имам нужда от сън

  • 1 989
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 940
Не знам защо пиша, съвсем ясно ми е, че никой не може да ми помогне. Още повече , че това е втора подобна тема, която пускам.  Както и да е, нещо като изповед пред огромна група психолози. Ако ви се чете, ако ви се съчувства....
Имам нужда от сън, не издържам вече. Синът ми  е на шест месеца и се буди всяка нощ, като с будилник в два часа и не заспива до десет сутринта. Не се буди от глад, просто вече се е наспал, защото е легнал от шест вечерта.
Със съпруга ми се опитваме да се редуваме в нощните дежурства, една нощ той, една  аз. Само, че спането на този, който уж трябва да спи, много не се получава, защото малкият крещи от възторг, че е буден . Непрекъснато се налага да се влиза в стаята, която спим тримата за памперс, за някаква играчка, дрешка, нещо, което не можеш да предвидиш, докато още дремеш в два часа.
Сънят на бебока през деня също е доста уникален. Заспиването в креватчето му е мисия невъзможна. Спи единствено в количката, но при положение, че има някой, който да я побутва от време на време. Всъщност не някой, а аз, тъй като, когато случайно отвори очи и види, че не съм аз на пост, започва да реве жално. И това при положение, че моята баба е цял ден вкъщи и с желание би искала да ме отмени и да стои при бебо, за да си поспя. Не се получава.
Друг вариант, при който спи, е когато сме навън.  Само тогава си почивам, всеки ден, когато позволява времето сме на разходка и той понякога спи по два , по  три часа.  Само, че напоследък мъгливите и ветровите дни зачестиха.
Вечерта, когато съпругът ми се връща от работа, и двамата сме толкова изморени, че дори не можем да се видим, да поговорим добре. Липсваме си един на друг. Не можем да се сърдим на бебока, в момента, който ни се усмихне, всичко ни минава. Пък и той още не разбира за нощния терор, на който ни подлага. Но вече сме крайно изтощени. Просто ми се искаше да споделя.

# 1
  • Мнения: 3 562
Единственото, което мога да ти кажа е, че те разбирам Sad но няма как да ти помогна.
Моята дъщеря също се събуждаше, но не като вас  Laughing Имало е периоди, в които си поплаквах, защото ужасно ми се спеше Laughing
След като бебо е здрав, би трябвало рано или късно сънят му да се нормализира  Laughing Сигурно има мами, които могат да се включат със съвети за приспиване на будуващ бебок  Laughing

# 2
  • Мнения: 676
Не знам дали аз мога да съм ти от полза със съвета си, но защо не го оставиш няколко нощи като се събуди да си пореве на воля, без да му обръщате внимание - доста е неприятно, но при нас подейства.Просто детето разбира, че не винаги става на неговото.Успех!

# 3
  • Мнения: 478
Искрено те съжалявам. Аз с моя бебо също не мога да се оправя ляга 8 вечерта (сам заспива) и ставаше в 6:30 (на вашата възраст), но вече става 5:30 и каквото и да правя не мога да го накарам да стане по късно (пробвах и с дрямка от 18:00-18:30, пак заспива в 20:00, но ставаше да си играе в 3,4 сутринта.
Моя съвет е да пробваш да му смениш режима- смени храненията, смени режима кога да спи въобще. Гледам нощния сън на твоя бебо е 8 часа, което е в реда на нещата той варира от 7-12 часа е моя спи 10 през ноща и до 3 часа през деня.
Незнам дали ще се получи. Поне нашия хайван от рано разбра какво е нощ и че тогава трябва да се спи.
Стискам ти палци.  Имай търпение просто си повтарай, че това е етап и ще мине някой ден  Hug

# 4
  • Мнения: 5 940
Ама той не реве, просто иска някой да стои при него и да си играе. Иска компания. Детето е спокойно, весело. Когато не ставаме обаче, започва да вика мам, мам....

