Колко мл изцедена кърма...

  • 575
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте моми4ета,

Имам въпрос4ета:

Колко мл изцедена кърма су4е едно бебе на 2 1/2 месеца?

Знаете ли някоя хитринка за увели4аване на изцедената кърма? (цедя се на всеки 3 4аса, но пове4е от 700мл за 24 4аса не мога да изкарам...)

Предварително благодаря!

  bouquet

# 1
  • Мнения: 630
120-130мл. Ако не му стигат, може и 140. За съжаление с хитринки не мога да помогна. Пробвала съм всичко възможно и нищо не помогна при мен. Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 252
Въпросът ти звучи като - колко храна трябва да поеме 30 годишен мъж? И в двата случая отговорът е колкото му се яде.
Дозира се адаптираното мляко, а кърмата се дава на корем - колкото има нужда детето. Ако трябваше да мерим точно количество на всяко хранене на гърдите ни щеше да има млекомер.

# 3
  • София
  • Мнения: 329
120 - 130 грама,колкото иска но за да си сигурна че му е стигнало трябва да остане в шишето и то да не иска повече,макар че то може да не иска и защото има въздух в коремчето трябва да го оригваш всеки път когато бута с език биберона- предполагам това го знаеш. за вече изцедена кърма незная с какво може да се увеличи,но лактацията можеш да повишиш с много течности,с много изцеждане включително и през ноща но най-вече от 4 до 7 часа - тогава има най много кърма заради нивото на пролактина. незнам защо даваш кърма от шише но ако може бебето да суче от теб понякога поне е най доброто за лактацията...ако има нещо питай...моето бебе е на 4 месеца и пие по 150 грама 6-7 пъти.

# 4
  • Мнения: 174
Благодаря на мешко106 и анабел.

  bouquet

# 5
  • Мнения: 9 467
За милилитрите не мога да ти помогна-моя го кърмя и не знам по колко изцоква.
За увеличение на кърмата-повече течности-най-добре ако това е вода...разните там бира, боза...повярвяй ми само килограми ще натрупаш Wink
Най-бърз ефект има вареното жито /бях яла без да знам и се зачудих кво ми става, та "тека" час след консумацията Crazy/, но внимавай с количеството!!! не е необходимо да хапваш по много, но предвид съдържанието на глутен, да не навредиш без да искаш на бебо.
Също лактогонен ефект имат и овесените ядки, но пак внимавай с глутена в тях.
Добре е да хапваш сурови ядки /без фъстъци-силен алерген са/-също в НЕ големи количества.
Ако се сетя и за друго ще допълня.
Успех и дълго кърмене! Hug

# 6
  • Мнения: 1 896
MTV,
Глутенът не преминава в кърмата и присъствието му в храната на майката няма никакво отношение към кърменето.

# 7
  • Мнения: 9 467
За съжаление това не е така....и все пак аз не говоря за НЕ ядене, а за консумиране с мярка Peace
Ето и статия по въпроса за храненето на майката и алергиите при бебето вследствие:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1039/51/

# 8
  • Мнения: 1 896
MTV,
В статията, която си дала, не се споменава глутен, а и глутеновата ентеропатия не е точно алергия, но все пак аз се поразрових и си права - минават "следи" от глутен в кърмата, макар и в много малки количества.
Мисля, че ако няма някакво наследствено предразположение или друг сериозен проблем, едва ли е оправдано кърмачките да се пазят от глутена, все пак става дума за много рядък проблем, не е като с АБКМ примерно.

# 9
  • Мнения: 9 467
Охх оспамихме темата Mr. Green
Прави си-не е алергия конкретно  Wink
Да-не се споменава думата "глутен", а да се внимава с пшеница /една от храните алергени цитирана в статията/ именно поради наличието на глутен в нея...просто статията не е детайлна да описва във всяка храна какъв е алергена...примерно ягодови-хистамин ....
Нямам представа има или не, в родовете на авторката алергии, затова просто и напомням за евентуални проблеми... Peace

# 10
  • Мнения: 174
Уф, и авторката и мъжа и (и бабите и дядовците) се тъп4ат като прасета вкл. по китайски ресторанти където нормални бели хора не ходят...т.е. - алергии никакви, вси4ки и в двата рода са сжелезни стомаси, дори като бременна не повърнах дори веднъж...

а мъни4ето ни изкара първите 3 седмици от живота си по принуда на формула и сега пощурява като му се даде...(сменихме по4ти вси4ко на пазара....само дето не сме пробвали 100% асимилирана, но нататък вървят нещата) присвива се, кръв в аките, зелени аки, повръща като луд (4ак до болница стигнахме поради страх от обезводняване)...само от маминото мляко нищо му няма - ако се дава от бутилка, ако су4е - повръща... но пък мама не може да му насмогне само с цедене и пищи от глад...  Cry Анатоми4ни дефекти нямаме, Слава Богу, вируси, бактерии или паразити - също...Пълна лудница...

Общи условия

Активация на акаунт