Стрептококов обрив по лицето

  • 3 374
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 791
След ходене по алерголози и кожни специалисти се останови, че Стефи има някаква стрептококова инфекция по личицето. Това е един много гаден и сърбежен обрив, който и се получаваше от известно време. В началото мислихме, че е от дрешките , понеже имаше като екзема по брадичката. После изследвахме за алергия- оказа се , че не е алергичен обрив (предполагаше се, че може да е от честия прием на лекарства при честите и боледувания последните 4 месеца). Този обрив отшумяваше за малко и после пак се появяваше...беше ми писнало да умуваме какво е и как да го лекуваме- днес най-после отидохме в подходящия момент на кожен лекар (тъй като предния път, когато я посетихме, обривът беше в етап не силно изразен и на отшумяване, в резултат дерматоложката каза, че нямало нищо сериозно) и казаха, че се касае за стрептококова инфекция от някъде си, като дори можело да бъде от сополките (от 3 седмици се мъчим да ги лекуваме...)Изписаха Bactroban , та сега мажем и я насърбява. А не трябвало да се пипа, да се мокри, да се разнася, да се замърсява....Е, честно, нямам представа как ще стане тая работа?!
   Имали ли сте такова нещо? Казаха, че било упорито ! Как ще се излекуваме, незнам- тя постоянно се пипа и иска да се чеше, да не говорим за немокрене и чистота...абе незнам, дано успеем някак си да се преборим!

# 1
за лицето нямам голям опит, аз понякога мажа малката, като излезе пъпчица с Бактробан, а на мен ми го препоръча гинеколога, защото ми бяха станали възпаления от бръсненето преди раждането. препоръча ми обаче Бактробан маз за нос, защото щял повече да щади кожата. Доста е скъп - - около 25 лв.

# 2
  • Мнения: 206
I az imah takuv problem s kakata. Suma vreme se muchihme s kakvi li ne mazila. Nakraj doktora pri koito se prehvurlihme ni izpisa "Elocom crem" Maje se vednuj dnevno vecher.Az j majeh kato zaspi za da ne go burshe. Za den dva vsichko izchezna.

# 3
  • Мнения: 1 320
Thinking  При нас изписаха Бактробана са стафилококова инфекция ... свърши си работата за около 3-4 дни , търпение Grinning  .

Мажех го точно преди да го сложа да спи ... така и той не пипаше намазаното Wink

Цената му беше около 16-18 лв , на давах поръчка в аптеката, защото го нямаха в наличност.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 791
И аз от сина ми знам, че бактробана мажехме 1-2 пъти дневно, но при него беше гнойните стафилококови пъпки след изписването ни от Родилния дом. А сега за малката казаха да мажем по- начестичко, някъде през 2 часа Rolling Eyes  Очудих се , но реших да се доверя на дерматоложката, дано се излекуваме скоро! Плаши ме това, което тя каза- че било много упорито това чудо! Sad  Иначе знам, че бактробана върши страхотна работа иначе, ама...да видим в нашия случей!
  Vessi, при вас по лицето ли беше обрива? Насърбяваше ли? Понеже аз от личен опит знам, че насърбява по малко при действието на бактробана!
  Adelaida, каката колко беше голяма тогава? Каква ви беше диагнозата , какво точно ви казаха, че има и за колко време отшумя?

# 5
  • Мнения: 1 320
Нешето беше от родилния дом .... малки пъпчици по челото и главичката ... стандартната инфекция от Тина Киркова Wink .
Обрива ни се получаваше / и при двете момчета /  някъде 30-40 ден след раждането ... те тогава много спят нали са още малки  , та незнам дали ги сърби Neutral Face

# 6
Цитат
Adelaida, каката колко беше голяма тогава? Каква ви беше диагнозата , какво точно ви казаха, че има и за колко време отшумя?

Kakata beshe na 10meseca. Purvo ni kazaha che e alergichna kum beltuka na mljkoto i pihme soevo mljko suma vreme, no obriva ne izchezna. Posle kazaha che e ot drehite,ot praha za prane, ot njkoj hrana............. Edin lekar daje kaza che e ekzema.Chestno kazano i do dnes ne znam ot kakvo e - ponjkoga i izlizat malki pupchici okolo ustata i po buzite, no s elokoma se opravjme burzo. Segashnijt ni lekar kazva che tezi neshta se izrastvat i minavat s vuzrastta.Ima neshto vjrno. Purvij put kato j mazah s elokom ni trjbvaha 1-2dni i vsichko izchezna.Vecherta j namazah, a na sutrinta ne mojeh da povjrvam che pochti e izcheznalo vsichko.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 791
Vessi, това, което сте имали вие, всъщност сина ми така го изписаха от Родилното.Ясно ми е! Тогава наистина Бактробана помогна!
  Adelaida, това,което описваш ти, много прилича на нашия случей! Такова чудене падна какво е , що е...Същата дерматоложка първия път каза, че нямало проблем и с нищо да не мажем , но тогава не беше така силно изразен обрива( по-скоро прилича на екзема наистина). А сега- Бактробан! Дано помогне, ако не -ще питам за това вашето мазило! Колко струва този Елоком крем ? Има ли го по аптеките при нас?( извинявай, но не знам от чужбина ли пишеш или Бг Embarassed )

# 8
  • Мнения: 206
Ot BG ti pisha.Elokoma go ima v aptekite i struva ot 8.60lv do 10.50lv. Prosto vsjka apteka slaga razlichni nadcenki. Az edna tubichka j polzvam mnogo dulgo vreme - 6-7meseca do 1godina.

Общи условия

Активация на акаунт