# 5
  • Мнения: 103
Да, да и ние минахме през това с първото дете. Ще отмине този период. Знам, сега мислиш че ще умреш от безсъние и се чувстваш като болна. Остави малкото човече малко да поплаче, де. ТО вече знае, че ти ще си на пост постоянно как искаш да не страда като установи, че мама я няма.Опитай да му създадеш някакъв режим. Може би за около седмица и ще се получи. Сега като се замисля май става така, защото при първо дете скачаш само като чуеш дори да мрънка. Давай го по - спокойно. Научи го ти него да водиш, не то теб. Все едно му казваш " и да искаш и да не искаш ще бъде както мама каже" Надявам се да не се натрапвам със съвета Wink Просто съм минала през това и какви ли не варианти съм измисляла за да имам малко сън. Ако искаш опитай може пък и да се получи.

# 6
  • Мнения: 1 227
Съвет не мога да ти дам, защото всяко дете си е различно и ако нещо е работещо при едно, няма гарация, че ще свърши работа и при друго бебе. Но, тъй като имаш помощник в къщи, опитай се да се нагласиш според режима на бебо, т.е. гледай да поспиваш заедно с него, за да не си толкова изтощена. Търпение, както са ти казали и другите мами - това е период и ще отмине. Децата са най-важното нещо за нас, но че ни разиграват от най-ранна възраст си е факт Simple Smile Да са ни живи и здрави, а ние търпеливи Hug

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Получаваш виртуална прегръдка и от мен. Година и половина не бях спала като хората. И моето дете се будеше, но от колики, а след това от зъби. И период в който се будеше в 3 през нощта и искаше да играе сме имали. Единственото което проработи при нас е спането заедно на спалнята. Надявам се да премине бързо този период при вас. Стискай зъби и събирай сили. Опитвай се да поспиш всеки път, когато бебето спи.

# 8
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Защо не опитате да го сложите да спи по - късно?Все пак от 18ч до 2ч са 8 часа сън.Нормално е по това време да се е наспало бебчето?
Моят син имаше навика да се събуди към 12ч и вилнее до към 5ч и ни беше побъркал и мен и баща си.Една вечер баща му се изхитри, заигра се с него.Личеше си, че малчо е много изморен, обаче баща му продължи да го гони из стаята.Нашия човек лазеше, тичаше, криеше се и когато баща му спря играта, след 5 минути беше заспал и се събуди чак към 7 сутринта HugИ така започнахме, всяка вечер да го изморяваме и за около 2 седмици, започна да му се доспива към 8:30ч вечер и да се събужда към 7 сутрин, както продължава и досега.Беше на около годинка и три месеца.
Мисля, че на детенцето Ви малко му се е поизместил биологичният часовник, и освен, че се е наспало до към 2ч. и вътрешно то смяра, че тогава му е време за ставане.Пробвайте да го сложите по - късно да спи.За да заспи ''като къпан'' просто си играйте с него докато видите, че чак очичките му се затварят за сън(имам в предвид докато се измори).Моят син на 6 месеца много се забавляваше да му подаваме ръце и да се хваща за тях, да се висне по кошарката и да се опитва да се изправи на крачета.Много му харесваше да се борим - аз го побутвам на една страна и той се обръща на друга.Измислете нещо, Вие най - добре си знаете, какво детенцето обича да прави и го забавлявайте докато наистина започнат да му се затварят очичките.Времето за изморяване можете да започнете полека да увеличавате към часа за сън - имам в предвид - бебчо заспива към 18ч, заиграйте го до към 18:15чслед това до към 18:30чИзместването на биологичният часовник е доста често срещано сред бебоци, но пък съвсем не е непоправимо  bouquet.Лека полека малко по - късно и по - късно, докато дойде ''удобното'' за Вас време за запиване, когато ще е непробуден за цялата нощ Mr. Green
Желая Ви успех  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 343
.Пробвайте да го сложите по - късно да спи.За да заспи ''като къпан'' просто си играйте с него докато видите, че чак очичките му се затварят за сън(имам в предвид докато се измори)..Измислете нещо, Вие най - добре си знаете, какво детенцето обича да прави и го забавлявайте докато наистина започнат да му се затварят очичките.Времето за изморяване можете да започнете полека да увеличавате към часа за сън - имам в предвид - бебчо заспива към 18ч, заиграйте го до към 18:15чслед това до към 18:30чИзместването на биологичният часовник е доста често срещано сред бебоци, но пък съвсем не е непоправимо  bouquet.Лека полека малко по - късно и по - късно, докато дойде ''удобното'' за Вас време за запиване, когато ще е непробуден за цялата нощ Mr. Green
Желая Ви успех  bouquet
smile3501
и аз се бях засилила да пиша нещо подобно,изпреварила си ме Grinning но пък си го написала чудесно Peace

