няма рпоблем с тях, пробвай.
Хм, по въпроса за бабата - аз мислия, че ТИ си майката и ти взимаш решенията за твоето бебе, така че по-строго с нея и не се давай, ама ха, знаеш ли аз каква люта ставам, ако се опитвам някой да ми нарежда какво да правя с детето си Crossing Arms

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз мисля, че 40-50 мл. е малко.
Моят син изяждаше по 70 мл. на хранене на тази възраст /2 седмици/. До края на първия месец му увеличавах млякото с по 10 мл. на седмица и като навърши 1 месец пиеше 90-100 мл.
Зарежи я бабата, ти си майката, следвай своя инстинкт, няма да те подведе.
Каучуковите биберони на Чико са много добри, мекички и са идеални за новородени. Не знам какви шишета ползваш, но ако ползваш Авент да знаеш, че бибероните на Чико стават на Авент-ските шишета и не е нужно да купуваш и шише на Чико.

Аз мисля че може и от колики да плаче,но не е ли малък за такова количество мляко Rolling Eyes.Мисля че в началото се даваха по 30мл,а към края на 1 месец по 60 или бъркам нещо newsm78
Бъркаш. Peace

# 7
  • Мнения: 338
Аз използвах шишета и биберони на Авент-и използвам до ден днешен такива. А относно количеството мляко-при всяко дете е различно -в родилното ми бяха казали, че до края на пъвия месец трябва да изпива м/у 110 и 120 мл и постепенно увелечавах до достигане на това количество Hug. Мисля също, че детето ти показва най-добре Hug

# 8
  • Мнения: 159
Количеството е добро, не се притеснявай.
По въпроса за бибероните - хубави са на чико, каучуковите, много са меки и няма рпоблем с тях, пробвай.
Хм, по въпроса за бабата - аз мислия, че ТИ си майката и ти взимаш решенията за твоето бебе, така че по-строго с нея и не се давай, ама ха, знаеш ли аз каква люта ставам, ако се опитвам някой да ми нарежда какво да правя с детето си Crossing Arms
Аз не бих ги препоръчала, тъй като дупката им е много голяма и специално моето бебе се давеше когато пиеше с каучуковия биберон на Чико. При всяко дете е индивидуално, но имам приятелка, която се оплака от същото и така сега ни седят в шкафа тези биберони. Аз например бих ти препоръчала биберона на B free. Е те са малко по - скъпички мисля, но силиконът им е по - тънък и дупката не е голяма. Освен това каучуковите биберони се "скапват" доста бързо при стерилизация, а вие сте още малки така че не можеш да избегнеш стерилизацията още.

# 9
  • Мнения: 701
Силиконовите биберони са по-твърди,при нас беше така.Когато я замених с каучукова всичко си дойде на място.А относно количеството храна - мисля че е достатъчно. И един съвет - не позволявай който и да било да ти се бърка в отглеждането на собственото ти дете.Едно е да се дават съвети и ти да решаваш дали да ги вземаш под внимание или не и съвсем друго да ти се нарежда  какво точно трябва да правиш.

# 10
  • Мнения: 27 524
Аз не бих ги препоръчала, тъй като дупката им е много голяма и специално моето бебе се давеше когато пиеше с каучуковия биберон на Чико. При всяко дете е индивидуално, но имам приятелка, която се оплака от същото и така сега ни седят в шкафа тези биберони. Освен това каучуковите биберони се "скапват" доста бързо при стерилизация, а вие сте още малки така че не можеш да избегнеш стерилизацията още.

Може, може, аз не съм забелязала такова нещо, предполагам изработката е различна просто  Wink
Аз никога нищо не съм стерилизирала, не виждам смисъл, така или иначе след раждането бебето повече не е в стерилна среда.

# 11
  • Мнения: 3 376
Не мисля,че дупката на каучуковия биберон на Чико е прекалено голяма,може би настина зависи от детето,но моя син нямаше проблеми,както и повечето деца.
Ползвах този,когато беше новороден,но след втората седмица вземахме шише BFree и с него сме нямали проблеми,макар че силикона ми се вижда по-твърд отколкото каучука,но има и каучукови за BFree Peace
Пробвай няколко варианта иначе нямам как да разбереш кое е най-доброто за бебчето.

Доколкото си спомням моя син на 2 седмици ядеше по 60-70 мл. АМ,стриктно през 3 часа си искаше млякото Mr. Green/сам си беше направил режима,винаги съм го хранила на поискване/.

Това за бабата-май е свеки щом не можеш нищо да и кажеш  Wink
Храни си детето както решиш ти и му давай да яде колкото иска,то си знае най-добре колко е гладно.

# 12
  • Мнения: 6 029
Нормално е количеството, не се притеснявай.  А каква марка са бибероните?

# 13
  • Мнения: 159
Имах предвид не че силиконовия биберон е по - мек от каучуковия, а че специално силикона на бибероните на Bfree е по - мек от например силиконовите биберони на Авент. Аз лично ползвам и Авент.
Иначе относно количеството на млякото не мога с точност да кажа, защото аз кърмех до към края на втория месец и след това започнах да дохранвам. Та не съм засичала количество тогава, но със сигурност е строго индивидуално. Колкото иска толкова. Така мисля аз. Доста странно ми беше когато му давах вода на моя син например - така пиеше, че аз си мислех, че ако не му взема шишето ще изпие количеството за целия ден наведнъж и още ще може, а сега не иска и 10мл на ден да пие.

# 14
  • Мнения: 5 940
Ползваме само каучуковите биберони на Чико, защото синът ми въобще не иска да пие от силиконови. Само, че в самото начало и те са твърдички. Не съм забелязала да имат по-голяма дупка.
Може би не съм добре, но той е на шест месеца и продължавам да стерилизирам. Всеки път като купя нови, бебчо отказва да яде. Налага ми се десетки пъти да ги преварявам, за да добият необходимата мекота, която одобрява.

Общи условия

Активация на акаунт