не се буди за храненето в 6.30???

  • 1 244
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Здравейте мами, искам да ви попитам, правилно ли правя? Дъщеря ми е на 9 месеца. До сега се хранеше 5 пъти на ден, по схемата:
в 6.30 часа
после в 10 часа
обяд в 14 часа
после 18 часа
и вечеря в 21 часа. От 3 дни не се буди да яде в 6.30, и аз реших да не я будя и да я оставя да си спи. Сама си се събуди в 8.30 часа и аз й дадох попарата направо.Така сега хапва 4 пъти на ден, като не броя междинните хранения с плодове ,например. Въпроса ми е правилно ли правя?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На тази възръст и детето ми закусваше попара в 8ч., преди това спеше и не му давах мляко.Нормално е, няма защо да се притесняваш!

# 2
  • Мнения: 46 434
Ами не знам  Rolling Eyes детето ти е много малко, на тази възраст давах минимум 2 млечни хранения - сутрин и вечер.

# 3
  • Мнения: 176
Моята дъщеря е на този четирикратен режим от 6 месец, сега е на 10 месец.
Не виждам проблем. Тя е много жизнена, има много зъби, изхожда се нормално, педиатърката ни я смята за пример.
Аз давам попара в 8, а млечно е само вечерното хранене, като изключвам кашите, които също са млечни.
До дете си е, не го насилвай, то само си знае какво му е нужно.

# 4
  • sf
  • Мнения: 10 081
ако моето пропускаше яденето рано сутрин, банкет щях да вдигна  Peace

# 5
  • Мнения: 5 940
ако моето пропускаше яденето рано сутрин, банкет щях да вдигна  Peace
Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 27 524
Правилно, да. Дете никога не се буди за хранене (освен недоносените). Те си знаят. Не се притеснявай.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Сина ми е на 4-кратно хранене от началото на 4-ия месец, за мен е напълно нормално. За компенсация на липсващите млечни хранения слагам АМ в пюретата, в кашата и в попарата.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз не бих будила,но като се събуди независимо в колко часа си пие АМ.

# 9
  • Мнения: 1 483
И Алекс не се будеше на тая възраст.Закуската му беше в 8ч.Не че сега е много по-голям,ама пак първото хранене му е в 8ч.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 523
Не го буди детето. Моят син се буди към 7 сутринта и си стои спокойно докато не се събудим ние с баща му към 7:30 - 8 и тогава яде.

# 11
  • Мнения: 674
Съвсем нормално си е. Моето бебе също по едно време започна да не се буди в 6;30-7;00, и чак след 8-9 ядеше попара, а сега пак започна да си иска млякото рано-рано!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 161
Не го буди детето. Моят син се буди към 7 сутринта и си стои спокойно докато не се събудим ние с баща му към 7:30 - 8 и тогава яде.
И при нас е така само дето малко повече спят.Към 8 се събуждат аз ставам в 8:30.А понякога аз се събуждам те спат още, ставам правя мляко, пия кафе и те към 9 се събуждат. Никога не съм ги будила макар че се родиха мънички и месец по-рано.

# 13
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
още по добре,нека си спи детето,не го събуждай Peace

# 14
  • Мнения: 508
Мисляче няма проблем, ние сме почти на 6 мес и моето дете понякога прави така Peace

Общи условия

Активация на акаунт