# 10
  • Мнения: 995
.Пробвайте да го сложите по - късно да спи.За да заспи ''като къпан'' просто си играйте с него -------------------------------------------------------------------------------------------Желая Ви успех  bouquet
smile3501
и аз се бях засилила да пиша нещо подобно,изпреварила си ме Grinning но пък си го написала чудесно Peace

Това е начина и според мен Peace. Овен това щом имаш баба на разположение, помоли я да те отмени в домакинската работа за една седмица, а ти се занимавай само с бебето и заспивай, когато и то спи.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Не дочетох до края, че бебчо ми е в ръцете. Съчувствам ти, но не мога да дам сигурна рецепта. Опитай, обаче, вместо да го приспиваш през деня, да не му даваш да спи по-скоро. Ако иска да спи - само в леглото, ако сам заспи. Ако не - играйте. (Това пък го може и баба ти, сигурно даже ще й е приятно). Не го оставяй да заспива толкова рано вечер. А като се събуди през нощта, не го вдигайте от леглото. Бибички, чайче, люлеене, пеене... Със сигурност първите дни ще са кошмар, но може пък да се измори достатъчно, та да си обърне дневно-нощния режим. Държа да подчертая, че това не съм го изпробвала... не и наистина. Т.е, практикувам го, но бебето ми рядко се буди нощем, към 5, най-често от зъби. Не го забавлявам, обаче. Напротив, държа се точно толкова кисело и дръпнато, колкото се чувствам.

# 12
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
ооо мила,4е той твоя беб спи.
моя се буди през 20 минути,постоянно го кърмя,приспивам,държа сешоар.ако 1 4ас поспя без да ме събуди е цяло събитие.никой не ми помага,на теб поне таткото.даже каката се измести да спи при тати,а аз на нейното легло,което ми е тясно и неудобно.по цяла нощ мятам цици ,щото 4овека ме ползва за залъгалка.така ми е било писано,каката  беше същата,само,4е тя и ревеше нон стоп.не ми е било писано да спа.....по някой път рева нощем от нерви...напраов ми идва да си грабна багажа и д а избягам...ама къде д а ида.
успокой се,има и по зле от теб!
наистина,слагай го по късно да спи.

# 13
  • Мнения: 5 940
Благодаря ви на всички за съветите и съчувствието. Пробваме всяка вечер да отложим часа на лягане, играем, борим се, танцувам с него, клякам, пълна шоу програма. Но той се ръководи от дневната светлина, когато се стъмни, се изнервя, започва да реве. Случи се няколко вечери дори да не мога да го изкъпя преди да е заспал.

# 14
  • Мнения: 46 437
И дъщеря ми лягаше в 18 ч., когато беше на 6 м., но спеше до 6 сутринта (с 2 хранения, в полусънено състояние), после пак заспиваше от 9 до 12 ч. и следобяд си спеше 2 часа Embarassed

Като майка не дете, което е лягало в такъв час, знам, че няма начин да го държиш будно до по-късен, затова те съветвам да не поемате с мъжа ти дежурства по цяла нощ, през ден, а да си делите нощта и да се редувате, по-лесно е, отколкото да будува единия цяла нощ, ние така правехме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт