На какъв интервал е безпроблемно да давам АМ?

  • 681
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 427
Здравейте на всички,

не знам дали някой друг се е сблъсквал с моя проблем, но все пак да попитам.
Дъщеря ми се роди недоносена, започнахме с много малки количества мляко.
Сега е на 3месеца и продължава да яде около 100мл мляко. Понякога изяда доста по-малко, около 50-60мл, но аз не я насилвам.
Случва се обаче след като си я изяла всичкото мляко, след около час и половина два, да реве, че пак е гладна. Тогава и правя около 30-60мл мляко. Понякога изяжда само 30мл, друг път всичките 60мл.
Въпросът ми е, дали по този начин няма да и разширя стомахчето, или организма и да не успее добре да усвои и обработи млякото. Понякога на ден ми се случва по един път да реве, че е гладна.

# 1
  • Мнения: 46 505
Моята педиатърка ми каза да храня на поискване, по колкото иска.
Случвало се е във фазите на бърз растеж да яде и през 1 час, никога не ме е притеснявало.

Разширено стомахче по-скоро може да получи, когато детето не е гладно и го натискат да яде. Храни се под режим и като му дойде часа го натискат да яде, без значение гладно ли е или не. Поне такова нещо съм наблюдавала, детето беше с огромни размери дори за моите разбирания, плачеше, защото го събудиха и стискаше уста, а майка му завираше лъжицата, докато не набута всичко, защото му беше дошъл часа за хранене  Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 8 280
Аз знам, че може през 2 часа, тъй като се усвоявало по-бавно от кърмата

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На 2 часа  Peace, но по малко количество. Моето слънчице така се хранеше в началото. На 2 часа по 60 мл. Откакто увеличих интервала на 3 часа правя по 90. Понякога, когато е пила повече водичка, не си изяжда всичкото мляко и естествено огладнява преждевременно. Не и давам мляко между храненията, че съм опитвала ама какви невероятни фонтани се получават.  ooooh! .Давам вода (в нормални количества естествено 10-тина мл.) мисля, че така е правилно. Все пак бебето би трябвало да има някакъв режим  Peace

# 4
  • Мнения: 1 483
Да и моята приятелка хранеше бебо на 2часа и през деня и през нощта.

# 5
  • Мнения: 22 427
Мерси много на всички за отговорите.
Не ни се случва всеки ден, но понякога и за това се притеснявах да не би да направя някакъв проблем.

# 6
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, нормално е, и на синът ми се е случвало така. С недоносените е съвсем нормално, тъй като ядат по-малко и по начесто.

Общи условия

Активация на акаунт