Сърцебиене при дете

  • 11 672
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Възможно ли е да има сърцебиене при 4 год дете ?Казва ми вече няколко пъти ,че и тупкало силно сърцето и аз си мисля че е сърцебиене . На какво може да се дължи -опасно ли е ?
Как да разбера дали е сърцебиене ?
Случвало ли се е на някого с детето му?
Ще я заведа на лекар кардиолог ,но едва другата седмица

# 1
  • София
  • Мнения: 39 715
Какво е правила малко преди да ти каже, че сърцето и бие силно?
Пулса при деца може да се увеличи от почти всичко - игра, задъхване, тичане, лека уплаха, и т.н.

Не виждам от къде си. За твое успокоение вземи талон от личната лекарка и заведи малката на кардиолог.
Моята дъщеря я водих в детската кардиология на 3та градска. Беше доста отдавна, не мога да дам телефони, защото не знам дали са актуални.

# 2
  • Мнения: 71
el, ние имаме същият проблем.Преди два дни, синът ми на 5 години каза че му тупкало сърцето.Питах го как разбра, обясни че като лягал по коремче тупкало сърцето.Не му обърнах особенно  внимание, помислих си че може и да го е чул от някое дете в градината.Снощи пак каза че тупка сърцето.Този път проверих с ръка до гърдите му и ...наистина усетих силно тупкане!!!Иначе не му прилошава, жизнен е, нищо не го боли.Смятам вече да го водя на лекар.

# 3
  • Мнения: 114
Какво е правила малко преди да ти каже, че сърцето и бие силно?
Пулса при деца може да се увеличи от почти всичко - игра, задъхване, тичане, лека уплаха, и т.н.

Ами всеки път различно -вчера докато пиеше вода .Друг път както си тича .Не съм от София .Ще я заведа другата седмица на кардиолог дано не е нещо страшно Confused

# 4
  • Мнения: 114
elТози път проверих с ръка до гърдите му и ...наистина усетих силно тупкане!!!Иначе не му прилошава, жизнен е, нищо не го боли.Смятам вече да го водя на лекар.
А и моята е жизнена обаче ме притесни като каза така.А колкото до силното тупкане на децата по принцип пулса е по- ускорен не знам колко трябва да е Tired

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
На Дияна също пулса й е по-ускорен, но мисля, че е нормално.
Тя пък от време на време заявява "уф, сърцето ми не бие" Simple Smile Или друг път "ама защо бие, не може ли да спре да си почине?"

# 6
  • Мнения: 1 029
а всъщност докога пулса при децата е ускорен и кога  става като на възрастните( 60-80ъудара в минута)

Общи условия

Активация на акаунт